مجله بازی, مقالات

5 اتفاق بد که در سال 2020 برای دنیای بازی‌های ویدیویی رخ داد

5 اتفاق بد که در سال 2020 برای دنیای بازی‌های ویدیویی رخ داد

اتفاقات بد در سال 2020

 

طرفداران بازی های ویدیویی در سال‌های اخیر روز به ‌روز بیشتر شده‌اند و این آمار در سال ۲۰۲۰ به حداکثر خود رسیده است. روز به روز انتظارات طرفداران بازی های ویدیویی از کنسول های بازی، استودیو های سازنده بازی ها و ارتقاء کیفی بازی‌های ویدیویی بالاتر می‌رود؛ که می‌توان گفت در کنار درخشش های بیشمار سال ۲۰۲۰ بخش عمده‌ای از این انتظارات برآورده نشد.
 در این مقاله به بررسی 5 اتفاق بد که در سال 2020 برای دنیای بازی‌های ویدیویی رخ داد می پردازیم:

5 اتفاق بد که در سال 2020 برای دنیای بازی‌های ویدیویی

۱- تاخیرهای زیاد در انتشار بازی های ویدیویی :

انتشار بازی های ویدیویی در سال ۲۰۲۰ باعث شد که اگر بازی در تاریخ انتشار واقعی اش عرضه می شد، بیشتر تعجب کنیم نسبت به بازی هایی که با تأخیر مواجه بودند. که می‌توان گفت تاخیر در انتشار بازی ها به امری طبیعی تبدیل شد. استودیو های سازنده، برای تاخیرات در عرضه بازی های شان بهانه های زیادی داشتند. از شرایط دورکاری کارکنان به دلیل کرونا گرفته، تا برطرف کردن نقص های ثانویه بازی ها.
می‌توان سردسته این تأخیرات را CD Project برای عرضه بازی Cyberpunk و 343 Industries برای عرضه ی Halo Infinite دانست.

5 اتفاق بد دنیای بازی‌های ویدیویی

۲- اختلالات و باگ های بسیار زیاد بازی های ویدیویی

باگ های بازی های ویدیویی همیشه کم یا زیاد وجود داشتند، اما در سال ۲۰۲۰ به اوج خود رسیدند؛ چرا که از طرف استودیو سازنده های بزرگ این اتفاقات رخ داد. از باگ های معروف یوبی سافتی در بازی Assassin’s Creed Valhalla گرفته تا بازی های جذابی که این حجم از اختلال برای آنها دور از انتظار بود.
بازی Watch Dogs Legion از جمله این بازی هاست که بر روی ایکس باکس سری ایکس، باگهایی داشت که باعث می شود نتوانید به خوبی جلو بروید و در بازی پیشرفت چشمگیری کنید. که متاسفانه بازیهای COD Black Ops Cold War و Marvel’s Avengers هم از این قاعده ی پر باگ مستثنا نبودند؛ و در آخر باز هم میرسیم به بازی پر از باگ Cyberpunk 2077 که ایراداتش عواقب بدی برای این بازی و استودیو CD Project به همراه داشت.

کنسول بازی xbox-series-x و پلی استیشن 5

۳- مشکلات خرید Xbox Series و PS5

شاید بسیاری از شما فکر کنید که مشکلات خرید کنسول های نسل نهم فقط به دلیل قیمت دلار، یا شرایط نابسامان حال حاضر کشور ما می باشد؛ اما اینطور نیست و مشکلات فروش شرکت سونی برای پلی استیشن 5 بسیار زیاد بوده و این در حالی است که مشکلاتش از شرایط بد مایکروسافت هم بیشتر بوده و هست.
از تولید محدود گرفته، تا لغو بسیاری از پیش‌خرید ها و قیمت های نجومی کاذب اولیه. همه و همه باعث شد که ضربه‌های عظیمی به علاقه‌مندان کنسول های نسل نهم وارد شود؛ چرا که هنوز بعد از گذشت چندین ماه از عرضه کنسول های نسل نهم سونی و مایکروسافت، هنوز شاهد قیمت‌های متزلزل و بالاتر از قیمت واقعی در تمام دنیا هستیم.

کال آف دیوتی و گاد فال

۴- رسیدن قیمت بازی های ویدیویی به ۷۰ دلار

پس از چندین سال قیمت ثابت بازی‌های ویدیویی، در نسل نهم این طلسم شکسته شد؛ و قیمت برخی از عناوین مثل NBA2K17 , COD Cold War و Godfall برای ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن به ۷۰ دلار رسید؛ که همین مسئله باعث ناراحتی بسیاری از طرفداران این بازی ها شد، چرا که این عناوین با وجود افزایش قیمت هنوز هم باگ های زیادی دارند.

5 اتفاق بد که در سال 2020 برای دنیای بازی‌های ویدیویی رخ داد

۵- ریمستر ها و ریمیک های شکست خورده

همیشه از ریمستر ها و ریمیک ها انتظارات بالایی وجود داشته. چرا که وظیفه آنها ارتقاء بازی ها از جهات مختلف است. حال در سال ۲۰۲۰ با اینکه ریمستر ها و ریمیک های خوبی مثل عناوین Mafia Definitive Edition , Final Fantasy VII Remake و Demon Souls را دیدیم که در مقابل آنها ریمستر ها و ریمیک های شکست خورده ای مثل Mafia 2 Remaster , 13 Remake و Warcraft 3 را شاهد بودیم؛ که برخلاف تفکرات عموم که می خواستند شاهد زنده شدن یاد و خاطرات گذشته شان به بهترین شکل باشند، تمام این تفکرات خراب شد و بازیهای موفق گذشته حرف‌های زیادی برای گفتن نداشتند. 

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.