مجله بازی, اخبار

نگرانی هیدیو کوجیما از آینده‌ی تمام دیجیتالی بازی‌ها

تمام دیجیتالی

موسس استودیو Kojima Productions و خالق فرنچایز افسانه‌ای Metal Gear، هیدیو کوجیما، اخیرا در توییتر نگرانی خود را نسبت به آینده‌ی تمام دیجیتالی صنعت گیم ابراز کرده است. وی در یک توییت اظهار داشت که اگر در آینده‌ا‌ی نزدیک، رویداد غیرمنتظره‌ای در مقیاس جهانی به وقوع بپیوندد، ممکن است مالکیت دیجیتالی رسانه‌های سرگرمی و هنری از مخاطبان سلب شود. کوجیما در این توییت گفته است:

«با سرویس‌های تماما دیجیتالی، قادر نخواهیم بود که به طور آزادانه به فیلم‌ها، کتاب‌ها و موسیقی‌های مورد علاقه‌مان دسترسی داشته باشیم. در این صورت انگار که حق مالکیت از ما سلب شده است. این چیزی است که مرا نگران کرده است. این حرص و طمع نیست.»

در حالی که بحث و جدال پیرامون رسانه‌های فیزیکی و دیجیتالی به طور فزاینده‌ای ادامه دارد، کاملا واضح است که آینده‌ی صنعت سرگرمی‌های تعاملی، از آنِ رسانه‌های دیجیتالی خواهد بود. علاوه بر این، گسترش روز افزون سرویس‌هایی مثل PS Now، Netflix، Xbox Game Pass و امثالهم به این معناست که طرفداران نیازی به مالکیت و حتی دسترسی به نسخه‌ی دیجیتالی فیلم، موسیقی، کتاب و یا بازی ندارند.

استودیو Kojima Productions در حال حاضر مشغول توسعه‌ی عنوان Death Stranding: Director’s Cut است که حدودا چند هفته‌ی دیگر منتشر می‌شود. این نسخه از بازی، دارای گزینه‌های گرافیکی اختصاصی برای کنسول PS5 است و قابلیت‌های جدیدی به گیمپلی اضافه می‌کند. همچنین ماموریت‌ها و محتوای داستانی جدیدی به بازی اضافه خواهد شد.

علاوه بر این، بنا بر گفته‌های جف گراب، شایعه شده است که هیدیو کوجیما قصد دارد با همکاری مایکروسافت بازی جدیدی را توسعه دهد. این موضوع باعث خشم تعدادی از طرفداران PlayStation شده است، تا جایی که عده‌ای از آن‌ها خواهان کنسل شدن این بازی احتمالی شده‌اند.

نظر شما چیست؟ آیا با گفته‌های هیدیو کوجیما موافق هستید؟

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.