مجله بازی, اخبار, مقالات

خرابی های پلی استیشن ۵ زیاد است؟

خرابی های پلی استیشن ۵ زیاد است؟

 

بعد از گذشت مدت کوتاهی از عرضه کنسول نسل نهم شرکت سونی پلی استیشن ۵ گزارشاتی مبنی بر خرابی های کنسول دریافت کرده‌ایم.
در این مقاله به تحلیل این خرابی ها می پردازیم.
بر طبق گزارشاتی که از کاربران به نخل مارکت رسیده است خرابی‌ها به این شرح است:

۱- بعد از به روز رسانی کنسول به آخرین ورژن مشکلاتی در قسمت پاور و به ویژه rest mode به وجود می آید که باعث فریز شدن تصویر می‌شود.
راه حل :  این مشکل به دلیل باگ نرم افزاری در سیستم عامل پلی استیشن ۵ می باشد و قطعاً در به روز رسانی های بعدی که از جانب سونی منتشر می‌شوند از بین خواهد رفت اگر در حال حاضر هم چنین مشکلی دارید به هیچ عنوان ازrest mode استفاده نکنید.

۲- سر و صدای بیش از حد فن کنسول نیز از دیگر خرابی های رایج در نسخه های پلی استیشن ۵ می باشد این اتفاق به دو دلیل رخ می‌دهد در حالت اول پره های فن به بدنه برخورد می‌کنند که نشان دهنده خرابی سخت افزاری در هنگام تولید است در حالت دوم این اتفاق زمانی می‌افتد که کنسول ساعت‌های زیادی روشن و در حال اجرای بازی باشد در این حالت یک مشکل سخت افزاری بسیار بزرگ وجود دارد.
راه حل : اگر حالت اول رخ داده باشد یک تعمیر کار ماهر می‌تواند به راحتی این مشکل را حل کند و اگر حالت دوم رخ داده باشد نیاز به بررسی‌های سخت‌افزاری دارد اما توصیه می‌شود تا انتشار به‌روزرسان بعدی شرکت سونی منتظر بمانید چرا که بر طبق گفته‌های این شرکت عملکرد فن خنک کننده پلی استیشن ۵ با بروز رسانی های بعدی تنظیم خواهد شد.

۳- خرابی های نرم افزاری بعد از استفاده از قابلیتray tracing در بازی Call Of Duty Black Ops Cold War
راه حل : پیشنهاد می‌شود از این قابلیت استفاده نکنید و اگر دچار این خراب شده باز هم باید منتظر به‌روزرسان بعدی شرکت سونی بمانید.

۴- تاخیر در عملکرد فرمان داده شده شما زمانی که در منوی اصلی کنسول هستید این اتفاق به دلیل خرابی های سخت افزاری در هارد اس اس دی اتفاق می‌افتاد.
راه حل : هنوز راه حل خاصی برای این مسئله ارائه نشده است چرا که هارد اس اس دی کنسول پلی استیشن ۵ قابلیت تعویض توسط کاربر را ندارند.

۵- شاید عجیب باشد اما تعداد زیادی از کاربران در نحوه وارد کردن دیسک به کنسول دچار اشتباه شده اند و با خطایی مبنی بر دیسک شما کثیف و یا خراب است از طرف کنسول مواجه شده‌اند.
راه حل : دیسک را به صورت صحیح درون کنسول قرار دهید.

لازم به ذکر است با توجه به اینکه کنسول پلی استیشن ۵ به تازگی وارد بازار شده است و از سخت افزاری جدید و متفاوت بهره می‌برد این خرابی ها طبیعی است همچنین تعداد خرابیها بسیار کم است و جای نگرانی برای خرید کنسول وجود ندارد و تمامی کنسول های پلی استیشن ۵ خریداری شده از فروشگاه و مجله بازی نخل مارکت با گارانتی تست ۷ روزه به فروش میرسد.

قیمت PS5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *