مجله بازی

قابلیت Accessibility در اسپایدرمن 2 یا به عبارتی “تنظیم سرعت” برای افراد با محدودیت های ویژه!

Marvels Spider Man 2 Accessibility

قابلیت Accessibility در اسپایدرمن 2

درطی سال‌های اخیر شاهد تصمیمات مختلفی از سوی بازی‌سازان بودیم که گیمرهای مختلفی بتوانند در سراسر جهان به تجربه‌ بازی‌های مختلف بپردازند. برای مثال، امروزه شاهد اضافه شدن قابلیت Accessibility در اسپایدرمن 2 و یا دسترسی‌پذیری برای گیمرهای با محدودیت‌های خاص هستیم تا آنها نیز بتوانند داستان‌ های جذابی که در بازی‌ها روایت می‌شوند را تجربه کنند.

این موضوع قطعا یک اتفاق بسیار مثبت است و حال insomniac، استودیوی سازنده بازی جدید اسپایدرمن 2 درطی خبری اعلام کرده که قابلیت Accessibility در اسپایدرمن 2 را نسبت به گذشته بهبود داده و جزئیات آن را در اختیار کاربران قرار داده که در ادامه آنها را بررسی خواهیم کرد.

قابلیت Accessibility در اسپایدرمن 2 یا به عبارتی “تنظیم سرعت”، تجربه بازی برای افراد با محدودیت‌های خاص را آسان می‌کند.

قابلیت Accessibility در اسپایدرمن 2

ماه‌ گذشته بود که به صورت ناگهانی، خبری مبنی بر اضافه شدن قابلیتی به‌نام “کاهش سرعت زمان” در بخش قابلیت Accessibility در اسپایدرمن 2 در فضای اینترنت پخش شد. حال اخیرا، اینسامنیاک به صورت رسمی وجود این قابلیت را تایید کرده و جزئیاتی درمورد آن با ما در میان گذاشته است. به صورت کلی، قابلیت کاهش سرعت زمان، یک قابلیت Accessibility برای افراد با محدودیت‌های خاص است که  به بازیکنان اجازه می‌دهد سرعت بازی را به ۳۰٪، ۵۰٪ یا ۷۰٪ کاهش دهند.

بد نیست بدانید که این ویژگی قبلاً در عنوان قبلی اینسامنیاک گیمز، Ratchet & Clank: Rift Apart، وجود داشته و برای این عنوان نیز بازگشته است.

قابلیت Accessibility در اسپایدرمن 2 به گیمرهای با محدودیت‌های خاص اجازه می‌دهد که چنین بازی را با سرعتی کمتر و قابل مدیریت اجرا و تجربه کنند که در نوع خود ویژگی جالبی به شمار می‌رود. توسعه دهندگان اسپایدرمن 2، این قابلیت‌ را در قالب یک گیم‌پلی به مخاطبان نشان داده است و یک مثال مطرح شده برای نمایش این دمو، این است گیمرها برای فشردن یک دکمه جهت وارد کردن ضربات به دشمنان بازی (در این کیس، نیروهای Kraven The Hunter) مدت زمان بیشتری را در اختیار دارند.

قابلیت Accessibility در اسپایدرمن 2 بیشتر هستند!

قابلیت Accessibility در اسپایدرمن 2

علاوه بر این، این قابلیت Accessibility در اسپایدرمن 2 برای سایر گیمرها می‌تواند منفعت داشته باشد. می‌پرسید چگونه؟ کاهش سرعت زمان بازی، امکان عکاسی از لحظات حساس و نفس‌گیر بازی اسپایدرمن 2 را ساده‌تر از قبل می‌کند و به لطف وجود قابلیت Photo Mode می‌توانیم انتظار داشته باشیم که گیمرها، عکس‌های خارق‌العاده‌ای از بازی را ثبت کنند.

طبیعتا یکی از نیازمندی‌های گیمرها، این است که بتوانند سریع بین حالت عادی و قابلیت Accessibility بازی سوییچ کنند، به همین خاطر اینسامنیاک یک دکمه میان‌بر برای این موضوع تعریف کرده است. بازیکنان می‌توانند پس از فعالسازی این قابلیت، با فشردن یکی از دکمه‌های روی D-Pad، سرعت بازی را تنظیم کنند.

جدا از قابلیت تنظیم سرعت، اینسامنیاک قابلیت‌های بیشتری در بخش قابلیت Accessibility در اسپایدرمن 2 در نظر گرفته است. برای مثال، قابلیت دیگری به نام تغییردهنده سطح چالش به این بازی اضافه شده که اینسامنیاک، آن را به این صورت معرفی کرده است:

“امروز با افتخار تغییردهنده‌های سطح چالش را معرفی می‌کنیم. این تغییردهنده‌ها به شما امکان می‌دهند سه جنبه از گیم‌پلی را سفارشی‌سازی کنید: سلامتی دشمنان، خسارت دشمنان و آگاهی از حالت مخفی‌ماندن. با این تنظیمات، شما می‌توانید آنها را برای ترجیحات یا نیازهای خود ترکیب و متناسب کنید.”

نظر شما چیست؟ آیا از اضافه‌ شدن قابلیت‌های Accessibility برای گیمرهای با محدودیت‌های خاص در بازی Spider man 2 برای PS5 استقبال می‌کنید؟

پیشنهادات نخل مارکت

    محصولات مرتبط

      دیدگاهتان را بنویسید

      نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *