مجله بازی, مقالات

بهترین باس‌فایت‌های سال 2021

بهترین باس فایت های 2021

بهترین باس فایت های 2021

در امسال شاهد باس‌فایت‌های چالش برانگیزی بودیم اما مواردی که به آنها اشاره می‌کنیم ماندگارترین نبردها را رقم زدند.

با اینکه در 2021 بسیاری از بازی‌های بزرگ عقب نشینی کردند و به سال بعد موکول شدند، اما همچنان شاهد باس‌فایت‌های سرگرم کننده‌ای هستیم که مدت زمان زیادی را صرف مقابله با آن‌ها کردیم. از صحنه‌های سینمایی و مکانیزم‌های جذاب تا مردن‌های متوالی تنها بخشی از ماجراجویی با باس‌فایت‌ها در این سال است.در ادامه بهترین باس فایت های 2021 را بررسی می کنیم.

هشدار! بخش‌هایی از این مقاله قسمت‌های مهمی از بازی‌ها را اسپویل می‌کند.

Magus _ Marvel’s Guardians of the Galaxy

با همه کم و کاستی‌هایی که Marvel’s Avengers داشت، Marvel’s Guardians of the Galaxy با یک روایت منسجم، طراحی مناسب شخصیت‌ها و باس‌فایت‌های قدرتمند توانست خود را دل بازیکنان جای دهد.

Magus که شاید بهترین باس‌فایت بازی باشد، نشان داده با پرتاب سیاره‌ها به سمت نگهبانان دست بالاتر را در مبارزه دارد. در ابتدا باید با افراد او مبارزه کنید سپس با جا خالی دادن از اجسام در حال سقوط شروع به مسخره کردن او می‌کنید! شاید مکانیک‌های فوق‌العاده‌ای نداشته باشد اما پایانی قابل قبول برای این سفر سرگرم‌کننده است.

باس فایت های 2021
Magnamalo _ Monster Hunter Rise

Mangnamalo به عنوان رئیس هیولاها شامل موارد مهمی می‌شود. وقتی بازیکنان بالاخره با خود واقعی او مبارزه می‌کنند، بر خلاف موارد پیشین با یک تهدید چندلایه مواجه می‌شوند. دمی شبیه به شلاق، ابر‌های بنفش انفجاری، آتشی که از همه جایش زبانه می‌کشد و اجسامی که پرتاب می‌کند تنها بخشی از حملات Magnamalo در مقابل شکارچیان است.

با همه تحرکاتی که Wirebug ایجاد می‌کند، Magnamalo خصوصا وقتی مهارت‌ها جدید دارید، با احتیاط و فقط در زمان‌های صحیح حرکت می‌کند. با اینکه برخی ویژگی‌هایش از نسخه نهایی حذف شده، اما همچنان یکی از بهترین‌ باس فایت های 2021 می باشد

monster hunter rise pc image 768x432 1
Heisenberg _ Resident Evil Village

هایزنبرگ از بهترین باس فایت های 2021، کاریزماتیک‌ترین شخصیت بازی است که وقتی با او مبارزه می‌کنید همه چیز از پنجره به بیرون پرتاب می‌شود. اگر بخش ترس_بقا بازی را کنار بگذاریم، بازی اکشنی خالص در مبارزه با ربات او به نمایش می‌گذارد در حالی که ایتن فقط یک تانک کوچک دارد! وقتی گردباد کاراکتر‌ها را به هوا می‌برد، ایتن ناگهان خود را به صندلی تانک می‌رساند و کار او را تمام می‌کند.

Resident Evil 8 Village 768x432 1
Nemesis _ Returnal

یکی از عواملی که بازیکنان را در Returnal خیلی به دردسر انداخت، Phrike بود یا مثلا Ophion در نهایت خدمت بزرگی به Selena در این سفر پیچیده کرد، اما در این بین Nemesis است که خود را به عنوان بهترین باس‌فایت معرفی می‌کند و یکی از بهترین مبارزات سال را رقم می‌زند. وقتی سلن به دنیایی رویایی منتقل می‌شود، برای اولین بار با Nemesis در برج‌هایش مواجه می‌شود.

پس از فاز اول پرتاب اجسام و لیزر انداختن، پلتفرم‌ها اکشنی خاصی به بازی تزریق می‌کنند. در فاز سوم نهایتا بعد از سقوط با چسبیدن به اجسام در دسترس به Nemesis می‌رسید می‌توانید کار او را تمام کنید. مقیاس بزرگ و تماشایی با چاشنی سختی در فاز‌های مختلف، او را تبدیل به یکی از بهترین باس فایت های 2021 تبدیل می کند

Returnal 768x432 1
Kirito and Asuna _ Tales of Arise x Sword Art Online DLC

باس نهایی این بازی، Lord Vholran از بهترین باس فایت های 2021 به خاطر انگیزه‌ها و نوع شخصیت تک‌بعدی بازخورد‌های متفاوتی از طرفداران دریافت کرد اما خوشبختانه the Sword Art Online DLC با ارائه Kirito و Anusa، عملکرد بهتری از خود نشان می‌دهد. شاید این نبرد دوستانه باشد اما هیچ اثری از این موضوع در خود نبرد نیست.

Kirito که دو شمشیر کمبو‌های سریعی دارد و  Asuna که ضربه‌های سریع و جادویی می‌زند، ترکیبی عالی از یک بازی فن_سرویس و چالش برانگیز است. به علاوه اگر Anusa را قبل از Kirito شکست دهید، او با قابلیت “Unlimited Terrain Manipulation” کل تیم شما را می‌کشد (حتی آن‌هایی که در نبرد نیستند!).

Tales of Arise x Sword Art Online DLC 768x432 1
Karen Travers _ Scarlet Nexus

Karen Travers و به طور خلاصه بازی Scarlet Nexus روایت‌گر داستانی بسیار طولانی است که با Kasane و تیمش نبردی قابل‌قبول را رقم می‌زند. با قابلیت SAS (سیستمی که به شما این امکان را می‌دهد که قابلیت‌هایی را از هم‌تیمی‌های خود را داشته باشید) شکست Travers از بهترین باس فایت های 2021 تجربه جالبی است ولی در فاز دوم همه‌چیز دیوانه کننده می‌شود.

4 غول نقاب‌دار ظاهر می‌شوند و Yuito باید هرکدام مقابله کند، با قدرت‌های ذهنی آن‌ها را به سمت Travers پرتاب کنند و او را به بدن حقیقی خود برگرداند. حتی بعد از اتمام مرحله لحظات زیبایی در انتظار شماست و شامل مکانیک‌های مناسب و اکشن جذاب است.

Scarlet Nexus Karen Travers 768x432 1
Juzo Amon _ Lost Judgment

در هر نسخه از بازی Yakuza، از جمله در اسپین‌آف سری Judgment، باید دوباره با Amon مبارزه کنید که این تبدیل به سنت در این سری شده است. با اینکه به دنبال انتقام برای آخرین رویارویی هستید، اما Shin Amon از بهترین باس فایت های 2021 و بازی Lost Judgment نه تنها دشمن شما نیست، بلکه عضوی از گروه Juzi Amon است.

بعد از دست‌گیری Shin و انتقال Yagami به سقف مدرسه Seiryo، نبرد آغاز می‌شود. نبرد به سادگی شروع می‌شود اما وقتی Juzo لیزر‌ها را خاموش می‌کند، شروع به شلیک بمب‌های انرژی می‌کند و پهباد‌های روی زمین را منفجر می‌کند. حتی با همه آیتم‌های در دسترس، این یک نبرد سرسخت و حماسی در باران با دو مبارز خستگی‌ناپذیر است.

Lost Judgment
Administrator Twins _ Nier Replicant

با Route E در NieR Reclipant remaster چه کنیم؟ نه تنها به عنوان Kaine که شخصیتی مصمم دارد بازی می‌کنید، بلکه با Administrator Twins (که صداپیشه‌های مشابهی با 2B و 9S از NieR: Automata دارد) مقابله می‌کنید و با Emil متحد می‌شوید.

گام بعدی مبارزه، نجات Nier، جستجو در محیطی مجازی و کاوش در آن است و باید با Shades، که متشکل از Gretel و Hook است، مبارزه کنید. وقتی اوضاع رو به وخامت می‌رود، Grimoire Weiss باید برای کمک بیایید. همه چیز در نبرد پایانی شگفت‌انگیز بود و ادای دینی بود به طرفدارانی که آرزو داشتند Kaine، Nier و Emil را در وضوح تصویری بالا ببینند.

Nier Replicant Administrators 768x388 1
Weiss the Immachulate _ Final Fantasy 7 Remake Intergreade

اگرچه این مورد بک باس مخفی است (شما باید قسمت INTERmission را رد کرده و در حالت سخت وارد شبیه‌ساز مبارزه با Shinra در قسمت 17 شوید)، اما Weiss همچنان جنگجویی تمام عیار است و از بهترین باس فایت های 2021 می باشد. حملات غیر قابل دفاع و کاهش سرگیجه وقتی به او ضربه می‌زنید، کار را حتی سخت‌تر هم می‌کند.

از دیگر موارد جالب توجه، چرخاندن دو تیغه و تغییر فاز سریع است که ضربه زدن را برای او آسان می‌کند. همراه با تغییر بین دو ایالت (بر اساس Rosso و Azul از Dirge of Ceberus)، او می‌تواند Immaculate End را آزاد کند تا 9999 خسارت را به گروه وارد کند. با قدرت و سرعت ویرانگر،  Weiss یکی از سخت‌ترین و سرگرم کننده‌ترین باس فایت های 2021 است.

Final Fantasy 7 Remake Intergrade 02 768x432 1
Cynthia – Pokémon Brilliant Diamond and Shining Pearl

Cynthia از بهترین باس فایت های 2021 در بازی اصلی هم نبرد‌های دشواری داشت و این مورد در Brilliant Diamond and Shining اصلا تغییر نکرده است. پس از شکست Elite Four حالا Cynthia به  تنهایی قهرمان لیگ پوکمون است.

در کنار تیمی متنوع شامل Spiritomb، Milotic، Garchomp و چندین موارد دیگر، آن‌ها وقتی به نقطه ضعفشان حمله می‌کنید سریعا واکنش نشان می‌دهند و حمله را دفع می‌کنند. رمز موفقیت در گرو کشتن Pokemon دیگر است که باید امیدوار باشید در مقابل Garchomp زنده بمانید آن هم قبل از اینکه برای ارتقای حملات خود از Sword Dance استفاده کند. پس از اینکه پیروز شدید می‌توانید واقعا حس کنید که به این عنوان دست یافته اید.

Pokemon Brilliant Diamond and Shining Pearl 768x432 1

در این مقاله بهترین باس فایت های 2021 را مرور کردیم. شما چه موارد دیگری را می‌شناسید؟

منبع: gamingbolt

محصولات مرتبط

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *