مجله بازی

تفاوت کنترلر حرفه‌ ای الیت 2 با الیت Core 2

تفاوت کنترلر الیت 2 با الیت Core 2

تفاوت کنترلر الیت 2 با الیت Core 2

کمپانی مایکروسافت در اواخر سال ۲۰۱۹ اولین کنترلر حرفه‌ای مخصوص ایکس باکس سریز به اسم Xbox Elite Wireless Controller Series 2 را به بازار عرضه کرد. این دسته با دسته اصلی ایکس باکس تفاوت‌های مهمی داشت و خودش را به عنوان یک کنترلر حرفه‌ای به بازی‌دوستان معرفی کرد.

تقریبا به فاصله ۳ سال و در ۲۴ سپتامبر سال ۲۰۲۲ اما یک کنترلر حرفه‌ای دیگر به Xbox Elite Wireless Controller Series 2 – Core از سوی همین کمپانی به بازار آمد. این دسته حرفه‌ای قیمت ارزان‌تری نسبت به الیت ۲ داشت و بسیاری از بازی‌دوستان نمی‌دانند که این تفاوت قیمت به چه دلیل است؟

دسته ایکس باکس Elite 2 چه ویژگی‌هایی دارد که ۵۰ دلار گران‌تر است؟ با خرید دسته ایکس باکس Elite 2 Core چه امکاناتی را از دست می‌دهیم؟ چه کسانی الیت ۲ بخرند و چه کسانی بهتر است دسته الیت ۲ کر را خریداری کنند؟

در این مقاله توضیح می‌دهیم که تفاوت کنترلر الیت 2 با الیت Core 2 در چیست تا انتخاب خرید برای‌تان ساده‌تر شود. ابتدا با معرفی شباهت‌های این دو دسته با یک‌دیگر شروع می‌کنیم.

تفاوت کنترلر الیت 2 با الیت Core 2

شباهت‌ های کنترلر الیت 2 با الیت Core 2

برای آنکه تفاوت کنترلر الیت 2 با الیت Core 2 را بهتر بفهمیم بیایید ابتدا بررسی کنیم که از چه لحاظی به یکدیگر شبیه هستند.

  • هر دو دسته الیت ۲ و الیت ۲ کُر دارای باتری قابل شارژ هستند که در واقع نیاز اصلی کاربران ایکس باکس تلقی می‌شود؛ چون دسته‌های اصلی ایکس باکس دارای باتری قابل شارژ نیستند.
  • پرو کنترلر Elite 2 تریگرهای قابل تنظیم دارد که به‌وسیله ۲ سوئیچ در پشت دسته، میزان فرورفتن هر یک از آن‌ها قابل تنظیم است. این ویژگی در پرو کنترلر Elite 2 Core هم وجود دارد.
  • سایز و وزن هر دو دسته به یک اندازه است و هر کدام تقریبا ۳۴۵ گرم وزن دارند. در طراحی دکمه‌ها و آنالوگ‌ها هم دقیقا مثل یک‌دیگر هستند.
  • عملکرد هر دو کنترلر حرفه‌ای الیت ۲ و الیت ۲ کُر را می‌توان از طریق تنظیمات کنسول، شخصی‌سازی کرد.

حالا بیایید به سراغ تفاوت کنترلر الیت 2 با الیت Core 2 برویم.

تفاوت کنترلر الیت 2 با الیت Core 2

بررسی تفاوت کنترلر الیت 2 با الیت Core 2

شاید با نگاه به شباهت‌های این دو دسته حرفه‌ای با یک‌دیگر، به این نتیجه رسیده باشید که تفاوت خاصی با هم ندارند. ولی هنوز باید ادامه این مقاله را بخوانید تا متوجه تفاوت کنترلر الیت 2 با الیت Core 2 بشوید!

اولین تفاوتی که با اولین نگاه به این دو دسته می‌توانیم متوجه شویم، تفاوت رنگ آنهاست! رنگ اصلی دسته Elite 2 کاملا مشکی است، ولی دسته Elite 2 Core با رنگ سفید و مشکی خود جلوه‌نمایی می‌کند. ترکیب رنگ زیبایی در دسته کُر ۲ دیده می‌شود؛ قسمت جلوی دسته (به اصلاح فیس یا صورت) کُر ۲ به رنگ سفید و پاهای آن مشکی هستند.

یکی دیگر از تفاوت کنترلر الیت 2 با الیت Core 2 در لوازم‌های جانبی آنها است. پرو کنترلر Elite 2 همراه با یک کیف قابل حمل فروخته می‌شود و در این کیف تجهیزات جالبی از جمله ۴ پدال برای بهتر قرارگرفتن دسته در دست، یک جفت آنالوگ و یک جفت کی‌پد وجود دارد. هم‌چنین داک شارژر دسته هم در این کیف قرار دارد که با گذاشتن دسته در درون کیف می‌توانید آن را شارژ کنید. این داک شارژر از بیرون کیف با کابل یو اس بی USB-C یا تایپ سی شارژ می‌شود.

البته عدم وجود کیف در جعبه Elite 2 Core به این معنا نیست که این دسته حرفه‌ای از پدال‌ها و داک شارژر پشتیبانی نمی‌کند. شما هر وقت که بخواهید می‌توانید کیف قابل حمل را به‌صورت جداگانه خرید کنید.

و اما مهم‌ترین تفاوت کنترلر الیت 2 با الیت Core 2 در قیمت‌شان است. کنترلر الیت ۲ در جهان با قیمت رسمی ۱۸۰ دلار به فروش می‌رود، ولی فقط با ۱۳۰ دلار می‌توانیم دسته الیت کُر ۲ بخریم. احتمالا الان متوجه شده‌اید که دلیل این تفاوت قیمت بین این دو دسته حرفه‌ای به خاطر تجهیزاتی است که در کارتن Elite 2 Core تعبیه نشده است.

                     دسته

    امکانات

Elite 2 Elite 2 Core
باتری قابل شارژ دارد دارد
کیف قابل حمل دارد دارد
منوی تنظیمات کنسول دارد دارد
کیف قابل حمل دارد ندارد
کی‌پد و آنالوگ اضافه دارد ندارد

تفاوت کنترلر الیت 2 با الیت Core 2

نتیجه‌گیری نسبت به تفاوت کنترلر الیت 2 با الیت Core 2

هر پلیری که قصد دارد حرفه‌ای‌تر بازی کند می‌تواند با خرید یک پرو کنترلر خوش‌دست، خودش را به حرفه‌ای‌تر شدن نزدیک کند. کمپانی آمریکایی Microsoft Xbox برای این دسته از بازی‌دوستان، دو دسته حرفه‌ای ایکس باکس الیت ۲ و ایکس باکس الیت ۲ کُر را به فاصله ۳ سال به بازار فرستاده که با یک‌دیگر تفاوت‌هایی دارند.

دسته Elite 2 Core پنجاه دلار ارزان‌تر از Elite 2 است ولی در عوض، کیف قابل حمل و تجهیزاتی از جمله پدال و آنالوگ اضافه را ندارد. با خرید دسته الیت ۲ هر گاه که بخواهید می‌توانید از آنالوگ‌های داخل کیف استفاده کنید و آن‌ها را با پیچ‌گوشتی مخصوص ایکس باکس (که در کارتن هر دو دسته موجود است) باز و بسته کنید.

ولی با خرید دسته الیت ۲ کُر خبری از کیف قابل حمل نیست و برای مثال اگر بخواهید کی‌پد آن را تغییر بدهید یا از پدال نگه‌دارنده استفاده کنید، باید هر یک را جداگانه بخرید.

در مجموع اگر پلیری هستید که به تجهیزاتی مثل پدال و کی‌پد اضافه احتیاج ندارید و لزومی به کیف قابل حمل نمی‌بینید، با خرید دسته الیت ۲ کُر ۵۰ دلار جلو می‌افتید. ولی اگر آدمی هستید که باید حتما همه امکانات را در اختیار داشته باشید و البته مشکلی با پرداخت ۱۸۰ دلار ندارید، خرید الیت ۲ بهترین انتخاب شما خواهد بود.

سوالات متداول پیرامون تفاوت کنترلر الیت 2 با الیت Core 2

در آخر بیایید نگاهی به متداول‌ترین سوالات پیرامون تفاوت کنترلر الیت 2 با الیت Core 2 بیاندازیم.

۱. چرا کنترلر الیت ۲ کُر از کنترلر الیت ۲ ارزان‌تر است؟

مایکروسافت دسته کُر ۲ را برای آن‌هایی به بازار عرضه کرده که نیازی به تجهیزات اضافه ندارند و دنبال خرید مقرون به‌صرفه‌تر هستند. دسته Elite 2 Core کیف قابل حمل ندارد و پدال‌ها و کی‌پدهای اضافه آن را باید جداگانه خریداری کنید، به همین خاطر ارزان‌تر از Elite 2 است.

۲. آیا دسته الیت کُر ۲ پدال نگه‌دارنده دارد؟

کنترلر الیت کُر ۲ در هنگام خرید پدال ندارد؛ ولی هرگاه که بخواهید می‌توانید جداگانه آن‌ها را بخرید.

۳. تفاوت کنترلر الیت 2 با الیت Core 2 در چیست؟

این دو دسته حرفه‌ای از نظر سخت‌افزاری هیچ تفاوتی با یک‌دیگر ندارند. تفاوت اصلی آن‌ها در تجهیزات اضافه‌ و صد البته قیمت‌شان است. یک تفاوت مهم دیگر الیت ۲ با الیت ۲ کُر در رنگ آن‌ها است که دومی سفید است و اولی مشکی.

۴. آیا خرید دسته Elite 2 Core ارزشش را دارد؟

اگر به دنبال یک پرو کنترلر حرفه‌ای هستید و به تجهیزات اضافه مثل کیف قابل حمل اهمیت نمی‌دهید، در حال حاضر الیت ۲ کُر با قیمت ۱۳۰ دلار بهترین انتخاب برای شما است.

۵. چه کسانی دسته Elite 2 بخرند؟

آن‌هایی که همه‌چیز را با هم می‌خواهند و عاشق رنگ مشکی هستند، با خرید Elite 2 سود می‌کنند. چون اگر قرار باشد Elite 2 Core بخرند و سپس هزینه کیف قابل حمل و تجهیزات اضافه را هم بدهند، ضرر خواهند کرد.

امیدواریم با خواندن این مقاله به پاسخ سوالات خود در مورد تفاوت کنترلر الیت 2 با الیت Core 2 رسیده باشید. اگر هنوز ابهامی در ذهن‌تان وجود دارد یا قصد راهنمایی برای تفاوت کنترلر الیت 2 با الیت Core 2 و قصد خرید دارید، سوال خود را در قسمت نظرات با کارشناسان ما در میان بگذارید.

خرید دسته ایکس باکس Elite 2 Core آبی

خرید دسته ایکس باکس Elite 2 Core قرمز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *