مجله بازی

هر آن چیزی که درباره ایکس باکس سری ایکس سفید می‌دانیم!

درباره ایکس باکس سری ایکس سفید

درباره ایکس باکس سری ایکس سفید

تقریبا ۱۰ روز پیش شایعه‌ای توسط وبسایت اکسپیوتر eXputer مبنی بر عرضه یک کنسول جدید از سوی مایکروسافت به اسم ایکس باکس سری ایکس سفید Xbox series X White به فضای اینترنت درز پیدا کرد و بین مشتاقان بازی سر و صدای زیادی به راه انداخت.

در این پست (که اکانتی به اسم eXtas1s آن را نوشته) در این حد اشاره شده که باید در تابستان امسال منتظر یک ایکس باکس جدید اما کاملا شبیه به Xbox series X مشکی باشیم. درباره ایکس باکس سفید جدید بهتر است بدانید که قرار است کاملا دیجیتال باشد و احتمالا ارزان‌تر از ایکس باکس سریز مشکی قیمت‌گذاری خواهد شد.

ما در این مقاله هر آن‌چه را که درباره ایکس باکس سری ایکس سفید در این روزها گفته شده است برای شما گردآوری کرده‌ایم تا سرنخ‌هایی از این شایعه جذاب به‌دست بیاورید.

درباره ایکس باکس سری ایکس سفید

درباره ایکس باکس سری ایکس سفید مرموز

در روز ۲۳ فوریه امسال شایعه‌ای توسط سایت eXputer منتشر شد که بر اساس آن قرار است یک نسخه جدیدتر از ایکس باکس سری ایکس در تابستان و بین ماه‌های ژوئن و جولای به بازار بیاید؛ که البته ممکن است تاخیر هم در موعد عرضه آن رخ بدهد.

در مجموع، این شایعه هنوز توسط مایکروسافت و تیم ایکس باکس تأیید نشده است؛ اما برخی شواهد نشان می‌دهد که این اتفاق احتمالا رخ خواهد داد.

می‌پرسید چه شواهدی؟ اول از همه  می‌توان سیاست مایکروسافت در عرضه ایکس باکس سری اس مشکی در سال گذشته را در نظر گرفت. این کنسول که محض فروش بالاتر توسط کمپانی مایکروسافت به بازار آمده بود کاملا شبیه به کنسول سری اس سفید بود، ولی با رنگ مشکی. ظرفیت هارد داخلی آن هم دو برابر شده و به ۱ ترابایت رسیده بود.

به همین علت بازی‌دوستان و علاقه‌مندان به کنسول‌های ایکس باکس حدس می‌زنند که مایکروسافت دوباره این سیاست را به‌کار خواهد برد و ایکس باکس سری ایکس سفید (بر خلاف رنگ اصلی مشکی آن) را با ظرفیت ۲ ترابایت به بازار عرضه خواهد کرد.

دومین سرنخی که درباره ایکس باکس سری ایکس سفید و عرضه آن می‌دانیم، ادعایی است که مدیر عامل ایکس باکس یعنی سارا باند در طی یک برنامه پادکست کرد و گفت در تابستان امسال قرار است محصولات سخت‌افزاری با تکنولوژی بهتر از سوی ایکس باکس به بازار عرضه شود.

در هر صورت هنوز ایکس باکس و مایکروسافت این شایعه را به صورت رسمی تأیید نکرده‌اند. اما خب هنوز این شایعه توسط آن، تکذیب هم نشده‌اند! پس می‌توانیم منتظر اخبار جدیدتر و مکمل باشیم.

حالا برویم سراغ تفاوت‌های (احتمالی) این دو کنسول با یکدیگر.

درباره ایکس باکس سری ایکس سفید

مقایسه ایکس باکس سری ایکس سفید با ایکس باکس سری ایکس مشکی

همانطور که از اسم این دو کنسول مشخص است، بارزترین تفاوت‌ آن‌ها در رنگ‌شان خواهد بود. یکی سفید است و دیگری مشکی.

دو کنسول Xbox series X مشکی و Xbox series X سفید تفاوت‌های مهم دیگری با هم دارند که یکی از آن‌ها دیجیتالی شدن ایکس باکس سری ایکس سفید است. یعنی مایکروسافت قصد دارد درایور دیسک آن را بردارد و یک کنسول تمام‌دیجیتال را به بازار عرضه کند. مشابه این کار را سونی هم انجام داده بود و برای کنسول جدید و اسلیم خود به اسم PS5 Slim، دیسک درایو را از کنسول جدا کرده بود.

این حذف‌شدن دیسک درایو در ایکس‌ باکس سری ایکس سفید و تمام‌دیجیتال بودن آن، به معنای ارزان‌تر شدن قیمت تمام شده‌اش هم خواهد بود. یعنی تفاوت مهم دیگر این دو کنسول، احتمالا در کم‌تر بودن قیمت آن است.

درباره ایکس باکس سری ایکس سفید و قیمت آن نمی‌توان با اطمینان یک رقم دقیق مشخص کرد؛ اما کارشناسان تخمین می‌زنند که این کنسول جدید، احتمالا بین ۵۰ تا ۱۰۰ دلار ارزان‌تر از ایکس باکس سری ایکس مشکی ۵۰۰ دلاری قیمت‌گذاری شود.

یکی دیگر از اصلی‌ترین تفاوت‌های کنسول ایکس باکس سری ایکس سفید با ایکس باکس سری ایکس مشکی در افزایش ظرفیت هارد داخلی آن به ۲ ترابایت خواهد بود. بازی‌دوستان حدس می‌زنند که ایکس باکس دوباره با همان سیاستی که برای ایکس باکس سری اس مشکی به کار برد، این کنسول را هم با حافظه دوبرابری یعنی ۲ ترابایتی به بازار عرضه کند.

این یک خبر واقعا هیجان‌انگیزی خواهد برای طرفداران ایکس باکس خواهد بود چون حافظه داخلی یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های کاربران کنسول‌های بازی است. خصوصا که دنیا هم به سوی تمام دیجیتالی شدن پیش می‌رود و خبری از دیسک بازی نیست.

نکته دیگری که درباره ایکس باکس سری ایکس سفید به نظر می‌رسد این است که کمپانی ایکس باکس این‌بار هیت‌سینک Heatsink بهتری را در کنسول جدید نسبت به ایکس باکس سری ایکس مشکی به‌کار ببرد. کنسول مشکی‌رنگ مشکل تهویه گرما داشت و گاهی داغ می‌کرد. برخی می‌گویند احتمالا مایکروسافت با بهبود هیت‌سینک در کنسول جدیدتر، این مشکل را هم رفع خواهد کرد.

تفاوت دیگری که بین کنسول ایکس‌ باکس سری ایکس سفید با مشکی می‌توان به آن اشاره کرد، تغییر نکسوس کارت Nexus Card در کنسول جدیدتر است. نکسوس‌کارت در واقع سوکتی است که در آن بُردی الکترونیکی جهت کنترل دکمه پاور، نشان‌ دادن وضعیت خاموش و روشن بودن و البته دکمه اجکت دیسک Eject در قسمت بالا سمت راست صورت ایکس باکس سری ایکس قرار گرفته است.

حالا با حذف دیسک درایو و تمام‌دیجیتالی‌ شدن ایکس باکس سری ایکس سفید، دیگر نیازی به دکمه اجکت دیسک وجود ندارد؛ بنابراین مایکروسافت حتما یک نکسوس کارت جدیدتر طراحی خواهد کرد.

درباره ایکس باکس سری ایکس سفید

سوالات متداول درباره ایکس باکس سری ایکس سفید

نگاه انداختن به سوالات متداول پیرامون این کنسول خالی از لطف نیست.

۱. ایکس باکس سری ایکس سفید چه موقع به بازار می‌آید؟

هنوز هیچ تاریخ دقیقی مبنی بر انتشار ایکس باکس سری ایکس سفید از سوی کمپانی مایکروسافت اعلام نشده است.

۲. قیمت ایکس باکس سری ایکس سفید چه‌قدر است؟

هیچ‌کس نمی‌داند چه قیمتی بر روی این کنسول گذاشته خواهد شد؛ ولی انتظار می‌رود که قیمت آن بین ۴۰۰ تا ۴۵۰ دلار باشد.

۳. ایکس باکس سری ایکس سفید بخریم یا مشکی؟

از آن‌جایی که هنوز ایکس باکس سری ایکس سفید به بازار نیامده، گزینه‌ای جز خرید ایکس باکس سری ایکس مشکی در اختیار نداریم.

ولی اگر هر دو در بازار باشند، مسلما خرید ایکس باکس سری ایکس سفید به‌صرفه‌تر است.

۴. ایکس باکس سری ایکس سفید دیسک‌خور است؟

خیر. بر اساس شواهد به دست آمده، این کنسول قرار است تمام‌دیجیتال باشد.

جمع‌بندی درباره ایکس باکس سری ایکس سفید

تا زمانی که شایعه تأیید یا تکذیب نشود نمی‌توانیم قرص و محکم از چیزی حرف بزنیم؛ ولی فعلا بهترین حدس‌هایی که می‌توان در مورد جدیدترین کنسول ایکس باکس زد همین مواردی است که در این مقاله گفتیم.

مایکروسافت همیشه نشان داده است که اهل عرضه مدل‌های مختلف از سخت‌افزارهای خود است. هم‌چنین می‌توان به شایعه‌ای که از سایت eXputer بیرون آمده اتکا کرد. چون این سایت سابقه این را دارد که آینده را درست پیش‌بینی کرد باشد. برای مثال در سال گذشته توانسته بود تاریخ دقیق انتشار  آخرین بازی از مجموعه فورزا موتور اسپورت Forza Motorsport را درست حدس بزند.

چهار سال از عرضه ایکس باکس سری ایکس مشکی می‌گذرد و شاید این کنسول دیگر مثل سال‌های گذشته، فروش زیادی نکند. مایکروسافت از این موضوع آگاه است و حتما تلاش می‌کند تا با عرضه محصولات جدیدتر و بهتر، بازار را از دست ندهد.

خرید ایکس باکس سری ایکس سفید برای آن‌هایی که هنوز ایکس باکس سریز نخریده‌اند و دنبال یک کنسول جدید تمام‌دیجیتال هستند، یک انتخاب ایده‌آل خواهد بود.

در مجموع رویاپردازی درباره ایکس باکس سری ایکس سفید، یک کنسول جدید اما آشنا از سوی مایکروسافت، ابدا کار اشتباهی نیست. یک کنسول تمام‌دیجیتال به رنگ سفید که ظرفیت هارد آن دو برابر شده و از همه‌ مهم‌تر قیمت پایین‌تری هم دارد، واقعا برای بازی‌دوستان و علاقه‌مندان به ایکس باکس خبر هیجان‌انگیزی خواهد بود.

نظر شما چیست؟ آیا باید منتظر یک کنسول جدید از سوی ایکس باکس باشیم یا اینکه تمام این شایعات، کذب هستند؟ شاید هم وقت آن رسیده که یک کنسول نسل جدید به بازار بیاید. هر چیزی ممکن است.

  کنسول بازی Xbox series X

  28,480,000 تومان

  Xbox Series X + دسته اضافه

  32,520,000 تومان
  -2%
  bundel Series X Driving Force

  Xbox Series X باندل شبیه ساز رانندگی

  قیمت اصلی 49,300,000 تومان بود.قیمت فعلی 48,400,000 تومان است.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *