آموزش, مجله بازی, مقالات

راهنمای بازی Dying Light 2 برای تازه کار‌ها

راهنمای بازی Dying Light 2

بازی Dying Light 2

بازی Dying Light 2: Stay Human مانند نسخه قبلی شما را به شهر جدیدی می‌فرستد و شما را به عنوان قهرمان جدید شهر قرار می‌دهد و همچنان تمرکز اصلی بازی روی مکانیزم‌های پارکور اول‌شخص و کاوش در محیط بازی است. بازی شما را در مقابل زامبی‌ها و انسان‌های باقی‌مانده قرارمی‌دهد و در تمام این مدت باید از انگلی که دنیا را گرفته دوری کنید. نکات بسیاری درباره بازی وجود دارد و در این مقاله که به نوعی راهنمای بازی Dying Light 2  محسوب می‌شود به آن اشاره می‌کنیم.

در ادامه به 12 نکته‌ای که قبل از شروع بازی Dying Light 2 باید بدانید اشاره می‌کنیم. این موارد شامل آموزش ساخت‌وساز، نحوه ارتقای سطح در بازی، موارد استفاده از مهارت‌های به دست آمده و بسیاری چیزهای دیگر می‌شود.

 مارک دیلینی نویسنده سایت GameSpot در بررسی Dying Light2: Stay Human Review، نوشت: “بازی Dying Light 2 یک بازی سردرگم‌کننده است. داستان بازی و کاراکتر‌ها سردردآور هستن و برخی محیط‌ها پرداخت خوبی ندارند.

با این حال حتی بعد از ساعت‌ها بازی کردن باز هم سراغ چالش‌های پارکور می‌روم و آزمایشگاه‌های متروکه را زیر و رو می‌کنم یا حتی تلاش می‌کنم تا بدون زمین خوردن از نقطه A به B بروم. با این حال اما همچنان ضعف داستانی دافعه خود را حفظ کرده ولی اگر تصمیم به شروع یک ماجراجویی هیجان‌انگیز هستید بازی Dying Light 2 انتظار شما را می‌کشد.”

 • ماموریت بیشتر، مهارت بیشتر
 • مواظب گام‌های خود باشید
 • بازدارنده جمع کنید
 • دارایی‌های دیگران مال شماست
 • دورریزهای دیگران، ثروت برای شما
 • مرد است و لباسش!
 • اولویت‌بندی مهارت‌ها
 • برای شب آماده باشید
 • Nightrunner شوید
 • برخی مواقع فقط صبر کنید
 • به موقع سلاح‌های خود را تعمیر کنید
 • ابزار مناسب برای کار

راهنمای بازی Dying Light 2

ماموریت بیشتر، مهارت بیشتر

داشتن مهارت‌های مناسب برای موفقیت لازم است و در بازی Dying Light 2 نیز این مورد صادق است و درخت‌های مهارت بازی کمک شایانی به پیشبرد بازی می‌کنند. چه درخت مهارت کامبت و چه درخت مهارت پارکور، هر کدام مملو از توانایی‌های چشم‌نوازی هستند که هر کدام در نوع خود مفید هستند. هرچند که برخی مهارت‌ها در بازی Dying Light 2 را باید در اولین فرصت بازگشایی کنید.

در بخش کامبت، Perfect Dodge و Perfect Parry هر دو واقعا خوب هستند و کمک می‌کنند تا دشمنان را مدت بیشتری گیج کنید که در زمان محاصره کمک فوق‌العاده‌ای می‌کند. در بخش پارکور Active Landing and Dart مهارت بسیار قدرتمندی محسوب می‌شود. مورد اول جلوی مردن شما وقتی در پریدن اشتباه کنید را می‌گیرد اما مورد بعدی کمک کی‌کند تا پرش‌های بلندتری کنید یا وقتی در شب زامبی‌ها می‌خواهند شما را بگیرند از دست آنها فرار کنید.

WCCFdyinglight220 copy
مواظب گام‌های خود باشید

بازی Dying Light 2 شمارا دعوت به جست‌وجو در محیط جهان‌باز بازی می‌کند و البته که باید این کار را انجام دهید! کار‌های مختلفی باید انجام دهید و چیزهای مختلفی را باید ببینید. مشابه دیگر عناوین نقش‌آفرینی باید حواستان به جاهایی که می‌روید باشد. بازی Dying Light 2 همچنین قابلیت «حداقل سطح مورد نیاز برای هر منطقه» را نیز دارد. اگر وقتی که سطح مورد نیاز را ندارید و پا به منطقه خاصی بگذارید، بازی خصوصا در شب تبدیل به فاجعه می‌شود.

اگر در منطقه خاصی سطح مورد نظر را نداشته باشید بازی Dying Light 2 به شما این موضوع را اطلاع می‌دهد. پیش از اینکه به محیط خطرناکی بروید، چه برای ماموریت‌های فرعی و چه ماموریت‌های اصلی، این موضوع را بررسی کنید. این شاخص مناسبی برای سنجش محیطی است که قصد دارید آن را جست‌وجو کنید.

به دنبال بازدارنده‌ها بگردید

در بازی Dying Light 2 شما باید سه بازدارنده در طول مراحل به خود تزریق کنید تا سلامت و مهارت‌های خود را ارتقا دهید. بازدارنده‌ها در محیط بازی یافت می‌شوند و در مسیر داستان بازی Dying Light 2 فقط تعداد محدودی از آن‌ها قرار دارد. این آیتم‌ها خصوصا وقتی نیاز به ارتقای سلامتی و یا بازگشایی مهارت کامبت یا پارکور دارید، ارزش واقعی خود را نشان می‌دهند پش بهتر است آنها را در اولویت خود قرار دهید.

وقتی نزدیک کانتینر نگهدارنده بازدارنده‌ها می‌شوید، بازی این موضوع را به شما اطلاع می‌دهد. وقتی نزدیک‌تر شوید یک نشان‌گر کوچک در گوشه صفحه ظاهر می‌شود و شما را راهنمایی می‌کند. این قابلیت به شما کمک می‌کند تا منطقه جست‌وجو را محدودتر کنید و متوجه شوید که آیا در مسیر بازدارنده هستید یا از آن دور می‌شوید.

yunsSREE4XTDZyk3udfHmJ copy
دارایی‌های دیگران مال شماست

اگر چه که در سطح‌های آسان‌تر ضروری نیست اما در بازی Dying Light 2 باید هرچه بیابید جمع‌آوری کنید. کوله‌پشتی یافتید؟ درونش را جست‌وجو کنید. جعبه قفل شده پیدا کردید؟ بازش کنید. صندوقچه روی پشت بام دیدید؟ بالا بروید و بازش کنید. کسی را کشتید؟ جیب‌هایش را بگردید.

داشتن منابع کافی می‌تواند در ماموریت‌های سخت بازی Dying Light 2، تفاوت را رقم می‌زند. اگر زخمی هستید می‌توانید از آن‌ها اقلام درمانی بسازید و خود را درمان کنید، اگر در محاصره خیل عظیمی از زامبی‌ها هستید می‌توانید مواد محترقه بسازید، زمانی که می‌خواهید حواس نگهبانان را در حین مخفی‌کاری پرت کنید وسایل صدادار بسازید و اگر چرخ دنده‌های خوب می‌خواهید از آن‌ها استفاده کنید.

جست‌وجو کردن در بازی Dying Light 2 همچنین می‌تواند اقلام باارزش و یا سلاح اضافه برایتان به ارمغان بیاورد که شاید به درد شما نخورد اما دیگران به آن نیاز دارند. غارت این اقلام و تحویل به معامله‌گران می‌تواند سود خوبی برایتان به ارمغان بیاورد که در مورد بعدی به آن اشاره می‌کنیم.

دورریز دیگران، ثروت شما

زمانی که برای ماموریت بعدی کمپین بازی Dying Light 2 یا ماموریت فرعی وارد یک جایی شدید، حتما سری به معامله‌گران بزنید و لوارم اضافه و اجناس مازاد با ارزش خود را بفروشید. پول شاید در اوایل بازی Dying Light 2 خیلی مهم نباشد اما در کمپین بازی زمانی که منابع محدودتر می‌شوند، مفید خواهد بود و با خرید و ذخیره آیتم می‌توانید به راه خود ادامه دهید. احتمالا می‌خواهید زره اضافی هم نگه دراید که به طور ویژه در مورد بعد به این موضوع می‌پردازیم.

Dying-Light-2-Skill-Trees-for-Warcraft-Parkour-Revealed copy
مرد است و لباسش!

اگر به توضیحات زره‌های مختلف نگاه کنید متوجه می‌شوید که هرکدام برای سبک بازی خاصی در بازی Dying Light 2 طراحی شده اند مانند Brawler، Tank، Ranger، Medic و سبک‌های دیگر. به این ترتیب برخی جلوی ضربات سبک را می‌گیرند و می‌توانید سریع بدوید و برخی مناسب مخفی‌کاری هستند یا کامبت را تقویت می‌کنند.

بهتر است زره‌های مختلفی برای ماموریت‌های گوناگون داشته باشید. شما هیچوقت نمی‌دانید که چه زمانی کمپین بازی شما را مجبور به یک مخفی‌کاری طولانی و یا یک مبارزه بدون سلاح می‌کند پس بهتر است همیشه زره‌های مختلف همراه خود داشته باشید تا در زمان نیاز به راحتی بتوانید سراغ زره مناسب بروید.

اولویت‌بندی مهارت‌ها

در Dying Light 2 با ترکیب حرکات پارکور می‌توانید حرکات جدید باز کنید و تجربه به دست آورید (مانند بالا رفتن، پریدن و سر خوردن) و همچنین با جنگیدن و کشتن دشمنان حرکات جدید باز می‌شود و باز هم تجربه‌تان افزایش می‌یابد. بازی Dying Light 2 به شما برای انجام کار‌هایی که دوست دارید پاداش می‌دهد. پس اگر دوست دارید در محیط پرسه بزنید باید به طرز ماهرانه‌ای از درگیری‌ها فرار کنید و برعکس اگر علاقمند به جنگیدن با دشمنان هستید باید به جای اینکه دنبال راه فرار بگردید، زمان بیشتری صرف مهارت‌آموزی کنید.

557392-Dyingheader
برای شب آماده باشید

مانند نسخه قبلی، در شب همه چیز به مراتب خطرناک می‌شود.در بازی Dying Light 2 زامبی‌ها در خیابان‌ها پرسه می‌زنند و اگر بخواهید که شکارشان نشوید مجبور هستید که به پشت‌بام‌ها بروید. در تمام مدت هر ثانیه‌ای که از نور خورشید به دور هستید، وقت شما رو به اتمام است و لحظه‌ای که به صفر برسد خودتان به زامبی تبدیل می‌شوید و بازی را می‌بازید.

پس در بازی Dying Light 2 با همه این ملاحظات، اینکه بخواهید در شب شهرگردی کنید ایده خوبی به نظر نمی‌رسد. وقتی خورشید غروب کرد، نقشه را باز کنید و برنامه ای بچینید. در ابتدا بررسی کنید از چه بام‌هایی باید عبور کنید تا بتوانید به مقصد خود برسید. هر چه زمان کمتری در محیط بیرونی سپری کنید، در بازی موفق‌تر خواهید بود. اگر می‌خواهید در محیط بازی به گردش خود ادامه دهید، به دنبال یک خانه امن بگردید و بعد از طلوع آفتاب ماجراجویی خود را ادامه دهید.

Nightrunner شوید

اگر در زمان نامناسبی بیرون هستید، باید هر طور شده زنده بمانید. از سوی دیگر هر کاری که در شب انجام دهید XP اضافه به شما می‌دهد و این امکان را در اختیارتان قرار می‌دهد تا سریع تر سطح مهارت‌های کامبت و پارکور خود را ارتقا دهید ولی به شرط آن که در شب زنده بمانید! تنها به یکی از این دو روش در بازی بازی Dying Light 2 می‌توانید شب را تا صبح زنده بمانید: یا کل شب را منتظر طلوع خورشید باشید و یا اینکه به خانه امنی بروید و تا صبح بخوابید.

dying-light-2-stay-human-release-date copy
برخی مواقع فقط صبر کنید

در بازی Dying Light 2 در برخی ساختمان‌های جهان بازی اتفاقات مهم داستانی رخ می‌دهد. به این ترتیب تا آن مراحل را پشت سر نگذارید، بازی به شما اجازه نمی‌دهد که وارد آن ساختمان شوید و یا از آن بالا بروید بنابراین اگر شما می‌خواهید از همه اجسام در محیط بازی بالابروید و از همه 500 ساعت محتوای بازی Dying Light 2 استفاده کنید، باید بدانید که از همان ابتدا به کل جهان بازی دسترسی ندارید.

پس اگر می‌خواهید وارد جایی شوید و می‌بینید بازی این امکان را به شما نمی‌دهد، آن را رها کنید و بعدا امتحان کنید. (احتمالا آن ساختمان ارتباطی به داستان بازی دارد و شما هنوز نباید از آن بالا بروید و یا به آن ساختمان نفوذ کنید).

به موقع سلاح‌های خود را تعمیر کنید

وقتی یک اسلحه را تنظیم می‌کنید، همزمان اسلحه تعمیر هم می‌شود. قبل از اینکه بخواهید اسلحه را تنطیم کنید بازی به شما می‌گوید که اسلحه تا چه حد نیاز به تعمیرات دارد. این یک راه سریع و آسان است برای اینکه از اسلحه موردعلاقه خود مدت زمان بیشتری استفاده کنید.

بازی Dying Light 2 به گونه‌ای طراحی شده که با یافتن وسایل جدید (و معمولا بهتر) باید وسایل قدیمی را رها کنید، اما برخی اوقات به سلاح‌هایی مواجه می‌شوید که برای مدت فوق‌العاده‌ای قابل استفاده می‌مانند و تنظیم و تعمیر این سلاح‌های می‌تواند کمک شایانی در جلوگیری از خراب شدن این سلاح‌ها بکند.

Dying-Light-2-Gameplay-1920x1080-1 copy
ابزار مناسب برای کار

همه سلاح‌های بازی Dying Light 2 مثل هم ساخته نشده اند. وقتی به وسایل خود نگاهی می‌اندازید متوجه این موضوع می‌شوید که برخی اقلام می‌توانند با یک دست مورد استفاده قرار بگیرند درحالی که برخی دیگر تنها در هر دو دست جای می‌گیرند. برخی می‌کوبند در حالی که بقیه پوست و گوشت را می‌شکافند.

بیشتر این اسلحه‌ها، سلاح‌های جنگ‌های نزدیک هستند و تعدادی از آن‌ها هم می‌توانند به عنوان سلاح‌هایی با برد متوسط تا زیاد مورد استفاده قرار بگیرند. اگر می‌توانید بهتر است همیشه دسته متنوعی از سلاح‌ها را با خود حمل کنید. (این موضوع تطابق با شرایط مختلف را آسان‌تر می‌کند)

به عنوان مثال سلاح‌های سنگین که باید با دو دست حمل کنید برای مقابله با خیل عظیمی از زامبی‌ها بهتر است و سلاح‌های سبک بیشتر مناسب زمانی است که توسط دسته‌ای از دشمنان محاصره شده اید. سلاح‌های سرد را بهتر است برای زامبی‌ها نگه دارید چون لبه تیز آن‌ها می‌تواند به راحتی بدن آن‌ها را بشکافد اما نمی‌تواند به هر زرهی نفوذ کند. همیشه از سلاح مناسب برای دشمن مناسب استفاده کنید.

مواردی که در مقاله بالا ذکر در حقیقت دفترچه راهنمای بازی Dying Light 2 است و به شما در طول این ماجراجویی کمک می‌کند. شما می‌توانید بازی Dying Light 2 و جدید‌ترین بازی‌ها را در روز عرضه، با خرید اشتراک نخل‌پلاس بازی کنید.

منبع: gamespot

محصولات مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *