مجله بازی

تشخیص PS5 اصل از تقلبی

تشخیص PS5 اصل از تقلبی

  تشخیص PS5 اصل از تقلبی

  یکی از نکات مهم هنگام خرید پلی استیشن تشخیص PS5 اصل از تقلبی است. این موضوع هم از وقوع ضررهای مالی جلوگیری می‌کند و هم تجربه خریدی مطمئن و موفق را برای شما فراهم می‌کند. علاوه بر این استفاده از قطعات و لوازم جانبی غیراصلی در کنسول‌های تقلبی، احتمال خرابی آن‌ها را افزایش می‌دهد. بر همین اساس در ادامه این مقاله نحوه تشخیص PS5 اصل از تقلبی بررسی خواهد شد.

  تشخیص دسته PS5 اصل از تقلبی

  در اغلب موارد نسخه اصلی و فیک دسته‌های PS5 شباهت زیادی با یکدیگر دارند. می‌توان گفت پلی ‌استیشن 5 به‌صورت پیشفرض با یک دسته بازی دوال سنس عرضه می‌شود که نسبت به نسخه‌های قبلی خود ابعاد بزرگتری دارد.

  مهمترین ویژگی دسته PS5 Dualsense که در تشخیص دسته اصلی این کنسول از دسته تقلبی کمک می‌کند موتور ویبره و پدال‌های آن است. در این دسته از موتورهای Rumble استفاده می‌شود که برای هر موقعیت لرزش دقیق و متفاوتی ایجاد می‌کنند.

  پدال‌های تریگر بالای دسته نیز با مقاومت و Resistance خاصی طراحی شده‌اند. این مقاومت در فشار دادن دکمه‌ها منجر به تجربه دقیق‌تری در بازی‌ها می‌شود. این ویژگی‌ها باعث می‌شوند دسته PS5 یک ابزار بازی منحصربه‌فرد و جذاب باشد. اما چنانچه دسته فیک PS5 را تهیه کنید نه تنها از مزایای اصلی آن بی‌بهره می‌مانید بلکه تجربه چنئان جاب و مفیدی نخواهید داشت.

  تشخیص PS5 اصل از تقلبی

  برچسب پلمپ

  در رابطه با برچسب پلمپ جعبه کنسول PS5 خوب است بدانید که این برچسب باید به صورت تکی، گرد و شفاف در قسمت بالای جعبه قرار داشته باشد. برای اطمینان از اصل بودن ps5 دقت کنید که این برچسب کاملا صاف و سالم باشد و هیچگونه پارگی و آسیب دیدگی در آن به چشم نخورد. البته از آنجایی که PS5 به صورت قاچاق وارد ایران می‌شود، بعضی از وارد کننده‌ها برچسب پلمپ کنسول را باز می‌کنند. به همین دلیل صرفا آسیب دیده بودن برچسب نمی‌تواند دلیل تقلبی بودن دستگاه باشد.

  شماره سریال

  برای تشخیص PS5 اصل از تقلبی شماره سریال‌های درج شده روی جعبه و کنسول را با هم مطابقت دهید. شماره سریال کنسول بازی پلی استیشن 5 در قسمت زیرین دستگاه قرار دارد و با حروف SN شروع می‌شود که باید با شماره درج شده روی جعبه کنسول بازی یکی باشد. اگر این دو شماره سریال با یکدیگر مطابقت نداشته باشند، احتمالا دستگاه تقلبی است.

  باز شدن دستگاه

  یکی دیگر از مواردی که برای تشخیص PS5 اصل از تقلبی باید به آن دقت کنید، چک کردن باز شدن کنسول است. برای تشخیص این که پلی استیشن 5 در گذشته باز شده یا نه باید قاب یا پلیت روی کنسول برداشته شود. در این مرحله چک کنید که پیچ پلمپ دستگاه که در دو طرف کنسول وجود دارد، باز نشده باشد. البته اگر PS5 یکبار باز شده باشد، در قسمت براق جلوی کنسول آثاری از خط و خش مشاهده می‌شود.

  تشخیص PS5 اصل از تقلبی

  قیمت ps5 اصل

  قبل از اینکه برای خرید ps5 اقدام کنید درمورد قیمت دستگاه تحقیق کنید. طبیعتا پلی استیشن 5 تقلبی قیمت بسیار پایین‌تری از پی اس فایو اصلی دارد. بنابراین هرجا محصولی قیمت بسیار پایین‌تری نسبت به سایر فروشگاه ها داشت به مشکل دار بودن و یا تقلبی بودن آن شک کنید. سعی کنید همیشه از مراکز معتبر خرید کنید. در این صورت از اصالت کالایی که می‌خرید مطمئن خواهید بود.

  جمع بندی

  در این مقاله سعی شد تا بررسی کاملی از تشخیص PS5 اصل از تقلبی صورت بگیرد. همانطور که مطالعه کردید، بررسی دقیق بسته‌بندی و پلمپ، مقایسه دسته‌ها، شماره سریال و قیمت می‌تواند ندر تشخیص PS5 اصل از تقلبی بودن دستگاه به شما کمک کند.

  سوالات متداول

  PS5 اصل را از کجا خریداری کنیم؟

  بهترین روش برای خرید کنسول‌های اصل، خرید از نمایندگی‌های رسمی است. خرید از این نمایندگی‌ها علاوه بر اینکه هزینه کمتری دارد، محصولی مطمئن را نیز به دست شما می‌رساند.

  تشخیص PS5 اصل از تقلبی چگونه است؟

  با توجه به نکاتی که در این مقاله گفته شد تا حدود زیادی تشخیص PS5 اصل از تقلبی برای شما آسان تر شده است.

  شماره سریال روی جعبه چه استفاده ای دارد؟

  شماره سریال روی جعبه کنسول را با شماره سریال درج شده روی خود کنسول مقایسه کنید. این شماره‌ها باید دقیقاً یکسان باشند. در صورت عدم تطابق، ممکن است کنسول شما تقلبی باشد.

   دیدگاهتان را بنویسید

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *