اخبار, مجله بازی

کنسول Steam Deck ممکن است در آینده، با رنگ‌های متنوعی نیز عرضه شود

رنگ‌های Steam Deck

طبق گفته‌های کمپانی Valve، اگرچه در زمان لانچ، فقط رنگ مشکی کنسول در دسترس خواهد بود، اما در آینده ممکن است با رنگ‌های متفاوتی نیز، عرضه شود.

کنسول Steam Deck، به طرز غیرقابل اجتنابی در قیاس با نینتندو سوئیچ قرار می‌گیرد. و از زمان رونمایی رسمی، تقریباً از همه‌ی جوانب، با کنسول پرفروش نینتندو، مورد مقایسه قرار گرفته است. از عملکرد و وزن هر یک گرفته تا کیفیت صفحه نمایش و جزئیات بیشتر. اما هر چند کنسول نینتندو سوئیچ را می‌توان با توجه به در دسترس بودن جوی ‌کان‌های رنگارنگ، به صورت دلخواه شخصی سازی کرد، کنسول Steam Deck در زمان لانچ، فقط با رنگ مشکی در دسترس خواهد بود. البته این موضوع با توجه به اظهارات کمپانی Valve، ممکن است در آینده دستخوش تغییر شود و آنها در حال بررسی امکان عرضه‌ی نسخه‌های رنگی کنسول هستند.

با توجه به مصاحبه انجام گرفته با وب سایت PC Gamer، مدیران شرکت Valve، مدت زیادی را صرف تصمیم‌گیری برای انتخاب رنگ کنسول کرده‌اند. هر چند رنگ مشکی مات پوسته‌ی آن ممکن است در ظاهر معمولی به نظر برسد، ولی تصمیم‌گیری در مورد آن، به همین سادگی‌ها هم نبوده است. با این وجود توسعه دهندگان از نظر تئوری، به تولید نسخه‌های رنگی دستگیره‌های کنسول، بسیار علاقه مند هستند، مخصوصا اگر کنسول بتواند در زمان لانچ، از نظر تجاری موفق عمل کند.

طراح ارشد محصول در کمپانی Valve، آقای Greg Coomer در این رابطه می‌گوید:” تحقیقات و بحث‌های بسیار جالبی برای انتخاب رنگ نهایی کنسول، بین توسعه دهندگان انجام گرفت. حتی بعضی از افراد در جلسات می‌گفتند: خب، آیا می‌توانیم کنسول را در رنگ‌های متنوعی به بازار عرضه کنیم؟ چنین بحث هایی بین اعضا وجود داشت و ما هنوز هم، در مورد شرایط آن با یکدیگر گفت و گو میدکنیم.”

مطابق اظهارات آقای Greg Coomer، انتخاب تنها یک رنگ برای کنسول در زمان لانچ، خیلی بهتر از عرضه‌ی چندین رنگ مختلف می‌تواند در کاهش مشکلات چرخه‌ی توزیع موثر باشد. ” این موضوع مانند یک تصمیم گیری لوجیستیک بود. عرضه‌ی کنسول در چندین رنگ مختلف در زمان لانچ، مسئله‌ی توزیع مناسب آن را، بسیار پیچیده می‌کند. در حال حاضر، دلیل بهتر دیگری برای این تصمیم ما وجود ندارد.”

کنسول مورد انتظار Steam Deck، در سال جاری میلادی عرضه خواهد شد. کنسولی که در واقع یک کامپیوتر شخصی کوچک در فرم دستی آن، محسوب می‌شود. این کنسول در سه نسخه با سه حافظه‌ی داخلی متفاوت در دسترس قرار خواهد گرفت و از سیستم عامل SteamOS (یک نسخه‌ی اصلاح شده از Linux) بهره می‌برد.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *