مجله بازی

همه چیز درباره بازی Final fantasy 16

همه چیز درباره بازی Final fantasy 16

همه چیز درباره بازی Final fantasy 16

هیجان و لذتی که بازی‌های کامپیوتری به زندگی گیمرها بخشیده‌ است؛ باعث شده که طرف‌داران آنها روزبه‌روز بیشتر شده و با جدیت بیشتری اخبار جدید آنها را پیگیری کنند. در حال حاضر بازی‌های بسیار زیادی وجود دارند که گیمرها برای عرضه‌شدن آنها لحظه‌شماری می‌کنند. یکی از این بازی‌ها، Final fantasy 16 نام دارد.

سری بازی‌های Final fantasy به دلیل هیجان و جذابیت بالایی که دارد؛ در میان گیمرها محبوبیت بالایی پیدا کرده‌اند. البته این بازی بنا بر دلایل خاصی در سال‌های اخیر نتوانسته رضایت کاربران را به طور کامل جلب کند. با اینکه نسخه Final fantasy 14 در ابتدا مانند نسخه‌های قبلی نتوانست باقدرت زیادی وارد بازار شود؛ اما با گذشت زمان تبدیل به یکی از بهترین بازی‌های سرویس‌محور شده است. درباره بازی Final fantasy 16، انتظار می‌رود که با توجه به نظرات منتقدان و نیز با توجه به انتظارات کاربران، بازی‌ای با طراحی جدید و هیجان بیشتری ارائه شود.

هنگامی که شرکت Square Enix در سال 2020 از نسخه  Final fantasy 16 رونمایی کرد؛ گیمرها با سؤالات مختلفی درباره این بازی مواجه شدند. در این مقاله قصد داریم؛ به طور کامل بازی Final fantasy 16 را مورد بررسی قرار دهیم تا بیشتر از پیش با آن آشنا شوید.

درباره بازی Final fantasy 16
درباره بازی Final fantasy 16 و تاریخ انتشار بازی Final fantasy 16

هنگامی که شرکت Square Enix در سپتامبر سال 2020 خبر از ساخت بازی Final fantasy 16 داد؛ شور و اشتیاق خاصی تمام گیمرها را فراگرفت. کسانی که قبلاً این سری از بازی‌ها را انجام داده بودند؛ منتظر اعلام دقیق انتشار Final fantasy 16 بودند. سرانجام شرکت Square Enix سال 2022 را برای انتشار این بازی در نظر گرفت و مدیر پروژه یعنی نوآکی یوشیدا در یک مصاحبه اعلام کرد که توسعه بخش داستانی بازی تا حد زیادی پیش رفته و تقریباً  روبه‌اتمام است.

با اینکه بعد از مدت زیادی هیچ خبری دررابطه‌با تأخیر انتشار نبود و روزبه‌روز گیمرها خود را برای انجام بازی آماده می‌کردند؛ Square Enix اعلام کرد که ساخت بازی با مشکلات خاصی مواجه شده و احتمالاً انتشار آن به زمان دیگری موکول خواهد شد. در نهایت و بعد از گذشت زمان تقریباً زیادی توسعه‌دهندگان Final fantasy 16، 22 ژوئن 2023 را برای انتشار بازی اعلام کردند.

همه چیز درباره بازی Final fantasy 16
پلتفرم‌های بازی Final Fantasy 16

یکی از مهم‌ترین مسائلی که گیمرها در هنگام انتخاب بازی به آن توجه می‌کنند؛ پلتفرم آن است. طبیعتاً تمامی گیمرها از یک پلتفرم خاص برای اجرای بازی‌ها استفاده نمی‌کنند. به همین دلیل شرکت‌های تولیدکننده بازی برای اینکه انتظارات را برآورده کرده و تعداد مخاطبان خود را افزایش دهند؛ بازی‌های محبوب خود را برای پلتفرم‌های مختلف عرضه خواهند کرد. درباره بازی Final fantasy 16 هم انتظار می‌رود که برای پلتفرم‌های مختلفی از جمله پلی‌استیشن 5 و PC عرضه شود.

یکی از مسائلی که موجب نگرانی طرف‌داران بازی Final fantasy 16 شد؛ انحصاری بودن آن است. یعنی شرکت اسکوئر اینیکس قصد ندارد این بازی را برای پلتفرم‌های مختلف منتشر کند. کسانی که علاقه شدیدی به بازی Final fantasy 16 دارند؛ حتماً باید از کنسول پلی‌استیشن 5 برای اجرای آن استفاده کنند.

درباره بازی Final fantasy 16 و وب‌سایت رسمی بازی Final fantasy 16

ازآنجایی‌که زمان انتشار بازی Final fantasy 16 مدت‌زمان زیادی طول کشید و در یک بازه زمانی اعلام کردند که این زمان بیشتر خواهد شد؛ شرکت سازنده بازی و تهیه‌کننده آن برای اینکه مخاطبان را در جریان پیشرفت پروژه بگذارد و تا زمان انتشار آشنایی بیشتری با آن پیدا کنند؛ در یک اقدام جالب و تحسین‌برانگیز، وب‌سایت درباره بازی Final fantasy 16 راه‌اندازی کردند.

نوآکی یوشیدا که مدیر پروژه و تهیه‌کننده بازی Final fantasy 16 است؛ در بلاگ رسمی پلی‌استیشن، پستی را منتشر کرد که در داخل آن خبر از راه‌اندازی وب‌سایت مخصوص بازی Final fantasy 16 داد. شرکت سازنده این بازی با راه‌اندازی وب‌سایت مخصوص آن باعث شد که مخاطبان تا زمان انتشار بازی بیشتر از پیش با موضوع، شخصیت‌ها، فضای بازی و سایر ویژگی‌های آن آشنا شوند.

همه چیز درباره بازی Final fantasy 16
داستان بازی Final fantasy 16 و شخصیت‌های آن

مهم‌ترین و اصلی‌ترین موضوعی که یک بازی را در میان گیمرها به محبوبیت بالایی می‌رساند؛ داستان بازی و شخصیت‌های آن است. این موضوع بسیار مهم در سری بازی‌های Final fantasy تا حد زیادی نمایان بوده و همین امر باعث محبوبیت آن شده است. البته هرچقدر که موضوع داستان و شخصیت‌های آن جذاب باشد؛ شرکت سازنده باید در نسخه جدید خود درباره بازی Final fantasy 16، مخاطبان را با جذابیت‌های بیشتری روبه‌رو کند.

شرکت Square Enix از وقفه به وجود آمده در انتشار بازی Final fantasy 16 استفاده کرد و با راه‌اندازی وب‌سایت رسمی این بازی، مخاطبان خود را بیشتر از پیش با داستان و شخصیت‌های آن آشنا کرد. در ادامه این موضوعات بسیار مهم را معرفی خواهیم کرد.

داستان Final fantasy 16

داستان جذاب Final Fantasy XVI یکی از موارد بسیار مهمی است که مخاطبان به‌خاطر آن انتظار زیادی کشیده‌اند. سازندگان این بازی در نسخه جدید خود، درباره بازی Final fantasy 16، داستان جذابی را برای آن در نظر گرفته‌اند تا علاقه آنها را برای اجرای بازی بیشتر کنند. داستان بازی Final fantasy 16 در سرزمینی با اسم «والیستئا» (Valisthea) رخ می‌دهد.

سرزمینی که برای این بازی در نظر گرفتند؛ از کوه‌های عظیم با کریستال درخشان ساخته شده است. این کریستال‌ها که سرزمین والیستئا را احاطه کرده‌اند؛ برای سال‌های طولانی از این سرزمین محافظت کرده و با نور خود باعث شده‌اند که مرد این سرزمین به‌راحتی زندگی کنند.

در طول سالیان دراز، جنگ‌های مختلفی در سرزمین «والیستئا» (Valisthea) برای به‌دست‌آوردن کریستال‌های درخشان صورت‌گرفته که نتیجه آن صعود قبایل و کشورهایی مانند منطقه «پادشاهی آهنی» (Iron Kingdom)، «امپراطوری مقدس سانبرکی» (Holy Empire of Sanbreque)، «پادشاهی والود» (Kingdom of Waloed)، «دوک‌نشین بزرگ روزاریا» (Grand Duchy of Rosaria) و «جمهوری دالمکیان» (Dhalmekian Republic) شده است.

هرکدام از این قبایل و کشورها با فرهنگ خاص خود اداره می‌شوند و در زمان‌های مختلفی جنگ‌ها و نزاع‌های کوچکی بین آنها شکل‌گرفته است. نتیجه این جنگ‌های کوچک باعث به‌وجودآمدن صلحی متزلزل شده است. اما این صلح با ظهور نیروهای «بلایت» (Blight) که بسیار شرور و مخرب هستند؛ به‌طرف نابودی خواهد رفت. در چنین وضعیتی، گیمرها باید با شخصیت‌های داستان به درگیری پرداخته و از جان خود محافظت کنند.

همه چیز درباره بازی Final fantasy 16
شخصیت‌های بازی Final fantasy 16

تهیه‌کننده بازی Final fantasy 16 درباره شخصیت‌های بازی توضیحات مختصری را ارائه کرده است. باتوجه‌به توضیحات ارائه شده در وب‌سایت رسمی، «کلایو راسفیلد» (Clive Rosfield) شخصیت و قهرمان اصلی داستان است. درواقع کلایو به‌عنوان فرزند اعظم روزاریا باید از برادر کوچک خود یعنی جاشوا در برابر دشمنان محافظت کند.

کلایو با اینکه پسر اول روزاریا است؛ اما در نهایت حکومت به برادر کوچک یعنی جاشوا می‌رسد. کلایو که شخصیتی جنگجو دارد، همواره توسط برادرش جاشوا که برخلاف او شخصیتی ظریف و باهوش دارد؛ مورد تحسین قرار می‌گیرد. به همین دلیل جاشوا کلایو را لایق حکومت دانسته و دوست داشت که حکومت و پادشاهی به او برسد.

درباره بازی Final fantasy 16 میشه گفت که داستان این بازی، از شخصیت جاشوا به‌عنوان «Dominant of the Phoenix» یاد شده است. آنها افراد خاصی هستند بر اساس توانایی‌های خود می‌توانند موجودات قدرتمند و مخربی به نام ایکان را احضار کنند. جاشوا باتوجه‌به توانایی‌هایی که دارد؛ کلایو را به ایکان آتش مجهز می‌کند.

شخصیت دوم بازی Final fantasy 16 برادر کوچک کلایو یا همان جاشوا است. همان‌طور که گفتیم؛ جاشوا «Dominant of the Phoenix» بوده و با تبدیل‌شدن به ققنوس، می‌تواند از ملت خود در برابر دشمنان محافظت کند. جاشوا یک قهرمان با خصوصیات کودکانه است که رفتاری بر پایه محبت و مهربانی دارد.

«جیل واریک» (Jill Warrick) سومین و آخرین شخصیت داستان است که در کنار برادران جاشوا و کلایو بزرگ شده است. جیل دختر جوانی بود که در منطقه شمالی زندگی می‌کرد؛ اما بعد از اینکه منطقه شمالی با دوک نشینی روزاریا اعلام صلح می‌کند؛ برای پایداری صلح، به منطقه دوک آورده می‌شود. تمام دوران کودکی جیل به‌عنوان عضوی از خانواده راسفیلد و در کنار جاشوا و کلایو سپری شده است.

نیروهای تهدیدکننده بازی Final fantasy 16

درباره بازی Final fantasy 16، کسانی که تاکنون سری بازی‌های Final Fantasy را انجام داده‌اند؛ به‌احتمال بسیار زیادی ایکان (Eikons ) را به‌عنوان Summons می‌شناسند. در این بازی، این موجودات قوی‌ترین و مخرب‌ترین پدیده‌های سرزمین والیستئا به شمار می‌آیند. ایکان‌ها به دلیل قدرت‌های خاصی که دارند؛ در افرادی که Dominant نام دارند؛ حضور پیدا می‌کنند.

اینکه در هر قبیله و کشوری با افراد Dominant چگونه برخورد می‌شود؛ کاملاً متفاوت است. در برخی از قبایل این افراد را به‌عنوان سلاح و نیروی جنگی به میدان جنگ می‌برند؛ اما در برخی دیگر از قبایل، از Dominant به‌عنوان افراد سلطنتی و قابل‌احترام برخورد می‌شود.

در تریلری منتشر شده و طبق اعلام یوشیدا، ایکان‌های مختلفی از جمله تایتان، ققنوس، شیوا، عفریت و… وجود دارند؛ اما اینکه ایکان‌ها چند تا هستند یا چه قدرت و جایگاهی دارند؛ هنوز اعلام نشده است. همچنین لازم به ذکر است که طبق توضیحات ارائه شده  در سایت رسمی بازی Final fantasy 16، یکی از ایکان‌های شرور به نام عفریت برای انتقام برمی‌خیزد که همین امر باعث می‌شود کلایو در مسیری خطرناک قرار بگیرد.

همه چیز درباره بازی Final fantasy 16
انتظارات مخاطبان از بازی Final fantasy 16

سری بازی‌های Final fantasy در نسخه‌های اخیر خود یک سری ضعف داشت که همین امر باعث شد مخاطبان در روزهای آغازی استقبال زیادی از آن به عمل نیاورند. البته باوجود تمامی این ضعف‌ها، بازی‌های Final fantasy همچنان محبوبیت خاصی میان گیمرها دارند. البته باید به این موضوع هم اشاره کرد که در نسخه جدید یعنی Final fantasy 16، انتظار دارند ضعف‌های قدیمی پوشش داده شود و شاهد یک بازی کامل و بدون نقص باشند.

مبارزه‌های نوبتی، دنیاهای کوچک، کنترل تنها یک شخصیت بازی و… از جمله مهم‌ترین ضعف‌های بازی Final fantasy در نسخه‌های قبل بود. مخاطبان انتظار دارند که شرکت Square Enix با یک طراحی جدید، هیجان بیشتری به بازی Final fantasy 16 بدهد.

یکی دیگر از انتظارات بسیار مهم مخاطبان از سازندگان بازی این است که تمرکز بیشتری روی داستان و شخصیت‌های آن بگذارند. ازآنجایی‌که داستان بازی مهم‌ترین اصل ماندگاری آن در ذهن مخاطب است؛ شرکت Square Enix باید توجه خاصی به آن نشان دهد.

سخن نهایی

سری بازی‌های Final fantasy از نظر گیمرها، به‌عنوان یکی از بهترین و محبوب‌ترین بازی‌های جهان شناخته می‌شوند. شرکت سازنده این بازی یعنی Square Enix در سال 2020 اعلام کرد که نسخه Final fantasy 16 را به بازار عرضه خواهد کرد. این بازی که انحصاری پلتفرم پلی‌استیشن 5 است؛ بعد از وقفه طولانی، سرانجام در ژوئن 2023 در اختیار گیمرها قرار خواهد گرفت.

در این مقاله به طور کامل Final fantasy 16 را مورد بررسی قرار دادیم تا بیشتر از پیش با تاریخ انتشار، پلتفرم‌های آن، فضای بازی، داستان و شخصیت‌های آن آشنا شوید. اگر بعد از خواندن این مطلب، همچنان درباره بازی Final fantasy 16 سؤال خاصی دارید؛ از طریق بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *