مجله بازی, مقالات

10 شخصیت شرور برتر بازی های ویدئویی

villain

داستان یک قهرمان، بدون وجود یک شخصیت شرور (villain) واقعا بد ذات، چندان ارزشی ندارد. انگیزه این شخصیت‌های شرور، گاهی انتقام است. در حالی که بعضی دیگر فقط به دنبال خوش‌گذرانی هستند و تعدادی از آنها نیز، فقط می‌خواهند به آتش کشیده شدن دنیا را ببینند. اما صرف نظر از این که آنها در چه مقیاسی دست به خرابکاری می‌زنند و چه موضوعی به آنها، انگیزه‌ی این اعمال را می‌دهد، چند مورد وجود دارد که از آنها یک شخصیت منفی عالی می‌سازد. آنها باید افرادی خونسرد، با استعداد و مهم‌تر از همه، خطرناک‌ترین موجود داخل بازی باشند. ما ده مورد از برترین کاراکترهای شرور بازی‌های ویدئویی را در این لیست گردآوری کرده‌ایم. بدیهی است که خطر اسپویل در این مقاله وجود دارد.

Alduin/The Elder Scrolls

AlduinFlight

شما می‌دانید که یک شخصیت شرور به تمام معنا هستید وقتی همه‌ی قهرمانان دنیا علیه شما، متحد می‌شوند، شما را شکست می‌دهند و سپس شما را به خط زمانی دیگری پرتاب می‌کنند تا نسل‌های آینده، نگران وجود شخصی مثل شما باشند. این ها اتفاقاتی است که برای Alduin رخ داد، موجودی که پیش‌گویی شده بود تمام دنیا را نابود خواهد کرد. او همچنین با عناوینی مانند پادشاه اژدهایان، the world eater، و خدای نابودی نیز شناخته می‌شود. اساساً هر کدام از این عناوین، حضور Alduin در این لیست را توجیه می‌کند و این نکته را نیز به یاد داشته باشید که او می‌تواند با صدایش، شهاب سنگ‌ها را از آسمان به زمین فرابخواند.

Alma Wade/F.E.A.R

wp2765568

گاهی اوقات خاص بودن، یک نفرین است. این موضوع به ویژه زمانی درست است که شما، دیوانه متولد شده‌ باشید و بلافاصله توسط گروهی از دانشمندان بی‌احساس که شما را در دنیایی از آزمایش و آزار و سوء‌ استفاده حبس کرده‌اند، ربوده شوید. آنها به منظور سوء استفاده از قدرت‌های Alma Wade و هم چنین حفاظت از خود در برابر تلافی او، با تزریق مداوم داروهای مسکن، سعی در آرام نگه‌داشتن او داشتند اما آزار و اذیت‌های وحشیانه آنها، چنان وجود او را با خشم پر کرده بود که تا مدت‌ها پس از مرگش نیز، روح انتقام‌جوی او را زنده نگه داشته بود.

Andrew Ryan/Bioshock

thumb 1920 515569

بعضی وقت‌ها، خطرناک‌ترین چیز در دنیا، یک اژدها یا روح دیوانه نیست، بلکه نوعی جاه‌طلبی کورکورانه است که با سطح بسیار بالایی از آرمان گرایی ترکیب شده‌است. این داستانی است که برای معمار جامعه‌ی زیر دریا در شهر Rapture رخ داد. جاه‌طلبی و جذبه Andrew Ryan، از او یک انسان قابل احترام می‌ساخت. او حتی القابی مخصوص خودش ایجاد کرده‌بود و تلاش می‌کرد انتساب این القاب به او، واقعا عاقلانه به نظر برسد. اما نظریاتش در مورد جامعه، او را به سطح بی‌نهایتی از فساد و عدم عقلانیت رساند تا جایی که او را به یکی از ترسناک‌ترین چیزهایی که یک شخصیت منفی می تواند باشد، تبدیل کرد. یعنی شخصیتی که ما او را درک و هویت خودمان را با او تعیین می‌کنیم.

Arthas Menthil,Lich King/Warcraft

5839839 7253 b

مانند Andrew Ryan، داستان شاهزاده Arthas نیز نمایش غم‌انگیزی از فاسد شدن یک انسان خوب است. او کار خود را به عنوان یک قهرمان که فقط می‌خواست مردمش را از طاعون مرگ نجات دهد، شروع کرد ولی با گذشت زمان، بیشتر و بیشتر ناامید و درمانده می‌شد. او سرانجام به منظور رسیدن به این هدف، انسانیت خودش را قربانی کرد و در نتیجه، تبدیل به شوالیه تاریکی گردید که با شمشیرهای نفرین شده Frostmourne نیز مجهز شده بود. او باقی عمر خود را به جای جلوگیری از شیوع طاعون مرگ، صرف گسترش دادن آن کرد.

Edgor Ross/Red Dead Redemption

Edgar1899

شما زمان زیادی را در بازی جهان باز و با تم غرب وحشی شرکت Rockstar، یعنی Red Dead Redemption، می‌گذرانید، بدون اینکه متوجه شوید شخصیت شرور بازی چه کسی است یا قرار است که داستان بازی چه پیامی را به شما منتقل کند. اما زمانی که Edgor Ross، وارد داستان بازی می‌شود، بالاخره شخصیت منفی بازی مشخص می‌شود. او به قدری پست فطرت است و با مهارت کارهای خبیثانه‌ی خود را انجام می‌دهد که حضورش، تمام اتفاقاتی که تا قبل رخ داده بود را، تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. او همچنین یکی از معدود شخصیت‌های شرور در این لیست است که به اندازه‌ی کافی باهوش و sadist (کسی که از رنج دیگران لذت می‌برد) بود تا در پایان داستان بازی، شاهد به موفقیت رسیدن نقشه‌های خود باشد.

GLaDOS/Portal

TFg2etQK9yjNqUrRwYHcDG

GLaDOS به راحتی یکی از برترین شخصیت‌های منفی تاریخ بازی های ویدئویی است و همچنین در میان برترین شخصیت های منفی در بین تمامی مدیاهای مختلف نیز، در جایگاه بالایی قرار دارد. این موضوع زمانی بیشتر تحسین برانگیز می‌شود که بدانید موفقیت نسخه ی اول بازی Portal، کاملا به وجود این ابرکامپیوتر انسانی پیچیده، وابسته بود. او گاهی اوقات تنها با بیان یک جمله، در عین حال بی رحم،با نمک، باهوش و انتقام‌جو است. او در بازی شما را مجبور می‌کند تنها دوست خود را در سطل زباله بیندازید و رک و راست در مورد ساخت کیک به شما دروغ می‌گوید. تازه، تمام دفعاتی که سعی در کشتن شما را دارد، باید کنار بگذاریم. و مهم تر از همه‌ی این ها، معرفی او در بازی با یکی از گیرا‌‌ترین آهنگ‌های بازی صورت می‌گیرد.

Handsome Jack/Borderlands

Borderlands Handsome Jack

برخی از این شخصیت‌های شرور، یک ویژگی دوست‌داشتنی مختص به خود را دارند. Handsome Jack (جک خوشتیپِ) نیز، یکی از پر جذبه‌ترین و خونسردترین شخصیت‌های منفی در تاریخ بازی‌های ویدئویی است. او کاراکتری بی نهایت مارموز و به طور غیرقابل انکاری، باهوش است و طوری صحبت می‌کند که انگار برای این کار، مزد دریافت می‌کند. با توجه به اخلاقیات متفاوت جک، به راحتی می‌توانیم متوجه شویم که او تا چه حد، دیوانه است و چگونه منابع عظیمی را صرف نابودی همه چیز برای ساکنان سیاره پاندورا می‌کند. همانند کاراکتر GLaDOS، جک خوشتیپِ نیز یک پیشینه‌ی داستانی دارد که ماهیت شرور و بد ذات او را به گونه‌ای نمایش می‌دهد که شما می توانید واقعاً او را درک و حتی با او همدردی کنید. شاید یکی از ترسناک‌ترین ویژگی‌های جک خوشتیپِ این باشد که او، شخصیت شروری که می‌توانید به آن تبدیل شوید را، به شما نشان می‌دهد. به شرط اینکه خودتان را بسیار جدی بگیرید.

Joker/Batman Arkham

batman arkham asylum joker ds comics

به عنوان تنها شخصیت منفی در این لیست که از یک مدیوم دیگر پذیرفته شده‌است، جوکر واقعا نیاز داشت که برای تصاحب جایگاهش، به عنوان یکی از برترین شخصیت‌های منفی تمام دوران، خودش را ثابت کند. و او قطعاً از پس این کار برآمد. به عنوان کاراکتر منفی اصلی در سری بازی‌های Batman Arkham، شخصیت دیوانه و خشن جوکر، به وسیله‌ی نقش آفرینی بی‌نظیر مایک همیل، به نمایش درآمد که یک چالش تمام نشدنی برای کارآگاه شهر گاتهام یعنی بتمن محسوب می‌شود. از همان حمله ی ابتدایی به سران جرم و جنایت گاتهام گرفته تا مبارزه‌ی او با بتمن در تیمارستان Arkham، جوکر همان شخصیت شروری است که گاتهام شایسته‌ی آن بود.

Sephiroth/Final Fantasy

sephiroth ff7 remake

تعداد بسیار زیادی از شخصیت‌های منفی عالی در سری بازی‌های Final Fantasy، وجود دارد اما Sephiroth سرآمد همه‌ی آنهاست. او یک جنگجوی بسیار نیرومند است، که همین مورد به اندازه‌ی کافی برای بازی‌باز، بد است، ولی در عین حال، از نیروهای ماوراء طبیعی قدرتمندی نیز بهره می‌برد. Sephiroth همچنین ویژگی‌های مشترک زیادی با Lich King از سری بازی‌های Warcraft دارد. نه تنها هر دوی این کاراکترها قبل از سقوط در دنیای تاریکی، کار خود را به عنوان یک قهرمان آغاز کردند، بلکه هر دو نیز از یک نوع شمشیر فوق العاده زیبا و جذاب، برای ترساندن و تهدید مردم استفاده می‌کردند. هر چند Sephiroth، از شمشیرش برای کشتن یک دختر بچه‌ی گل فروش استفاده کرد، که در برابر نقشه‌اش برای نابودی تمام دنیا، ننگین و خفت‌آور است.

Vaas Montenegro/Far Cry

Da5rzRLy5zGESnj9M7icSi

به عنوان یکی از غیر قابل پیش‌ بینی‌ترین شخصیت‌های منفی در این لیست،Vass هم چنین یکی از ترسناک‌ترین آنها نیز محسوب می‌شود. اگر از همه‌ی تلاش‌های او برای تعریف جنون در بازی بگذریم، به نظر می‌رسد که او، واقعا برای به آغوش کشیدن جنون ذاتی خودش و خراب کردن هر چیزی که در دسترسش باشد، کاملاً مشتاق است. از ربودن کودکان گرفته تا قتل و ترور دیکتاتورهای کره شمالی، خطرناک‌ترین ویژگی Vass، این است که شما هیچ‌گاه نمی‌توانید حرکت بعدی او را حدس بزنید. تنها چیزی که در مورد او می توانید پیش بینی کنید، این است هر کاری بخواهد انجام دهد، قرار است حسابی خشن باشد.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.