مجله بازی, اخبار

تاریخ عرضه Battlefield 2042 عقب افتاد

Battlefield 2042

به نظر می‌رسد که تاریخ عرضه Battlefield 2042 نیز تحت تاثیر مسائل مربوط به دورکاری و کورونا قرار گرفته است. با وضعیت پاندمی کورونا و شرایطی که این ویروس در جهان حاکم کرده است، طبیعی است که ببینیم استودیوهای بازی‌سازی نیز از آن تاثیر می‌پذیرند. در یک سال گذشته و به خصوص در چند هفته اخیر، شاهد بوده‌ایم که تاریخ عرضه بازی‌های بزرگ زیادی تاخیر خورده‌ است. بازی‌هایی مثل God of War: Ragnarok، Dying Light 2، Total War: Warhammer 3، Horizon Forbidden West و غیره.

اخیرا نیز شایعاتی در سطح اینترنت منتشر شده بود که حاکی از عقب افتادن تاریخ عرضه Battlefield 2042 بوده است. و به نظر می‌رسد که این شایعات حقیقت داشتند. کمپانی EA و استودیو DICE رسما در توییتر اعلام کردند که تاریخ عرضه Battlefield 2042 عقب افتاده است. با این حال، این تاخیر  آن چنان هم طولانی نخواهد بود و بازی یک ماه پس از تاریخ عرضه رسمی قبلی منتشر خواهد شد. یعنی به جای ۳۰ مهر، بازی Battlefield 2042 در تاریخ ۲۸ آبان‌ عرضه خواهد شد.

در پیامی که استودیو DICE منتشر کرده است، توضیح داده شده که دلیل اصلی عقب افتادن تاریخ عرضه Battlefield 2042، ویروس کووید ۱۹ و چالش‌های ناشی از آن بوده است. به دلیل این چالش‌ها، استودیو DICE احساس کرد که به زمان بیشتری برای پالیش کردن بازی نیاز دارد. در بیانیه این استودیو آمده است:

«ساخت بازی نسل نهمی  Battlefield 2042 در حین پاندمی ناشی از ویروس کورونا، باعث ایجاد چالش‌های غیرمنتظره‌ای برای تیم توسعه ما شده است. با توجه به مقیاس و محتوایی که بازی دارد، این امید را داشتیم که با نزدیک شدن به تاریخ عرضه بازی، بتوانیم مجددا در استودیوی DICE کنار همدیگر فرایند توسعه بازی را تکمیل کنیم. اما با شرایطی که در حال حاضر پیش آمده است و ضمن دورکاری و تلاش‌های بی وقفه اعضای تیم توسعه، این احساس را داریم که بهتر است زمان بیشتری را به فرایند توسعه اختصاص دهیم و بازی Battlefield 2042 را در کامل‌ترین حالت ممکن به بازیکنان تحویل دهیم.»

اطلاعات و جزئیات فاز بتای بازی Battlefield 2042 احتمالا اواخر سپتامبر منتشر خواهد شد. شایعه شده است که فاز بتای بازی در روز ۲۲ سپتامبر (۳۱ شهریور) آغاز خواهد شد، اما ممکن است با تاخیر خوردن بازی، تاریخ شروع فاز بتا نیز عقب افتاده باشد. به زودی جزئیات دقیق‌تر و بیشتری را در مورد فاز بتای بازی برای شما عزیزان منتشر خواهیم کرد.

تاریخ عرضه Battlefield 2042 هم‌اکنون به طور رسمی ۱۹ نوامبر (۲۸ آبان) اعلام شده است. این بازی به صورت میان نسلی و برای کنسول‌های PS4، PS5، Xbox One، Xbox Series X، Xbox Series S و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.