مجله بازی, مقالات

7 بازی که می‌توانید با خانواده تجربه کنید

بارها در این مورد صحبت کردیم که در حال حاضر بهترین سرگرمی موجود برای افراد مختلف در سراسر جهان بازی‌های ویدئویی است. مسلما همه‌ی بازی‌هایی که اکنون در دسترس بازی‌بازان هستند برای خانواده‌ها و یا همه‌ی گروه‌های سنی مناسب نیستند از این رو قصد داریم در ادامه 7 عنوان را که می‌توانید به صورت خانوادگی به تجربه‌ی آن‌ها بپردازید را به شما معرفی کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

بازی های مناسب خانواده

  • Beat Saber

در سال 2019 عنوانی خارق‌العاده برای دستگاه‌های واقعیت مجازی منتشر شد که علی‌رغم محیط و جزئیات ساده‌ای که داشت به خوبی توانست جایگاه‌ ویژه‌ای را در میان بازی‌بازان پیدا کند. اگر با این بازی آشنایی ندارید باید بگوییم در روند گیم‌پلی قرار است بیت‌های موسیقی را که به سمتتان می‌آیند را با استفاده از میله‌ای که هم رنگ آن است بزنید تا درنهایت موسیقی در حال پخش به درستی تمام شده و همه‌ی نوت‌ها سر جای خود باشند.

یکی از ویژگی‌های درخشان این بازی ساده بودن گیم‌پلی آن است. برای تجربه‌ی این عنوان نیاز به تخصص و یا داشتن سابقه‌ی خاصی در تجربه‌ی بازی‌های ویدئویی ندارید و اگر چند دقیقه وارد محیط آن شوید به خوبی می‌توانید از تجربه‌ی آن لذت ببرید. از دیگر ویژگی‌های خاص این عنوان که سبب می‌شود آن را عنوانی مناسب برای خانواده‌ها بدانیم، امکان تجربه‌ی چندنفره‌ی بازی است. Beat Saber از امکان چندنفره پشتیبانی می‌کند و این یعنی می‌تواند مدت زمان قابل توجهی در کنار خانواده به تجربه‌ی این بازی بپردازید و از آن لذت ببرید.

 

  • Sea of Thieves

همان‌طور که می‌دانید یکی از مهم‌ترین قابلیت‌هایی که باید عناوین خانوادگی داشته باشند، پشتیبانی آن‌ها از بخش چند نفره است. یکی از عناوین فرست پارتی مایکروسافت که توانسته به خوبی در این زمینه قدم بردارد، بازی Sea of Thieves بود. این عنوان چند نفره در سال 2018 برای کنسول‌ ایکس‌باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس قرار گرفت و در سال 2020 نیز همزمان با در دسترس قرار گرفتن کنسول نسل نهمی مایکروسافت برای ایکس‌باکس سری ایکس / سری اس نیز منتشر شد.

بازی به سبک ماجراجویی ساخته شده و باتوجه به چند نفره بودن آن و همان‌طور که انتظار می‌رود این ماجراجویی تجربه‌ای از فعالیت مشترک همه‌ی بازی‌بازان حاضر در روند بازی است. امکان شخصی‌سازی، محیط پویا و گسترده بودن این عنوان، همگی دست به دست هم دادند تا بازی یاد شده به گزینه‌ای مناسب برای بازی‌بازانی که علاقه‌مند به تجربه‌ی بازی‌ها در کنار و با همراهی خانواده هستند مبدل شود.

7 بازی که می‌توانید با خانواده تجربه کنید

  • Crash Bandicoot

فرقی نمی‌کند از بازی‌بازان قدیمی هستید و یا جدید، تقریبا تمام کسانی که با دنیای بازی‌های ویدئویی آشنایی دارند به خوبی شخصیت کرش و دوستانش را می‌شناسند البته با این تفاوت که بازی‌بازان قدیمی کمی احساس نوستالژیک‌تری نسبت به این فرانچایز دارند. از سال 1996 تا به امروز نسخه‌های متعدد و مختلفی از این بازی پلتفرمر منتشر شده که باتوجه به محیط پویا و دلنشین، گیم‌پلی ساده و سرگرم کننده، روایتی جذاب و البته پشتیبانی از بخش‌ چندنفره درنهایت شبب شده تا این فرانچایز را  گزینه‌ای مناسب برای خانواده‌ها و بازی‌بازان از هر سن و سالی بدانیم.

آخرین نسخه‌ی این فرانچایز با نام Crash Bandicoot 4: It’s About Time در حال حاضر برای کنسول‌های ایکس‌باکس سری ایکس / سری اس، پلی‌استیشن 5، ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن 4، نینتندو سوییچ و پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد.

  • Super Smash Bros

نینتندو از سال‌های بسیار دور و شاید بتوان گفت تقریبا از زمانی که اولین‌بار مفهمومی به نام بازی‌ویدئویی معنا پیدا کرده فعالیت خودش را آغاز نموده و در این مدت زمان نسبتا طولانی هم توانسته آثار زیادی را از خود برجای بگذارد. یکی از این آثار که از زمان کنسول نینتندو 64 تا به امروز شاهد انتشار نسخه‌های مختلف آن بودیم، فرانچایز Super Smash Bros است.

سری Super Smash Bros در ژانر مبارزه‌ای ساخته شده اما این به معنای تجربه‌ای نزدیک به آنچه که در دیگر بازی‌های این سبک دیده‌اید نیست. شیوه‌ی مبارزه در فرانچایز یاد شده کاملا منحصر به فرد است و به همین دلیل قطعا شما هم حسی منحصر به فرد از تجربه‌ی این عنوان خواهید داشت. بخش چند نفره در این مجموعه هم همانند موارد دیگری که بالاتر به آن‌ها اشاره داشتیم وجود دارد. آخرین نسخه‌ از فرانچایز بالا Super Smash Bros. Ultimate است که در سال 2018 به صورت انحصاری برای کنسول نینتندو سوییچ در دسترس قرار گرفت. باتوجه به انحصاری بودن این عنوان و همچنین سایر نسخه‌ها لازم است تا از کنسول‌های نینتندو یا شبیه‌‍سازهای مربوط به آن برروی رایانه‌های شخصی استفاده نمایید.

7 بازی که می‌توانید با خانواده تجربه کنید

  • Team Sonic Racing

اصولا بازی‌های سبک کارت ریسینگ طرفدارانی مخصوص به خود دارند. در سال‌های اخیر تمرکز بسیاری از استودیوهای بازی‌سازی را به سمت و سوی این سبک دیدیم. در این بین Team Sonic Racing را می‌توان متمایزتر سایر بازی‌هایی که منتشر شده‌اند دانست. دلیل این تمایز تاکید سازندگان برکلمه‌ی تیم است. در این عنوان همه‌چیز به کار تیمی بستگی دارد. البته این بدان معنا نیست که الزاما باید بازی را به صورت چندنفره تجربه کنید اما اگر قصد دارید به همراه خانواده یا دوستانتان به تجربه‌ی عنوانی بپردازید، این بازی می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای شما باشد.

  • Rayman Legends

براساس عناوینی که تا به این قسمت از لیست بررسی کردیم تا حدودی مشخص شد که بیشتر عناوینی که تجربه‌ی آن‌ها در کنار خانواده پیشنهاد می‌شود، دنیایی فانتزی و پویا دارند. حرف از جهانی فانتزی و پویا شد، مگر می‌شود در این مورد صحبت کنیم اما اسمی از Rayman Legends نیاوریم!

در سال 2013 برای اولین‌بار شاهد حضور این بازی در دنیای بازی‌های ویدئویی بودیم که پس از استقبالی که از آن صورت گرفت کمپانی یوبی‌سافت، ناشر بازی یاد شده، تصمیم گرفت تا آن را برای کنسول‌های نسل هشتمی ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن 4 هم منتشر کند. بسیاری از کاربران نینتندو سوییچ منتظر انتشار Rayman Legends برای نماینده‌ی نینتندو بودند بالاخره هم در سال 2017 این بازی برای نینتندو سوییچ نیز منتشر شد. تجربه‌ی این بازی را می‌توان بسیار خاص توصیف کرد و شاید بتوان گفت Rayman Legends چهره‌ای نمادین از سبک پلتفرمر است و می‌توان آن را یکی از ستون‌های این ژانر دانست.

Rayman Legends هم‌اکنون برای کنسول‌های نسل هفتمی و نسل هشتمی در دسترس است. همچنین دارندگان کنسول‌های ایکس‌باکس سری ایکس / سری اس و پلی‌استیشن 5 نیز می‌توانند با استفاده از امکان بکوارد کامپتابلیتی و نسخه‌های مربوط به ایکس‌باکس وان / 360 و پلی‌استیشن 4 به تجربه‌ی این عنوان بپردازند.

بازی های مناسب خانواده

  • Rocket League

استفاده از توپ یا اجسام توپ مانند یکی از بهترین راه‌ها برای سرگرم شدن است، به همین دلیل در بسیاری از سرگرمی‌ها و بازی‌های اطرافمان می‌توانیم توپ‌ها را به صورت فیزیکی یا مجازی می‌ببینیم. بازی Rocket League هم دقیقا از همین شگرد برای سرگرم کردن‌ بازی‌بازان استفاده کرده است البته نه صرفا استفاده از توپ، بلکه با الهام گیری از فوتبال عنوانی را خلق کرده که هدف از آن تجربه‌ی فوتبال به صورت ماشینی است.

شاید بهتر باشد در توصیف این عنوان بگوییم قرار است با ماشین‌ها به مسابقه‌ی فوتبالی که کم شباهت به میدان جنگ نیست برویم. قطعا تجربه‌ی چنین عنوانی بسیار سرگرم کننده خواهد بود بخصوص اگر آن را با خانواده یا دوستانتان تجربه نمایید و کمی هم چاشنی کری خوانی و خط و نشان کشیدن را به آن اضافه کنید. این عنوان درحال حاضر برای کنسول‌های پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان، نینتندو سوییچ، پلی‌استیشن 5، پلتفرم رایانه‌های شخصی، پلتفرم مک و پلتفرم لینوکس در دسترس قرار دارد.

بازی های مناسب خانواده

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.