مجله بازی, اخبار

حالت Night Mode به رابط کاربری کنسول‌های Xbox اضافه خواهد شد

کمپانی مایکروسافت، با هدف تعامل بهتر با کاربران و دادن حق انتخاب بیشتر به آنان، در زمینه‌ی اضافه کردن گزینه‌ها و قابلیت‌های اختیاری به رابط کاربری کنسول‌های Xbox One، Xbox Series X و Xbox Series S عملکرد خیلی خوبی داشته است. به زودی قرار است ویژگی فوق‌العاده‌ی دیگری برای رابط کاربری این کنسول‌ها منتشر شود. کمپانی مایکروسافت دیروز رسما تایید کرد که در آینده‌ی نزدیک، حالت Night Mode (تم تاریک) برای دارندگان کنسول‌های Xbox در دسترس خواهد بود.

همانطور که از نام قابلیت Night Mode پیداست، با فعال کردن آن، ظاهر رابط کاربری کنسول و نور LED کنترلر تاریک‌تر می‌شود و امکان فیلتر کردن صفحه نمایش فراهم خواهد شد. البته حالت Night Mode از همین الان در دسترس کاربران Alpha Skip Ahead قرار گرفته است، ولی در حال حاضر فقط از زبان انگلیسی پشتیبانی می‌کند. با این حال، نسخه‌های مربوط به زبان‌ها و کشورهای دیگر در حال توسعه است و می‌توانیم اطمینان دهیم که تا انتشار قابلیت Night Mode برای کاربران Xbox در سراسر جهان، مدت زمان زیادی باقی نمانده است.

«تام وارن»، نویسنده‌ی وبسایت The Verge، تصویر متحرکی از قابلیت Night Mode و گزینه‌های شخصی سازی آن را در توییتر به اشتراک گذاشته است. تام وارن در این باره اظهار دارد:

«قابلیت Night Mode کنسول‌های Xbox، از گزینه‌های بسیار زیادی برای شخصی‌ سازی برخوردار است. مایکروسافت به خوبی هر چه تمام‌تر روی این قابلیت کار کرده است.»

هنوز به طور رسمی تایید نشده است که این قابلیت در چه تاریخی برای عموم در دسترس خواهد بود. اما معمولا وقتی یک قابلیت جدید به طور آزمایشی در اختیار گروه خاصی از جامعه‌ی Xbox قرار می‌گیرد، مدت زمان زیادی طول نمی‌کشد تا برای عموم نیز منتشر شود. پس می‌توانیم امیدوار باشیم که قابلیت Night Mode به زودی برای دارندگان کنسول‌های نسل هشتمی و نسل نهمی Xbox منتشر خواهد شد.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *