آموزش, اخبار, مجله بازی

گزارش: قابلیت تست رایگان بازی‌های PS5 در دسترس قرار گرفته است

تست رایگان بازی‌های PS5

به گزارش وبسایت Eurogamer، کمپانی سونی اخیرا قابلیت تست رایگان بازی‌های PS5 را در دسترس برخی از بازیکنان قرار داده است و به احتمال زیاد تا یک سال آینده به صورت عمومی در سراسر دنیا و برای بقیه بازی‌ها نیز در دسترس قرار خواهد گرفت.

هم‌اکنون، قابلیت تست رایگان برای بازی‌های Death Stranding Director’s Cut و Sackboy: A Big Adventure بر روی PS5 و در کشور بریتانیا در دسترس می‌باشد. کاربرانی که در بریتانیا هستند، با مراجعه به فروشگاه PS Store و صفحات مربوط به این بازی‌ها، گزینه‌ای با عنوان Download Trial را مشاهده کرده‌اند که به آن‌ها اجازه می‌دهد بازی را به طور رایگان تست کنند.

در تصویر زیر می‌توانید گزینه مربوط به قابلیت تست رایگان را در کنار قیمت بازی مشاهده کنید:

1

در عنوان Death Stranding Director’s Cut می‌توانید با استفاده از قابلیت تست رایگان بازی‌های PS5، حدودا ۶ ساعت از بازی را تجربه کنید. در بازی Sackboy: A Big Adventure نیز می‌توانید با این قابلیت ۵ ساعت از بازی را تجربه کنید. با این حال در رابطه با قابلیت تست رایگان، یک نگرانی جدی وجود دارد که شاید برای بسیاری از گیمرها (به خصوص کسانی که سرعت اینترنت ضعیفی دارند) مشکل بزرگی به حساب بیاید. این مشکل به زمان شروع تایمر بازه تست مربوط می‌شود. به این شکل که به محض انتخاب گزینه Download Trial یا Add to Library، تایمر بازه زمانی تست رایگان آغاز می‌شود.

2

این مشکل بسیار عجیبی است که در صورت فراگیر شدن قابلیت تست رایگان بازی‌های PS5 در سراسر دنیا، سونی باید هر چه سریع‌تر آن را حل کند. به عنوان مثال اگر حتی سرعت اینترنت فوق‌العاده‌ای داشته باشید، احتمالا نزدیک به دو ساعت طول خواهد کشید تا دیتای اولیه، و سه ساعت طول خواهد کشید تا دیتای کامل بازی Death Stranding Director’s Cut را دانلود کنید. یعنی حتی کسانی که سرعت اینترنت بالایی دارند، حداکثر می‌توانند از ۵۰ یا ۷۰ درصد زمان تست بازی استفاده کنند که بسیار ناامید کننده است.

3

علاوه بر این، در دستورالعمل مربوط به قابلیت تست رایگان بازی آمده است هر اکانت روی کنسول فقط یک بار می‌تواند از این قابلیت برای بازی به خصوصی استفاده کند. همچنین نسخه PS4 بازی‌ها از این قابلیت پشتیبانی نمی‌کند. همچنین در این دستورالعمل ذکر شده است که قابلیت تست رایگان بازی‌های PS5 تا ساعت ۱۲ شب روز ۲۸ اکتبر در دسترس خواهد بود.

نکته دیگر که لازم است به آن اشاره کنیم، این است که افزونه‌ها، محتوای الحاقی و DLCها مشمول این قابلیت نمی‌شوند و برای استفاده از آن‌ها باید نسخه کامل بازی خریداری شود. در صورت خرید کامل بازی میزان پیشرفت در بازی و فایل‌های ذخیره بازه زمانی تست رایگان، به بازی اضافه خواهند شد.

4

این یک ویژگی جالب است که امیدواریم به بازی‌های بیشتری اضافه شود و در دسترس کاربران سایر نقاط دنیا نیز قرار بگیرد. اما به نظر می‌رسد که سونی در نحوه پیاده سازی قابلیت تست رایگان بازی‌های PS5 اصلا خوب عمل نکرده است. اگر سونی بخواهد این قابلیت را برای بقیه کاربران و بازی‌های دیگر اضافه کند، باید حتما مشکل فاجعه‌بار زمان شروع تست را حل کند. به این شکل که زمان دانلود و نصب بازی، جزو بازه زمانی تست به حساب نیاید و بازه تست از زمان اجرای بازی آغاز شود.

با این حال، کاربری به نام jsnals در وبسایت Reddit راه حلی را برای دور زدن این محدودیت پیشنهاد داده است که به نظر جالب می‌آيد:

۱- اکانت جدیدی بسازید که ریجن آن با ریجن اکانت اصلی مشابه باشد.

۲- با استفاده از اکانت جدید وارد صفحه بازی در فروشگاه PS Store شده و گزینه Download Trial را انتخاب کنید.

۳- پس از اینکه بازی به طور کامل دانلود شد، وارد اکانت اصلی خود شده و مجددا در صفحه بازی گزینه Download Trial را انتخاب کنید.

۴- از آنجایی که بازی را قبلا روی کنسول خود دانلود کرده‌اید، کنسول نیازی به دانلود مجدد آن نمی‌بیند و می‌توانید بلافاصله آن را بازی کنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.