مجله بازی

استودیو Bluepoint Games به مالکیت کمپانی سونی درآمد

استودیو Bluepoint Games

اوایل امروز، یکی از اینسایدرها فاش کرد که سونی به زودی از استودیوی فرست پارتی جدید خود رونمایی خواهد کرد. حال به طور رسمی تایید شد که استودیو Bluepoint Games، سازنده بازی‌های Demon’s Souls Remake، Shadow of the Colossus Remake‌ و تعدادی از بازسازی‌های دیگر، به مجموعه استودیوهای فرست پارتی سونی ملحق شده است. اولین بار شعبه ژاپن PlayStation این موضوع را به طور تصادفی در توییتر فاش کرده بود، که البته توییت مورد نظر سریعا حذف شد.

مدیر استودیو Bluepoint Games آقای مارکو تراش در وبسایت PlayStation Blog در این باره گفت:

«ما از اینکه رسما به استودیوهای فرست پارتی PlayStation ملحق شده‌ایم بسیار هیجان‌زده هستیم. از زمانی که این استودیو را در شهر آستین ایالت تگزاس تاسیس کردیم تا به الان، به رشد و پیشرفت خود ادامه داده‌ایم و هم‌ اکنون بیش از ۷۰ توسعه دهنده با استعداد در استودیو Bluepoint Games مشغول به کار هستند. گرچه استودیوی ما در ۱۵ سال اخیر به رشد خود ادامه داده، اما باورهای ریشه‌ای ما تغییری پیدا نکرده است.

باور ما همیشه این است که از حداکثر تلاش خود برای خلق باکیفیت‌ترین بازی‌ها بهره ببریم و به این کار عشق بورزیم. با تمرکز روی این باورها، همیشه مسیر ما به سوی موفقیت مشخص بوده است و از اینکه استودیوهای PlayStation نیز چنین باور و دیدگاهی دارند، بسیار خرسندیم.

PlayStation دارای مجموعه بازی‌هایی است که در نوع خود یک الگو و سمبل هستند و بهترین کاری که می‌توانستیم انجام دهیم این بود که چنین بازی‌های بزرگی را برای بازیکنان نسل جدید نیز ارائه دهیم. پیوستن به استودیوهای PlayStation این انگیزه را به استودیو Bluepoint Games می‌دهد که کیفیت بازی‌ها و سطح خلاقیت خود را ارتقا دهد و تجربه‌های تاثیرگذارتری را برای جامعه طرفداری PlayStation به ارمغان بیاورد. ما مشتاقانه منتظریم که در آینده بازی‌های شگفت‌انگیز بیشتری را برای شما توسعه دهیم.»

اولین بار، استودیو Bluepoint Games به خاطر ساخت نسخه‌های HD بازی‌هایی مثل God of War Collection، The Ico and Shadow of the Colossus Collection و Metal Gear Solid HD Collection به شهرت رسید. این استودیو بر روی نسخه Xbox 360 بازی Titanfall، بازی Uncharted: The Nathan Drake Collection و Gravity Rush Remastered نیز کار کرده است. پس از این بازی‌ها، استودیو Bluepoint Games به سمت ریمیک کردن بازی‌ها روی آورد و با ریمیک تمام عیار Shadow of the Colossus گیمرهای نسل جدید را با این عنوان زیبا و کلاسیک آشنا کرد.

با شروع نسل نهم، استودیو Bluepoint Games روند موفقیت آمیز بازسازی بازی‌های کلاسیک را ادامه داد و ریمیک بازی Demon’s Souls را برای کنسول PS5 منتشر کرد که از لحاظ بصری و فنی یکی از برترین بازی‌های ساخته شده تا به امروز است. هم‌اکنون نیز می‌دانیم که استودیو Bluepoint Games مشغول ساخت یک بازی جدید است. شایعه شده است که این بازی جدید، بازسازی عنوان کلاسیک Metal Gear Solid است. اما هنوز هیچ چیز به طور رسمی اعلام نشده و احتمالا باید یک یا دو سال دیگر برای معرفی این بازی صبر کنیم.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.