اخبار, مجله بازی

پرونده‌ی حقوقی جدیدی علیه استودیو CD Project Red تشکیل شده است

استودیو CD Project Red

گرچه Cyberpunk 2077 یکی از بزرگ‌ترین بازی‌های چندماه اخیر است، اما گویا جنجال‌های پیرامون این بازی پس از گذشت ماه‌ها از عرضه‌ی آن هنوز تمامی ندارد و روز به روز بیشتر می‌شود. حال استودیو CD Project Red اعلام کرده است که این کمپانی مجددا با یک پرونده حقوقی از نوع Class Action روبرو شده است (Class Action به پرونده‌هایی گفته می‌شود که یک یا چند شخص به نمایندگی از جامعه‌ای بزرگ، علیه شخص یا شرکتی طرح شکایت می‌کنند). در این پرونده‌ی جدید، یک موسسه حقوقی به نمایندگی از سرمایه‌گذاران خود ادعا کرده‌ است که کمپانی CD Project RED در مورد عملکرد بازی Cyperpunk 2077 روی کنسول‌های Xbox One و PS4 به آن‌ها اطلاعات گمراه‌کننده‌ای داده است.

CD Project RED در یک بیانیه‌ی نظارتی اعلام کرده است که محتوای پرونده‌ی جدید، از جمله موضوع و محدوده‌ی‌ آن، مشابه با همان پرونده‌ی Class Action قبلی است که چند هفته پیش علیه این شرکت به جریان افتاد. پرونده‌ی قبلی توسط موسسه حقوقی Rosen که در نیویورک واقع است تشکیل شد و به نمایندگی از تعدادی از سرمایه‌گذاران ادعا داشت که کمپانی CD Project RED در مورد بازی Cyberpunk 2077 به آن‌ها دروغ گفته است. در ادامه CD Project RED بیان داشته است که برای دفاع از خود در برابر چنین ادعاهایی، اقداماتی جدی انجام خواهد داد. این پرونده‌ی جدید در Central District ایالت کالیفرنیا تنظیم شده است. همچنین چندین موسسه‌ی حقوقی دیگر، مثل موسسه‌ی RM Law که در ایالت پنسیلوانیا واقع است، به طور عمومی بیان کرده‌اند که در حال تشکیل پرونده برای شکایت علیه CD Project RED هستند.

این پرونده‌ی جدید، یکی دیگر از ده‌ها مشکلاتی است که از زمان عرضه‌ی Cyberpunk 2077 گریبان استودیو CD Project Red‌ را گرفته است. اخیرا یکی از مدیران استودیو بیانیه‌ای طولانی را منتشر کرده و با توجه به دیدگاه‌های شخصی خود، در این بیانیه توضیح داده است که چرا بازی Cyberpunk 2077 نتوانست به «کیفیت استاندارد» برسد و در سطح انتظارات ظاهر شود. پس از آن، گزارش مهمی در سایت بلومبرگ منتشر شد که مدعی است کارکنان استودیو دوره‌ی پرفشاری از کرانچ کردن (کار بیش از حد) را تجربه کرده‌اند.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.