مجله بازی, مقالات

چرا قیمت پلی استیشن 5 و ایکس باکس در روز های اخیر افزایش پیدا کرده؟

چرا قیمت پلی استیشن 5 و ایکس باکس در روز های اخیر افزایش پیدا کرده؟

این روز ها باز هم قیمت کنسول های بازی نسل نهمی سونی و مایکروسافت در کشور بالا رفته و این سوال برای علاقه مندان به بازی های ویدیویی بوجود آمده که با توجه به اطلاعیه سونی که در آن از افزایش تولید خبر داده بود و قیمت رو به کاهش ایکس باکس سری ایکس و اس در ایران چرا باز هم با افزایش قیمت شدید در روز های اخیر روبرو بوده ایم؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بر خلاف چیزی که سونی اعلام کرده بود و اقداماتی مثل توقف تولید بیشتر مدل های پلی استیشن 4 برای داشتن تمرکز بیشتر بروی خط تولید پلی استیشن 5 متاسفانه در عمل هیچ گونه پیشرفت چشمگیری در تولید پلی استیشن 5 رخ نداده است و عرضه و تقاضای این کنسول محبوب باز هم همخوانی ندارد و همین امر باعث کمبود کنسول در بازار جهانی شده. در راستای کمبود پلی استیشن 5 در چند ماه اخیر و قیمت بهتر رقیب سنتی پلی استیشن یعنی ایکس باکس ،سیر زیادی از خریداران به سمت کنسول های ایکس باکس رفته اند و همین امر موجب شده که بر خلاف انتظار دو کنسول نسل نهمی مایکروسافت هم با کمبود هایی در بازار مواجه شوند. این کمبود ها باعث افزایش قیمت کنسول ها در کشور امارات شده است ( کنسول های بازی موجود در ایران همگی از امارات وارد می شوند ).

اما باید توجه داشت که این افزایش قیمت مقطعی می باشد و به مرور زمان و با افزایش تولید کنسول و همخوانی عرضه و تقاضا ، قیمت جهانی و در نتیجه آن قیمت این کنسول ها در کشور ما شکل واقعی به خود می گیرند.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.