مجله بازی, مقالات

معرفی نخل مارکت Family

از گذشته‌های دور تا به امروز از نظر خانواده‌ها بازی و گیم نگرش‌های مثبت و منفی زیادی داشته است عده‌ای بازی را بی هدف و لذتی آنی و رفتارهای بیهوده تلقی کرده اند در حالی که برخی آن را زیباترین و مفید ترین فعالیت در جهت رشد می دانند.اما می توان با قاطعیت گفت بازی یکی از نیازهای اساسی کودکان و مهمترین فعالیت کودک به شمار می‌ آید ، که در عین سرگرم کردن کارکردهای مهم دیگری را دارا است که هر یک از این کارکردها به جنبه ای از زندگی کودک برای ورود به زندگی بزرگسالی آن مربوط می‌شود.

طبق اعتقادات روانشناسان والدین با شرکت در بازی کودکان و نوجوانان آنها را بهتر می‌شناسند و علاوه بر این که شادی و صمیمیت را به وجود می‌آورد ، مسائل اخلاقی و اجتماعی را در قالب بازی می توانند آموزش دهند.

اگر به نوع بازی‌ها کنار کودکان بنگریم مشاهده خواهیم کرد که برخی بازی‌ها هستند که در آنها کودک و نوجوان به تمرین روابط نقش های اجتماعی می پردازد.و برخی دیگر از بازی‌ها به تمرین حرفه و مشاغل مختلف می پردازد ، این نوع بازی‌ها در کنار خانواده جدا از نزدیکی و صمیمیت بیشتر باعث تقویت قدرت تخیل می شود و به کودک و نوجوان فرصت می‌دهد درباره خود و چگونگی مواجه شدن با حوادث حال و آینده به بینش بهتری برسد.

معرفی نخل مارکت Family
می‌توان گفت کودکان به صورت هوشیار و ناهشیار به روابط بین انسان و چگونگی برخورد خانواده حساسند و از آنها تقلید و همانند سازی می کنند.

بازی و گیم زندگی و تفکر یک کودک است و یکی از عوامل مهم در شکل گیری شخصیت او به شمار می رود‌.برخلاف تصور خانواده‌ها درباره‌ی بازی و ویدیو گیم برای کودکان و نوجوانان تحقیقات نشان می‌دهد که بازی‌های ویدیو گیم به علاوه نزدیک تر شدن افراد خانواده و روابط نزدیک‌تر با کودکان و نوجوانان می‌تواند سودمند هم باشد و تاثیرات مثبتی روی رشد ذهنی آنها بگذارد که به چند مورد اشاره خواهیم کرد :

– بهبود مهارت خواندن

در واقع کودکانی که بازی و ویدیو گیم انجام می‌دهند مهارتهای خواندن خود را افزایش می‌دهند این مسئله حتی در مورد کودکانی که با بازی های اکشن دست و پنجه نرم می‌کنند صدق می‌کند.
زیرا کودکان برای بازی کردن باید دستورالعمل های متنی را پیدا و اجرا کند.

– بهبود مهارتهای دیداری

بسیاری از بازی ها مانند بازی سه بعدی ماینکرفت طوری تنظیم شده‌اند که کودکان باید بدون هیچ راهنما آن را پیمایش کنند که با استفاده از مهارت های دیداری و دقت بالا انجام می‌شود.

 

معرفی نخل مارکت Family

– حل مسئله

قلب هر بازی ویدیویی یک چالش است.
بسیاری از بازی ها دنیای پر از رمز و راز و معما دارند ، که به کودکان و نوجوانان این فرصت را می‌دهد تا مشکلات را بپذیرند و برای یافتن راه‌حل تلاش کنند.
به جرأت می‌توان گفت بازی و ویدیو گیم متناسب با سن و سال فرزندان می‌تواند باعث افزایش خلاقیت و تفکر و برنامه‌ریزی انعطاف پذیر شود‌.

حال با وجود عدم آگاهی بعضی خانواده ها و برای ارتباط نزدیک‌تر خانواده‌ها و کودکان با هم تیم نخل مارکت تصمیم گرفته است تا بستری برای صمیمیت و نزدیک تر شدن اعضای خانواده و فرزندان با هم را فراهم کند.
ما با ارائه راه حل ها و معرفی بازی های جذاب خانواده و دسته جمعی برای همه رده‌های سنی با شما همراه هستیم تا به شما کمک کنیم بازی‌ها و ویدیو گیم های متناسب با سن فرزندان تان را پیدا کنید و به خوبی از آن در جهت رشد خلاقیت و سرگرم شدن و یادگیری فرزندان تان استفاده کنید.

پست های مرتبط

1 نظر در “معرفی نخل مارکت Family

  1. .... گفت:

    کامل و زیبا بود . به امید پیشرفت بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.