اخبار, مجله بازی

سخت افزار PS4 مانعی برای ساخت God of War Ragnarok نبود

ساخت God of War Ragnarok

میان نسلی شدن بازی‌ها این روز‌ها مورد بحث بسیاری از رسانه‌ هاست. زیرا موارد زیادی وجود دارد که باعث می‌شود این تصمیم مورد قبول همه واقع نشود. یکی از این تصمیمات این است که در نهایت یک نسخه از بازی قرار است به صورت کم کیفیت و ضعیف‌تر از آن یکی عمل کند. معمولا ورژنی از بازی که روی یک سخت افزار ضعیف‌تر اجرا می‌شود با مشکلات تکنیکی بسیاری روبه‌رو است که احتمالا بازی سایبرپانک ۲۰۷۷ بهترین مثال برای این موضوع است. همین موارد کوچک و بزرگ باعث شده‌ند تا در نهایت استدیو سانتامونیکا تمام تلاش خود را بکند تا از این مشکلات جلوگیری کند.

در مصاحبه اخیری که با انیماتور این بازی، یعنی Bruno Velazquez، انجام شد او توضیح داد که استدیو به خوبی از اول مراحل ساخت بازی می‌دانست که بازی قرار است برای کنسول پلیستیشن ۴ نیز منتشر شود. به همین دلیل استدیو سانتا مونیکا از منظر تکنیکی بسیار مراقب بود تا ادامه‌ی بهترین بازی پلی استیشن ۴ برای اجرا روی این کنسول به خطر نیوفتد. پیشرفت‌های فنی و موثر کنسول پلی استیشن ۵ باعث شده بود تا کار این استدیو برای ساختن بازی بسیار راحت‌تر باشد.

Bruno Velazquez : “ما از همان مراحل ابتدایی بازی می‌دانستیم که این بازی قرار است برای کنسول پلیستیشن ۴ ساخته شود و به همین دلیل می‌خواستیم فن بیس بازی را حمایت کنیم زیرا افراد بسیار زیادی از نسخه‌ی اول این بازی روی کنسول مذکور لذت بردند. برای همین گفتیم خب، این بازی را تبدیل به بهترین بازی منتشر شده روی پلیستیشن ۴ می‌کنیم. هدف ما در نهایت این بود که God of War اول را از همه نظر پیشرفت دهیم و در نسخه جدید از تمام پتانسیل استفاده کنیم. انتشار بازی روی پلی استیشن ۵ در درجه دوم قرار داشت و بسیار آسان بود.

همانطور که گفتم هدف ما ساختن بهترین بازی روی پلی استیشن ۴ بود برای این کار تلاش کردیم تا وفاداری نسبت به نسخه اول را حفظ کنیم، محتوای جدید بسازیم و داستان را تا جای ممکن از ریشه های خود ادامه دهیم. نسخه‌ی پلی استیشن ۵ بازی بیشتر برای بالا‌تر رفتن فریم ریت، گرافیک بهتر، تکسچتر های خیره کننده و استفاده از صدای سه بعدی بود. صد البته که بهترین تجربه بازی با کنسول پلیستیشن ۵ خواهد بود، اما اگر آن را روی کنسول پلی استیشن ۴ اجرا می‌کنید باید بدانید این بازی از تمام قدرت کنسول استفاده می‌کند. حس می‌کنم ما به هدف خود رسیدیم و برای همین تجربه‌ی بازی روی کنسول پلی استیشن ۴ برای من معنای دیگری دارد و بهترین ورژن برای خودم است.”

New Project 2023 06 18T085909.595

همچنین او در در ادامه اضافه کرد که با توجه به انتظارات سانتامونیکا برای ساخت بازی روی کنسول پلی استیشن ۴ آن ها به هیچ مانعی در زمتن ساختن بازی برنخوردند: ” چیزی که این بازی را خاص می‌کند این است که ما از اول تلاش داشتیم تا بهترین ورژن را روی پلی استیشن ۴ بسازیم و برای همین باید به چندین هدف مختلف می‌رسیدیم. برای توسعه بازی نیز اهداف زیادی داشتیم که از جمله آن‌ها می‌توانم به بیشتر شدن تنوع دشمن‌ها، یک داستان نوآورانه، و دو برابر کردن کاراکتر‌های بازی و از همه مهمتر، ساختن صحنه‌های قتل مخصوص به هر اسلحه اشاره کنم. کنسول پلی استیشن ۴ در این زمینه ما را ناامید نکرد چون در نهایت به همه‌ی این موارد رسیدیم.

همانطور که اشاره کردم بعد از انتقال بازی به روی کنسول پلی استیشن ۵ همه چیز بهتر شد. اما فلسفه‌ی ما از اول ساختن بازی روی کنسول پلی استیشن ۴ بود و از آن جایی که به تمام اهداف خود رسیدیم احساس این را نداشتیم که سخت افزار کنسول مانع پیشرفت ما شده است.” بنظر می‌رسد که God of War Ragnarok باعث می‌شود تا پلی استیشن ۴ با آخرین نفس‌هایش بازی را اجرا کند. البته حجم بازی روی پلیستیشن ۴ نزدیک به ۱۲۰ گیگ است که به نوبه‌ی خود جزو سنگین‌ترین‌ بازی‌های این کنسول به شمار می‌رود. بازی روی کنسول پلیستیشن ۵ تنظیمات گرافیکی متنوعی دارد که یکی از آن‌ها حالت ۱۲۰ فریم بازی است.

بازی God of War Ragnarok در تاریخ ۹ نوامبر برای دو کنسول پلی استیشن ۴ و ۵ منتشر می‌شود.

 

منبع : gamingbolt

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *