مجله بازی, مقالات

در نمایشگاه E3 امسال چه شرکت‌هایی حضور خواهند داشت و چه برنامه‌ای دارند؟

رویداد E3

نمایشگاه 2021 E3 پس از یکسال غیبت دوباره برگزار می‌شود. همان‌‎طور که می‌دانید این رویداد یکی از مهم‌ترین رویدادهای مرتبط با بازی‌های ویدئویی است که هرساله در تاریخی از پیش تعیین شده برگزار می‌شد. سال گذشته به دلیل مشکلات مختلف که مهم‌ترین آن‌ها شیوع و همه‌گیری ویروس کرونا بود برگزاری این رویداد لغو شد. اکنون پس از یکسال دوباره قرار است شاهد برگزاری این رویداد باشیم. البته امسال هم همانند چند دوره‌ی اخیر برگزار شده، سونی شرکت نمی‌کند.

بسیاری از هواداران سونی موافق حضور این کمپانی در رویداد یاد شده هستند اما با این اوصاف همان‌طور که کمی قبل‌تر هم گفتیم خبری از سونی در این رویداد نیست. براساس اخبار رسمی و گزارش‌های اولیه این رویداد از تاریخ 22 خرداد ماه 1400 (21 ژوئن 2021) تا 25 خرداد ماه 1400 (15 ژوئن 2021) برگزار می‌شود. فارغ از سونی امسال تعدادی از استودیوها و شرکت‌های دیگر نیز در این رخ داد شرکت نمی‌کنند اما بسیاری از شرکت‌های نام آشنای دنیای بازی‌های ویدئویی درحال حاضر مشغول آماده سازی برای شرکت در این مراسم هستند. در ادامه قصد داریم به کمپانی‌هایی که حضور آن‌ها در این رویداد به‌طور رسمی تایید شده و قرار است در این رویداد شرکت کنند بپردازیم. اگر شما هم از هواداران این رویداد هستیم در ادامه از شما دعوت می‌کنیم با ما همراه باشید.

  1. نینتندو

nintendo e3

هرکسی که حتی یکبار بازی ویدئویی را تجربه کرده باشد به خوبی با نام کمپانی نینتندو آشنایی دارد. این کمپانی ژاپنی که بیشتر از چند ماه است حواشی بسیار زیادی را با سکوتش ایجاد نموده قرار است در این رویداد حاضر شود. نسل نهم آغاز شده و همه منتظریم که بالاخره نینتندو هم رقیبی برای رقابت با نمایندگان نسل نهمی سونی و مایکروسافت وارد میدان کند. گمانه‌زنی‌های بسیاری درمورد کنسول بعدی نینتندو وجود دارد. برخی آن را قدرتمندتر از کنسول ایکس باکس سری ایکس و برخی مدل جدید را تقریبا برابر با نینتندو سوییچ می‌دانند.

البته که کنسول بعدی نینتندو به تنهایی سبب ایجاد حاشیه نیست. موارد دیگری هم هستند که بازی‌بازان انتظار آن را می‌کشند مواردی چون عناوین فرست پارتی جدید و یا ادامه‌ی آی‌پی‌های قدیمی این کمپانی ژاپنی که انتظار می‌رود بزودی شاهد معرفی و یا انتشار آن‌ها باشیم.

  1. ایکس باکس

 

embleme

از ابتدای نسل نهم و حتی کمی پیش از آن شاهد قدرت نمایی ایکس باکس دربرابر رقیب قدیمی و سر سختش، سونی، بودیم. یکی از ابزارهای قدرت برند ایکس باکس در حال حاضر سرویس گیم‌پس بوده که همواره رشد چشم گیری داشته و دارد. به نظر می‌رسد که در این رویداد شاهد معرفی امکانات و دسترسی‌های بیشتر این سرویس برای کاربرانش باشیم.

فارغ از گیم‌پس همکاری و خرید استودیوهای دیگر توسط ایکس باکس هم از مواردی هستند که احتمالا فیل اسپنسر و تیمش به آن در این رویداد خواهند پرداخت. چند روزی است که خبر همکاری استاد هیدئو کوجیما با ایکس باکس منتشر شده که به خودی خود بسیار چالش برانگیز بود و از طرفی همه منتظر هستند که ببینید ممکن است فرانچایز درخشان MGS دوباره به میادین باز گردد یا نه. از طرف دیگر مایکروسافت مدت‌هاست بی وقفه مشغول خریدن استودیوها و کمپانی‌های بزرگ و کوچک است بنابراین انتظار می‌رود جزئیاتی در این مورد هم بشنویم.

  1. کپکام

capcom e3

 

کپکام با انتشار بازی‌های ریمیک و ریمسترش توانست خودش را در نسل هشتم از خطر ورشکستگی نجات دهد. کمی بعدتر هم با ساخت یک نسخه‌ی جدید و درخشان از فرانچایز Devil May Cry توانست خودش را دوباره به میادین بازگرداند. قدم بعدی این استودیو قطعا انتشار موفق بازی Resident Evil Village است. انتظار داریم در این رویداد جزئیات بیشتری از این بازی و پروژه‌های دیگر این کمپانی بشنویم. به عنوان نمونه نسخه‌ی ریمیک 4 Resident Evil و یا لو رفتن و هک‌هایی که برای این شرکت رخ داد همگی مواردی هستند که انتظار شنیدن توضیحاتی درمورد آن‌ها را داریم.

  1. کونامی

نمایشگاه 2021 E3

 

کونامی از قدیمی‌ترین شرکت‌های بازی‌سازی است که روزگاری عناوینش جایی برای رقابت دیگر استودیوها باز نگذاشته بودند. اما متاسفانه سیاست‌های غلط این شرکت و اخراج کارگردانان هنرمند و بزرگش چون هیدئو کوجیما سبب شد تا یکی یکی عناوین بزرگ این کمپانی شکست بخورند و درنهایت هم وضعیتش به وضعیت نا به سامان امروزی تبدیل شود.

اخیرا دیدیم که این کمپانی امتیاز آی‌پی‌هایش را به فروش گذاشته و همه باید منتظر بمانیم تا مشخص شود که کونامی قرار است چه توضیحی را به ما بدهد. البته این سوال هم پیش می‌آید که آیا شرکت یاد شده به غیر از شبیه‌ساز فوتبال معروفش، PES، تصمیم به انتشار عنوانی دیگر دارد یا نه.

  1. تیک تو

راکستار e3 2021

تیک تو را می‌توان از قدرتمندترین و بزرگ‌ترین کمپانی‌های دنیای بازی‌های ویدئویی دانست. شرکتی که خود و یا شرکت‌های زیر مجموعه‌ش عناوین درخشانی برای ما خلق کردند که هنوز هم با گذشت چندین سال از انتشارشان با تجربه‌ی آن‌ها بسیار خاطره بازی می‌کنیم.

راکستار، کمپانی زیرمجموعه‌ی تیک تو، چند سالی است که در حال سرگرم کردن مخاطبانش با عنوانی است که بیشتر از 10 سال از انتشار آن می‌گذرد. اگر از دنبال کنندگان بازی‌های ویدئویی باشید قطعا می‌دانید مدت‌هاست همه منتظر معرفی GTA 6 هستند. از طرفی فرانچایزهای دیگر این استودیو، به عنوان نمونه Bully، همه بسیار جذابند و بالاخره باید منتظر معرفی یا توضیحی درمورد عنوان بعدی و جدید این شرکت بزرگ باشیم.

اینها همه فارغ از کارها و فعالیت‌های تیک تو هستند و قطعا خود این شرکت به عنوان ناشر و توسعه‌دهنده هم عناوینی را معرفی خواهد کرد.

  1. وارنر برادرز

warner e3

وارنر برادرز در این رویداد حاضر می‌شود تا توضیحاتش را درمورد فعالیت‌هایی که قصد دارد در سال‌ پیش رو به آن‌ها بپردازد را به بازی‌بازان و مخاطبانش اعلام کند. عناوین درخشان بسیاری را دیدیم اما بدون شک انتظار شنیدن نام بتمن برای کنسول‌های نسل نهمی کمترین انتظاری است که از این شرکت داریم. البته این تنها یک احتمال بسیار ضعیف به حساب می‌آید.

  1. کخ میدیا

نمایشگاه 2021 E3

 

نماینده‌ی آلمانی تا به امروز بازی‌های خاصی را توسعه داده و در این رویداد هم منتظریم تا ببینیم برنامه‌ی نهایی آن برای سال‌های پیش رو چیست. باتوجه به خاص بودن آثار تولید شده توسط این کمپانی نمی‌توان از پیش مورد خاصی را عنوان کرد و باید تا روز مراسم منتظر بمانیم تا مشخص شود که توسعه‌دهندگان چه چیزی را برای ما آماده کرده‌اند.

 

پس از برگزاری نمایشگاه مقاله بروزرسانی میشود.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.