اورجینال, پیشنهاد سردبیر, مجله بازی, مقالات

همه چیز درباره Call of Duty Modern Warfare 2

بازی کالاف دیوتی مدرن وارفار 2

همه چیز درباره بازی کالاف دیوتی مدرن وارفار 2

بعد از انتظار زیاد بالاخره بازی call of duty modern warfare 2 در ماه اکتبر امسال منتشر می‌شود و بخش های متفاوت مورد انتظار ما مثل بخش داستانی، مالتی پلیر و احتمالا حتی بخش زامبی مود که این روز ها شایعه‌ش در همه‌جا دیده می‌شود را در خود دارد.

new_era-features
سنت شکنی برای کیفیت

بازی کالاف دیوتی مدرن وارفار 2 call of duty modern warfare 2 ادامه بازی شماره قبلی خود است و از نظر داستانی دقیقا بعد از آن قرار می‌گیرد.

بخش داستانی بازی به طور کامل تغییر یافته اما کاراکترها همان کاراکترهای محبوب خودمان هستند که در شماره اول این سری به ما معرفی شدند.

با این حال انتظار می‌رود که مانند call of duty modern warfare داستان بسیار جذاب همراه با طراحی مراحل فوق العاده‌ای را شاهد باشیم چرا که اکتیویژن برعکس رسم خود این بار عجله‌ای برای منتشر کردن بازی به خرج نداد و اجازه داد تا استدیو تماما کار خودش را بکند، برای همین انتظار می‌رود با یک بازی بسیار خوب حداقل در بخش داستانی طرف باشیم.

اینفینیتی وارد، استدیو سازنده بازی، تایید کرده است که بازی call of duty modern warfare 2 و Warzone 2 برای اولین بار قرار است از یک موتور مشترک استفاده کرده و مراحل ساخت آن‌ها باهم پیش برود. این موضوع میتواند از عواقب همیشگی بازی‌های این سری مخصوصا تفاوت فاحش در وارزون اول و call of duty modern warfare  که داد بسیاری از گیمرها را درآورده بود را جبران کند.

 call of duty modern warfare 2 برای اولین بار در رویداد E3 2022 با یک تریلر فوق العاده جذاب رونمایی شد و با نشان دادن تصاویری از مراحل بازی توانست توجهات بسیار زیادی را به خود جلب کند. به گفته‌ی اینفیتی وارد داستان بازی این بار به دنبال لذت و هیجان خالص است که باید ببینیم در نسخه نهایی بازی چه اتفاقی خواهد افتاد.

بازی call of duty modern warfare 2 در تاریخ ۶ آبان ۱۴۰۱ منتشر می‌شود که در نوع خود عجیب است زیرا دو عنوان قبلی این سری در آذر ماه منتشر شدند و این یعنی قبل از یک ساله شدن انتشار نسخه‌ی پیشین بازی call of duty modern warfare 2 در دسترس عموم قرار می‌گیرد.

البته علت اصلی این قضیه می‌تواند خوب نفروختن Call of Duty:Vanguard باشد چرا که به گفته‌ی خود اکتیویژن بازی «نتوانست انتظارات را برآورده کند زیرا مردم دیگر طرفدار جنگ جهانی نیستند».

داستان call of duty modern warfare 2 در فضای آمریکای لاتین بستر می‌گیرد، جایی که میتواند بسیار هیجان انگیز یا بسیار نامید کننده باشد که البته با توجه به سابقه خوب اینفینیتی وارد در طراحی مراحل و داستان‌گویی، میتوان انتظار این را داشت که این بار نیز با یک بازی بسیار با کیفیت طرف باشیم.

بازی‌ای که شاید با ورود به ۱۹ سالگی این فرانچایز بتواند جان تازه‌ای به آن بدهد.

Call-of-Duty-Modern-Warfare-II-pc-org-8
بخش چند نفره، همان چیزی که آرزویش را داشتیم!

 بجز اطلاعات فاش شده در سایت‌ها هنوز چیز زیادی درباره‌ی بخش چند نفره بازی کالاف دیوتی مدرن وارفار 2 نمی‌دانیم. البته طبق چیزهای نمایش داده شده بازی تا حد زیادی در بخش چند نفره تغییر کرده و به گفته‌ی خود اینفینیتی وارد آن‌ها تصمیم گرفتند تا کمی در طراحی بخش چند نفره بازی تجدید نظر کنند.

با این حال از ماد های مختلف بازی خبر نداریم اما به احتمال زیاد قرار است مادهای کلاسیک Team Deathmatch و  Search and Destroy را در کنار چندین بخش جدید داشته باشیم که یکی از این بخش‌ها به گفته‌ی شایعات احتمالا بخش زامبی می‌باشد.

بخش زامبی سابقه طولانی بین طرفداران سری دارد و اضافه کردن آن به قسمت مالتی پلیر اتفاق هیجان‌انگیزی برای بازی می‌باشد. با این حال نزدیک به دو ماه مانده به انتشار بازی هنوز خبری از وجود این ماد نداریم و سازندگان بازی ترجیح داده‌ند تا این موضوع را یک سوپرایز نگه دارند.

با این حال اطلاعات خوبی از بخش PVP بازی در دسترس است. Geoffrey Smith، طراح بخش چند نفره بازی می‌گوید که آن‌ها برای این بخش الهامات بسیاری از فضای سندباکس و آزاد وارزون گرفته‌ند.

او می‌گوید: « ما واقعا با سیستم سندباکس بازی ارتباط بسیار خوبی برقرار کردیم و بنظر ما گیمپلی آن دیوانه کننده است. ما از این سیستم استفاده کردیم و چه برای خروجی و چه برای ورودی تلاش کردیم تا بهترین چیز ممکن را دربیاریم و امیدواریم که گیمرها بتوانند با محیط این  بخش ارتباط برقرار کنند و جزئیات آن را درک کنند.».

بازی کالاف دیوتی مدرن وارفار 2

خبر خوب دیگر این است که اینفینیتی وارد تصمیم گرفته تا بالاخره بخش شنا و وسایل نقلیه آبی را به مالتی پلیر اضافه کند. این اتفاق باعث می‌شود تا بخش های زیادی از نقشه بازی قابل استفاده بشود و تیم‌ها به راحتی در هر جایی با یکدیگر مقابله کنند. بنظر می‌رسد بعد از سال‌ها بالاخره طلسم ترس این سری از آب شکسته شده و با یک حرکت نو طرف هستیم.

mw2-spec-ops

یکی دیگر از مکانیک‌های جدید و خوب بازی کالاف دیوتی مدرن وارفار 2 که در تریلر نیز نشان داده شد توانایی شلیک در زمان آویزان شدن یا بالا رفتن از وسایل است.

این برای اولین بار است که این مکانیک به بازی اضافه می‌شود و احتمالا می‌تواند تغییرات بسیار زیادی را در بخش چند‌نفره باعث شود، چرا که سرعت در بخش چند نفره این سری همیشه حرف اول را میزند و شاید فرار کردن و بالا کشیدن از دیوار و باقی اشیا یکی از راه‌های همیشگی زنده ماندن در این بخش بود که این بار از طرف سازنده مورد بازنگری قرار داده شده و باید دید تا چه حد توانسته‌ند این مکانیک را درست اجرا کنند.

 گفتنی است که این مکانیک یکی از درخواست‌های همیشگی طرفداران بازی بود و معرفی و اضافه شدن آن معنای بسیاری زیادی برای طرفداران سری دارد.

در کنار این مکانیک بخش‌های کوچیک‌تر نیز دست خوش تغییر شده‌ند، مثلا حالا دیگر میتوانید به سمت جلو نیز شیرجه بزنید و از تیرهای احتمالی که به سمت شما روانه می‌شوند جاخالی دهید. البته این تغییر مطمئنا در راستای بالاتر بردن سرعت بازی است و این موضوع این بخش را بسیار هیجان انگیز می‌کند چرا که سرعت بیشتر معمولا مساوی با آدرنالین بیشتر و دقت کمتر است.

مانند شماره‌های قبلی این سری بازی کالاف دیوتی مدرن وارفار 2 بار دیگر اکتیویژن در نظر دارد تا چند ماه مانده به تجربه اصلی بازی نسخه‌ی بتای بخش چند نفره را منتشر کند.

گفتنی است که تایید شده است که دارندگان نسخه پلی استیشن ۵ بازی قرار است حداقل شش روز زودتر از باقی پلتفرم ها بتای بازی را دریافت خواهند کرد که صد البته به دلیل قراردادی است که اکتیویژن قبل از خریده شدن توسط مایکروسافت با سونی امضا کرده بود.

مانند همیشه بتا نیز برای باقی کنسول‌های نسل نهمی و هشتمی و پیسی نیز در دسترس است. گفتنی است که با پیش‌خرید کردن بازی میتوانید خیلی زودتر از موعود به بتای بازی دسترسی پیدا کنید.

MWII-002-REVEAL-TOUT
بیم ها، امیدها، انتظارات

بنظر می‌رسد که در نهایت بازی کالاف دیوتی مدرن وارفار 2 call of duty modern warfare 2 به دنبال تغییرات بسیار عظیمی در گیمپلی باشد که به دنبال درخواست بسیاری از طرفداران بازی انجام گرفته است. اکتیویژن قول داده است که در این بازی « پیشرفته‌ترین گیم‌پلی ممکن» را در تاریخ سری شاهد باشیم و هدف اصلی استدیو نیز رسیدن به همین هدف است.

با دیدن تغییراتی مانند شلیک از روی طناب و یا شیرجه زدن به سمت جلو می‌توان حدس زد که بازی چه در بخش داستانی و چه در بخش چند نفره تغییرات بسیار زیادی را به چشم خواهد دید.

اما مثبت یا منفی بودن این تغییرات مشروط به درست پیاده شدن ایده‌های اولیه هستند. به عنوان مثال راه رفتن روی دیوار برای بار اول در سری تایتان فال دیده شد و سپس در Call of Duty: Advanced Warfare  پیاده سازی شد که به مزاج بسیاری از بازیکنان بازی خوش نیامد.

باید دید که واکنش‌ها به این تغییرات پیشرفته چگونه است و دقیقا چقدر قرار است تا گیمپلی عوض شود، زیرا همه می‌دانیم که زیاد عوض کردن یک فرانچایز در یک شماره تنها خشم گیمر‌ها را بیشتر می کند و تغییرات معمولا باید آهسته و شماره به شماره جلو برود.

اینفینیتی وارد با موتور IW بازی را می‌سازد که اتفاق عجیبی نیست و تمام شماره‌های سری زیر دست استدیو با همین موتور کار شده‌ند. این موتور با اینکه توانایی پردازش جزئیات خارقالعاده‌ای دارد اما در کنار خود حجم بسیار زیادی تولید می‌کند که در نسل قبل و حتی این نسل نیز مورد انتقاد شدید رسانه‌ها و بازیکنان قرار گرفته بود.

بازی کالاف دیوتی مدرن وارفار 2

طبق گفته استدیو آن‌ها برای کمتر شدن حجم بازی تلاش کردند تا وارزون ۲ و بازی کالاف دیوتی مدرن وارفار 2 call of duty modern warfare 2 را باهم بسازند تا هم سیو‌ها از بخش چند نفره به وارزون ۲ ممکن شود و هم تا حد زیادی از حجم بازی کاسته شود.

گفتنی است که از این دست تبلیغ‌ها برای این سری بسیار فراوان دیده‌ایم و نباید زود قضاوت کرد چرا که تقریبا با آمدن هر شماره جدید از بازی اکتیویژن ادعا مي‌کند که مشکل سایز بازی را حل کرده و نتیجه چیز دیگری را نشان می‌دهد.

مشکل اساسی امروز وارزون همین است که حجمش از ۱۰۰ گیگ عبور کرده و آپدیت‌‌های آن در نهایت بین ۳۰ تا ۴۰ گیگ حجم دارند که با هر منطقی فاجعه است.

Modern-Warfare-2-First-Campaign-Details-Revealed-Locations-Characters-and

طبق پیش‌نمایش‌های نشان داده شده بازی کالاف دیوتی مدرن وارفار 2 دارای جزئیات گرافیکی بسیار بالایی است که برق را از سر می‌پراند که البته نکته‌ی بسیار مثبتی است، اما در مقابل این قضیه به معنی بالاتر بودن حجم بازی به دلیل جزئیات بسیار زیاد است و باید ببینیم آیا اصلا راهکاری برای این قضیه وجود دارد یا خیر.

به گفته‌ی اینفینیتی وارد، هوش مصنوعی دشمنان دست‌خوش تغییرات بسیار زیادی شده است به طوری که تلاش شده تا بالاترین هوش را در سری داشته باشند که احتمالا به دنباله‌ی تمامی تغییرات اساسی سری در این بازی رخ داده است.

در نمایش نشان داده از گیمپلی بازی کالاف دیوتی مدرن وارفار 2 در طول E3، تغییرات خاصی در این موضوع ندیدیم اما احتمالش زیاد است که استدیو برای تغییر دادن نظر باقی درباره‌ی سیستم هوش مصنوعی همیشگی بازی دست به تغییرات زیادی در این بخش زده باشد.

به دنبال شایعات پشت بازی، قوی‌ترین شایعه مربوط به ماد DMZ است. طبق گفته‌ی اینسایدرها، بخش DMZ بازی چیزی مانند بازی Tarkov است که هدف اصلی این بخش لوت کردن و جلو رفتن است. برای این بخش به احتمال زیاد نقشه‌ی بسیار بزرگی در نظر گرفته شده و طراحی آن طوری است که بازیکن بتواند مدت زیادی را در حال گشت و گذار و لوت و کشتن دشمن باشد.

 پیش‌بینی می‌شود که سرعت گیمپلی این ماد طبق تعاریف پایین تر از باقی مادها باشد اما این برای اولین بار است که شاهد همچین مادی هستیم و باید دید شایعات تا چه حد در این باره درست هستند.

طبق گفته‌ی رسانه‌ها، تیم سازنده بازی از سال ۲۰۱۸ مشغول کار کردن روی این ایده است و این یعنی نزدیک به ۴ سال روی این بخش کار شده و بعید است که نقاط ضعف بزرگی داشته باشد. البته وجود ماد با همین اسم هنوز تایید نشده است اما می‌دانیم که وجود دارد  و برای دیدنش هیجان زده هستیم‌!

عوامل زیادی باعث شده است تا بازی کالاف دیوتی مدرن وارفار 2 call of duty modern warfare 2 مورد انتظارترین بازی سال باشد اما شاید دیدن این حجم از تغییرات بعد از سال‌ها در این سری مهم‌ترین دلیلی است که خیلی‌ها را منتظر گذاشته است.

بازی کالاف دیوتی مدرن وارفار 2

این تغییرات مانند هر تغییر دیگری در فرانچایز‌های محبوب مانند راه رفتن روی لبه‌ی تیغ است و باید بیشتر کسانی که گیمپلی بازی را در تست اولیه امتحان کردند از بازی لذت بسیاری زیادی بردند و می‌گویند که تغییرات مشهود و زیبا هستند، اما برای فهمیدن اینکه تغییرات چقدر مثبت بوده است کافی است چند ماه دیگر صبر کنیم و وقتی دستمان به بازی رسید از آن صحبت کنیم.

نویسنده : پارسا برنوس

موضوع: بازی کالاف دیوتی مدرن وارفار 2

تمامی بازی های موجود در نخل مارکت را مشاهده کنید.

یک فکر در مورد “همه چیز درباره Call of Duty Modern Warfare 2

 1. Hesam گفت:

  سلام
  خسته نباشید
  من بازی رو روی ps5 ریختم بعد دیروز هم صبح و ظهر بخش آفلاین رو بازی کردم ، ولی شبش اومدم کنسول رو روشن کردم و روی بخش آفلاین رفتم که دوباره بازی منم میگه dlc بعضی از بازی پاک شده ، ولی با اینکه نه به وای فای وصل کردم کنسول نه دست کاری چیزی کردم .
  میشه راهنمایی کنید ؟

  1. یاسمن طاهری گفت:

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که نصب بازی از فروشگاه انجام شده برای پیگیری به بخش نرم افزار گفتگوی انلاین پیام دهید

 2. علی گفت:

  سلام من میخوام مولتی دو نفره بازی کنم بعدش مثلا میخوام گان گیم بازی کنم نمیشه مرحله هاشم کمه و جالبی نیست میشه کمکم کنید

  1. یاسمن طاهری گفت:

   سلام وقت بخیر به گفتگوی انلاین بخش نرم افزار پیام بدید کمکتون میکنن

 3. محمد گفت:

  سلام بخش دو نفره افلاین هم داره؟

 4. milad گفت:

  سلام

  1. مهدی گفت:

   بازی افلاین هم هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *