پیشنهاد سردبیر, مجله بازی, ویدیو

ویژگی‌های جدید God of War: Ragnarok

ویژگی‌های جدید God of War: Ragnarok

اخیرا سانتامونیکا مطالبی درباره ویژگی‌های دسترسی‌پذیری این بازی منتشر کرده و ظاهرا با یکی از غنی‌ترین بازی‌ها از این نظر مواجه هستیم.

God of War: Ragnarok در ابتدا نمایشی در سال 2020 داشت که البته چیزی بیشتر از رونمایی از امگا آبی‌رنگ «کریتوس» نبود و تنها گفته شد که بازی قرار است در سال بعد منتشر شود. همانطور که بسیاری حدس می‌زدند، سنگینی این پروژه و مسائل کووید 19 همگی دست به دست هم دادند تا این بازی به تاریخ انتشار اولیه خود نرسد. در عوض اما بازی در مراسم Game Awards 2021 مهم‌ترین نمایش را داشت و توانست که حسابی طرفداران را ذوق‌زده کند.

البته همه طرفداران از نمایش بازی راضی نبودند. بسیاری معتقد بودند که بازی با اینکه قرار است تا 4 سال پس از God of War عرضه شود، اما پیشرفت گرافیکی چشمگیری نسبت به نسخه قبلی نداشته و اصطلاحا بازی هنوز اثری نسل هشتمی است. با اینکه می‌توان این موضوع را ناشی از میان‌نسلی بودن بازی دانست، اما مشکل همچنان پابرجا بود. God of War 2018 از همه نظر مشغول آماده کردن شرایط برای Ragnarok بود و حالا نسخه اصلی که آخرین ماجراجویی «کریتوس» و «آترئوس» در اساطیر نورث بود در حد یک DLC برای بازی اول بود.

God of War: Ragnarok هم‌چنین رقبای سرسختی بر سر کسب عنوان بهترین بازی سال دارد و مانند سال 2018 که عناوینی نظیر Red Dead Redemption 2، Marvel Spider-Man، Assassins Creed: Odyssey و … را در مقابل خود می‌دید، امسال هم رقبای قدرتمندی نظیر Horizon: Forbidden West و صد البته Elden Ring دارد.

در این بین اما سانتامونیکا ترک عادت نکرده و همچنان خود را در قامت استودیویی قرار می‌دهد که بهترین نمایش‌ها را دارد. در چند روز گذشته برخی ویژگی‌های دسترسی‌پذیری بازی برای افراد با شرایط خاص معرفی شده و شاهد پیشرفت گرافیکی چشمگیر بازی هستیم. البته که صحنه‌هایی که نمایش داده شده همگی برگرفته از تریلر سال گذشته بازی هستند و هیچ تصویر و یا محتوای جدیدی از بازی منتشر نشده است و کماکان باید منتظر باشیم تا بازی در PlayStation Showcase نمایشی جدید داشته باشد.

در بین تصاویر منتشر شده شاهد این هستیم که بازی برای افراد ناشنوا، کم‌شنوا، نابینا، کم‌بینا و افرادی که هرگونه معلولیت دیگری دارند هم قابل‌بازی خواهد بود و بازی از این نظر در رده عناوینی نظیر The Last of Us Part II قرار می‌گیرد. واقعا خوشحال‌کننده است که بازی‌های ویدیویی در مسیری قرار دارند که برای همگان قابل‌دسترسی هستند و همه اقشار جامعه اعم از هر مشکلی که دارند می‌توانند از تجربه آن‌ها لذت ببرند.

البته انتشار این تصاویر و مطالب درباره بازی می‌تواند خبر خوبی برای طرفداران «کریتوس» باشد و معمولا وقتی از چنین مواردی صحبت می‌شود، احتمالا بازی در مراحل پایانی توسعه قرار دارد و می‌توان امید داشت که مطابق حرف سانتامونیکا بازی دیگر تاخیر نخورد و سال 2022 روایتگر آخرالزمان دنیای نورث و جنگ «کریتوس» با خدایان آزگارد باشد.

 

در زیر می‌توانید ویدیو کامل ویژگی‌های جدید God of War: Ragnarok را تماشا کنید

منبع : youtube

زیرنویس : علیرضا روستائی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.