اخبار, مجله بازی

سری بازی‌های Battlefield از این پس هر دو سال یکبار منتشر خواهد شد

سری بازی‌های Battlefield

الکترونیک آرتز، ایده‌ی خود برای آینده فرانچایز Battlefield را، مشخص کرد.

در جریان آخرین کنفرانس مالی شرکت الکترونیک آرتز، سران این شرکت برنامه‌های خود برای آینده‌ی عناوین مجموعه Battlefield را، مورد بحث و بررسی قرار دادند و بـه احتمال زیاد این مجموعه، از این پس هر دو سال یکبار، عنوان جدیدی را به بازار عرضه خواهد کرد. همچنین توجه ویژه به عناصر سرویس محور در دستور کار سازندگان قرار خواهد گرفت.

طی کنفرانس مزبور، از مدیرعامل شرکت الکترونیک آرتز، یعنی آقای Andrew Wilson سوال شد که آیا مجموعه Battlefield به رویه‌ی عادی خود مبنی بر عرضه‌ی یک عنوان جدید به صورت هر دو سال یکبار، باز خواهد گشت. وی در پاسخ اعلام کرد:” به نظرم، گرایش ما همین است.”

عرضه‌ی یک عنوان جدید به صورت هر دو سال یکبار، رویکردی بود که تا بازی Battlefield 2042 برای این مجموعه اجرا می‌شد. هر چند که با عرضه‌ی بازی Battlefield 2042 که سه سال بعد از نسخه‌ی قبلی این مجموعه یعنی Battlefield V منتشر خواهد شد، این موضوع دچار تغییر می‌شود. Andrew Wilson در گذشته نیز اعلام کرده بود که افزودن یکسال به زمان توسعه‌ی بازی، به اعضای استودیو DICE کمک خواهد کرد تا بهترین اثر ممکن را تولید نمایند.

وی در سال 2020 نیز طی اظهاراتی بیان کرده بود:” ما تمام نیروی استودیو DICE را برای کار روی مجموعه‌ی Battlefield متمرکز کرده‌ایم. ما همچنین یک سال بیشتر به تیم توسعه دهنده فرصت دادیم تا مطمئن شویم که آنها بتوانند یک تجربه‌ی نسل بعدی واقعی را به طرفداران ارائه نمایند.”

در جریان همین کنفرانس مالی، آقای Andrew Wilson اعلام کرد:” موضوعی که در حال حاضر اهمیت بیشتری دارد، این است که مخاطبان به فرانچایز Battlefield، به عنوان یک مجموعه سرویس محور نگاه کنند که در طول زمان، رشد و پیشرفت خواهد کرد. حالت جدید در نظر گرفته شده برای بازی Battlefield 2042، یعنی Portal، قدم بلندی در راستای تحقق همین ایده است. که طی آن به بازی بازان، ابزارهایی داده می‌شود تا بتوانند محتوای مورد نظر خودشان را در بازی خلق کنند. به این ترتیب، تجربه‌ی بازی هیچ وقت تکراری نخواهد شد.”

Andrew Wilson همچنین بیان کرد که حالت مرموز و معرفی نشده‌ی Hazard Mode، نقش بسیار مهمی در افزایش طول عمر عنوان Battlefield 2042، ایفا خواهد کرد. “بنابراین، اینکه هر دو سال یکبار، عنوان جدیدی از مجموعه‌ی Battlefield منتشر کنیم، احتمالا تصمیم منطقی خواهد بود. ما به شدت به تعهد 365 روزه خود به این مجموعه، با رویکرد پلتفرم محور در هر دستگاهی که ممکن است مخاطبان بخواهند با آن بازی کنند، پایبند هستیم.”

مدیر مالی شرکت الکترونیک آرتز، آقای Blake Jorgensen نیز اظهار داشت که این شرکت، حرف‌های زیادی در مورد رویکرد سرویس محور بازی Battlefield 2042 و مدل پرداخت‌های درون برنامه‌ای به کار رفته در آن دارد که در چند ماه آینده، آن را به اطلاع طرفداران خواهد رساند.

Andrew Wilson در پایان بیان کرد:” مطمئن باشید که تیم توسعه دهنده با تمام توان، در حال کار بر روی بازی است. آنها ایده‌های جذاب زیادی برای ادامه‌ی این مجموعه دارند. چیزی که می‌خواهم بگویم، این است که ما می‌خواهیم به جای عرضه‌ی سالانه‌ی یک عنوان جدید از این فرانچایز، یک تعامل طولانی مدت با مخاطبان داشته باشیم. ما همچنین به دنبال ایجاد یک رابطه‌ی دراز مدت با طرفداران همیشگی این مجموعه هستیم. حالت اضافه شده‌ی Portal، یک نمونه‌ی عالی از تلاش ما در جهت تحقق همین هدف است. شما در چند ماه آینده، اطلاعات و جزئیات بیشتری را، در مورد آن دریافت خواهید کرد.”

بازی Battlefield 2042، در ماه اکتبر سال میلادی جاری عرضه خواهد شد. البته یک بتای عمومی نیز برای ماه سپتامبر، در نظر گرفته شده است. تا قبل از آن، شما می‌توانید برای شرکت در تست آلفای تکنیکی بازی که به زودی آغاز خواهد شد، ثبت نام کنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.