اخبار, مجله بازی

حضور کاساندرا در DLC جدید Assassin’s Creed Valhalla

DLC جدید Assassin's Creed Valhalla

DLC جدید Assassin’s Creed Valhalla

سری بازی‌های Assassin’s Creed همیشه روایت‌گر بخش مهمی از تمدن بشری در طول تاریخ بوده‌اند و به ندرت پیش می‌آمد که ببینیم دو بازی مجزا از این مجموعه، به طور مستقیم با همدیگر ارتباط دارند. جدای از ایستراگ‌ها و اشاره‌های گاه و بیگاه به قهرمانانی که داستان این فرنچایز را شکل داده‌اند، در کمتر مواردی دیدیم که دو پروتاگونیست از این فرنچایز برخورد مستقیمی با همدیگر داشته باشند. اما به نظر می‌رسد که یوبیسافت قصد دارد با عرضه DLC جدید Assassin’s Creed Valhalla و Assassin’s Creed Odyssey، اولین کراس اوور تاریخ این فرنچایز را رقم بزند.

این DLC رایگان که امروز برای دانلود در دسترس عموم قرار می‌گیرد، محتوای داستانی جدیدی را به بازی‌های Assassin’s Creed Valhalla و Assassin’s Creed Odyssey اضافه می‌کند. در ادامه برایتان توضیح خواهیم داد که یوبیسافت چگونه می‌خواهد با عرضه این گسترش دهنده داستانی، بین دو نسخه اخیر فرنچایز Assassin’s Creed ارتباط برقرار کند.

هر نسخه از سری Assassin’s Creed شامل کاراکترهایی منحصربفرد و قهرمانانی برجسته می‌شود که با سبک شخصیتی متمایز و مهارت‌های آشوب‌گرانه خود نبردهای تاریخی را به سرانجام می‌رسانند. گرچه طرفداران این فرنچایز، یکی از اساسین‌ها را بیشتر از بقیه دوست دارند، اما می‌دانیم که کاساندرا قطعا یکی از محبوب‌ترینِ آن‌هاست؛ شخصیتی صریح و جنگجویی بی‌نظیر در یونان باستان.

کاساندرا کاراکتری بود که شجاعتی مثال‌زدنی از خود نشان می‌داد و ماجراجویی افسانه‌ای او در Assassin’s Creed Odyssey، باعث شد به یکی از بهترین پروتاگونیست‌های سری Assassin’s Creed بدل شود. همچنین باید به رگه‌های اساطیری و فرهنگی یونان باستان اشاره کنیم که به شیوه خارق‌العاده‌ای در دنیای  Assassin’s Creed Odyssey گنجانده شده بود و غنای محتوایی این بازی را به سطح بالایی رسانده بود. حال اگر شما نیز مثل من از طرفداران سرسخت شخصیت کاساندرا هستید، خبری خوب برایتان داریم؛ کاساندرا مجددا به دنیای Assassin’s Creed برمی‌گردد.

شرکت یوبیسافت به طور رسمی در این باره اعلام کرده است: «وقتی به محتواهای عرضه شده برای سری Assassin’s Creed نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که همه چیز توسط شخصیت‌ها، مکان‌ها و لحظات تاریخی به هم مرتبط می‌شود. حتی پس از اینکه بازی‌ها عرضه می‌شوند، هنوز داستان‌هایی برای روایت شدن و سوالاتی برای پاسخ داده شدن وجود دارد.»

«پس از اینکه بازی‌های اخیر سری Assassin’s Creed و موقعیت آن‌ها را از لحاظ زمانی و مکانی مورد بررسی قرار دادیم، به این نتیجه رسیدیم که فرصتی برای بازگشت مجدد یکی از شخصیت‌های منحصربفرد این سری، یعنی کاساندرا، برای ما فراهم شده است. با آغاز جاودانگی (Immortality) کاساندرا در سال ۴۳۱ قبل از میلاد، مفهوم ارتباط دنیای Odyssey با دنیای سایر نسخه‌های Assassin’s Creed شکل گرفت و ما را ترغیب کرد که ماجراجویی جدیدی را برای او رقم بزنیم و از خود بپرسیم: پس از اینکه کاساندرا به جاودانگی رسید، چه اتفاقاتی رخ داد؟»

«بنابراین خلق این داستان را با Assassin’s Creed Odyssey شروع کردیم و به توجه به اینکه Assassin’s Creed Valhalla جدیدترین نسخه در این فرنچایز است، این فرصت را پیدا کردیم که بتوانیم داستان و دنیای این دو بازی را به همدیگر متصل کنیم و به این سوال پاسخ بدهیم: وقتی که دو شخصیت اصلی از دو بازی مجزا با همدیگر برخورد می‌کنند، چه اتفاقی ممکن است روی دهد؟»

DLC جدید Assassin's Creed Valhalla

طرفداران سری Assassin’s Creed می‌توانند از امروز DLC جدید Assassin’s Creed Valhalla و Assassin’s Creed Odyssey را دانلود کنند و بلندپروازانه‌ترین کراس اوور تاریخ این فرنچایز را که دو بازی نامبرده را به همدیگر متصل می‌کند، تجربه کنند. قبلا با تجربه گسترش دهنده‌های داستانی Odyssey، توانستیم جنبه‌هایی از زندگی افسانه‌ای کاساندرا و دیدار او با اساطیر المپیوس را تجربه کنیم. با گسترش دهنده‌ی Those Who Are Treasured نیز داستان جدید کاساندرا و ماجراجویی او برای پیدا کردن گنجینه Isu روایت می‌شود.

پس از رویدادهای داستان اصلی Assassin’s Creed Odyssey، کاساندرا (یا الکسیوس) تصمیم می‌گیرد که از جنگیدن، مکاشفه مقبره‌های باستانی و کشتن هیولاهای افسانه‌ای دست بکشد و وقتش را با عیش و نوش و استراحت کردن در عمارت خود سپری کند. با این حال برناباس و دوستان قدیمی کاساندرا، مجددا او را ترغیب می‌کنند تا وارد یک ماجراجویی جدید و خطرناک شده و برای پیدا کردن یک گنجینه قدیمی، سفری را به دور دنیا آغاز کند.

این سفر، پای کاساندرا را به جزیره‌ی Skye در بازی Assassin’s Creed Valhalla باز می‌کند و در یک کراس اوور تاریخی و سرنوشت‌ساز، او را مقابل شخصیت اِیوور قرار می‌دهد. در اولین برخورد این دو شخصیت با همدیگر، می‌بینیم که نبردی تن به تن بین آن‌ها رخ می‌دهد. گرچه در DLC جدید Assassin’s Creed Valhalla در نقش اِیوور قرار می‌گیرید، اما کاساندرا نیز نقشی بسیار مهم و حیاتی ایفا خواهد کرد. در این زمان، قرن‌ها از عمر کاساندرای جاودانه گذشته است و یوبیسافت قصد دارد که ضمن حفظ ویژگی‌های ذاتی و اصیل او، رشد و تکامل این شخصیت محبوب را طی سال‌های بسیار طولانی نشان دهد.

«ما باید این نکته را در نظر بگیریم که عمر کاساندرا در بازی Valhalla حدودا ۱۳۰۰ سال است. او تمام جهان را مکاشفه و فراز و نشیب‌های امپراطوری روم باستان را از نزدیک تجربه کرده است. ما می‌خواهیم بازیکنان این احساس را داشته باشند که کاساندرا ضمن حفظ همان روحیه اصیل خود، به شخصیتی پخته و باتجربه تبدیل شده است. شاید برجسته کردن ویژگی‌های فردی هر کدام از این دو شخصیت در کنار همدیگر، برای ما کمی چالش‌برانگیز بوده است. اما توانستیم نشان دهیم که هر کدام از آن‌ها در میدان نبرد، از چه توانایی‌ها و ویژگی‌های رفتاری برخوردار هستند. تیم توسعه توانست با خلق صحنه برخورد کاساندرا و اِیوور، کاری شگفت‌انگیز انجام دهد.»

از امروز می‌توانید DLC جدید Assassin’s Creed Valhalla و Assassin’s Creed Odyssey را‌ روی تمامی پلتفرم‌ها دانلود و کراس اوور داستانی بین این دو بازی را تجربه کنید. دقت کنید که محتوای الحاقی هر کدام از این دو بازی متفاوت است، اما به لحاظ داستانی با همدیگر ارتباط دارند.

محصولات مرتبط

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *