مجله بازی, اخبار

ویژگی‌های کنترلر کنسول‌های Xbox Series X/S به کنترلر‌های قدیمی Xbox One اضافه خواهد شد

این آپدیت جدید طی روزهای آینده، دو ویژگی مهم کنترلر کنسول‌های Xbox Series X/S را، به کنترلر کنسول Xbox One اضافه خواهد کرد. بنا بر اطلاعات موجود در وب سایت Xbox Wire، این بروزرسانی که در حال حاضر در اختیار تعدادی از اینسایدرها قرار گرفته است، دو ویژگی Dynamic Latency Input و Bluetooth Low Energy را به کنترلرهای بدون سیم Xbox One با پشتیبانی از بلوتوث، Xbox Elite Wireless Controller Series 2 وXbox Adaptive Controller اضافه خواهد کرد.

همان طور که اکثر طرفداران کنسول‌های مایکروسافت احتمالاً اطلاع دارند، تکنولوژی Dynamic Latency Input با استفاده از قدرت فنی فوق‌العاده ی خود، مدت زمان عکس العمل کنترلر نسبت به دستورهای وارد شده توسط شما را، به طرز چشمگیری کاهش می‌دهد. از سوی دیگر، قابلیت Bluetooth low Energy، اساساً نقش قابل توجهی در بهبود اتصال کنترلر با سایر دستگاه‌ها (غیر از کنسول‌های Xbox) مثل PC و گوشی‌های موبایل، ایفا می‌کند.

کنترلرهای نسل جدید Xbox، تغییرات بسیار جزئی را نسبت به آنچه که در نسل گذشته شاهد بودیم، به خود دیده که این رویکرد، کاملاً در تضاد با استراتژی شرکت سونی مبنی بر طراحی یک کنترلر جدید با عنوان DualSense برای کنسول PlayStation 5 است. با این وجود، سرپرست بخش Xbox کمپانی مایکروسافت یعنی آقای Phil Spencer از طراحان این شرکت خواسته تا روی ارتقای کنترلرهای کنسول‌های Xbox، به طور جدی تمرکز کنند. و شاید این بروزرسانی، سرآغاز همان اتفاقات خوبی باشد که در انتظارش هستیم.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.