مجله بازی, اخبار

شایعه: استودیوی Quantic Dream در حال توسعه‌ی عنوانی با محوریت دنیای جنگ ستارگان است

استودیوی Quantic Dream

لایسنس و حق بهره برداری از دنیای جنگ ستارگان برای مدت نسبتاً زیادی، به طور انحصاری در اختیار کمپانی الکترونیک آرتز قرار داشت. اما دیزنی طی چند ماه اخیر، با هدف اتخاذ رویکردهای متفاوت نسبت به بازی‌های ساخته شده با الهام از این فرانچایز، حق استفاده از آن را در دسترس توسعه دهندگان مختلفی قرار داده است. اگر شایعات جدیدی که به گوش می‌رسد، صحت داشته باشد، به نظر می‌رسد که آنها اخیراً با یک استودیوی جدید، برای ساخت بازی برگرفته از دنیای جنگ ستارگان به توافق رسیده‌اند. که ترکیب آنها با یکدیگر، می‌تواند حسابی شما را غافلگیر کند.

با توجه به پست آخر آقای تام هندرسون در توییتر، یکی از اینسایدرهای معتبر دنیای گیم، چنین به نظر می‌رسد که استودیوی Quantic Dream، سازنده‌ی عناوینی مثل Heavy Rain و Detroit: Become Human، در حال توسعه‌ی عنوانی با محوریت دنیای جنگ ستارگان است. تام هندرسون تصویری را در پست خود به اشتراک گذاشته است که در آن، شمشیرهای لایت سیبر معروف فرانچایز Star Wars، روی صحنه‌ای از بازی Detroit: Become Human قرار دارد. او همچنین نظرات تمام کاربرانی که به در دست ساخت بودن یک بازی Star Wars توسط این استودیو اشاره داشتند را، لایک کرد.

البته این تصویر، به هیچ وجه نمی‌تواند به  معنای تایید رسمی ساخت چنین عنوانی از سوی استودیوی Quantic Dream باشد. هر چند اگر واقعاً چنین موضوعی صحت داشته باشد، به نظر می‌رسد نتیجه‌ی ترکیب این استودیو و دنیای جنگ ستارگان، می‌تواند بسیار جالب و موفقیت آمیز باشد و باید دید که آیا ساخته‌ی جدید آنها از نظر گیم‌پلی و طراحی داستان، مشابه بازی‌های گذشته ی این استودیو خواهد بود یا اینکه آنها، یک رویکرد کاملاً جدید را نسبت به این عنوان، اتخاذ کرده‌اند.

با این حال استودیوی Quantic Dream، طی چند سال اخیر شاهد تحولات زیادی بوده است. اول این که آنها پس از عرضه‌ی بازی Detroit: Become Human، تبدیل به یک توسعه دهنده مولتی پلتفرم شدند. سپس نخستین گام‌ها را به سمت انتشار مستقل محصولات خود، برداشتند. مهم تر از همه، این استودیو مدتی است که به واسطه ی ادعاهای مطرح شده نسبت به شرایط محیط کاری آن، با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کند. ادعاهایی که نهایتاً منجر به شکایت از این استودیو نیز، شد.

در عین حال، چه این شایعات جدید واقعیت داشته باشد یا خیر، طرفداران فرانچایز Star Wars، می‌توانند منتظر بازی‌های بسیار زیـاد دیگری با الهام از این مجموعه‌ی محبوب باشند. از نسخه ی ریمیک بازی Star Wars: Knights of Old Republic گرفته تا بازی جـدید استودیوی Ubisoft Massive Entertainment و دنباله‌ی احتمالی بازیStar Wars Jedi: Fallen Order.

مدتی پیش در مقاله‌ای، ۵ استودیو که توانایی ساخت یک بازی از مجموعه جنگ ستارگان دارند را برای شما عزیزان معرفی کردیم. در صورت تمایل به مطالعه مقاله، می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.