مجله بازی, مقالات

هرآنچه که باید در مورد بازی Evil West بدانیم

بازی Evil West

بازی Evil West

بازی‌های اکشن بخوبی افرادی را که بدنبال نبردهای سهمگین می‌گردند، ارضا می‌کنند. گزینه‌های خوب زیادی برای انتخاب وجود دارد. حال باید دید که استودیو Flying Wild Hog چه در چنته دارند. صحنه‌های که دیدیم نشان می‌دهد که کار را خراب نکرده‌اند. حال بگذارید کمی به جزییات این بازی نگاه بیندازیم و هرآنچه که باید در مورد بازی Evil West بدانیم را نشان دهیم.

فضای بازی

از اولین چیزی که توجه ها را به سمت خود جذب می‌کند فضای بازی است که با نامش نیز تطابق دارند. بازی Evil West فضای غرب وحشی را که بخودی خود خوب بود با عناصر دیگری ترکیب کرده است. ترکیب جادو با جنگ پیش از این جواب داده است، و Flying Wild Hog نیز به سراغ چنین ژانری رفته است. جزییات زیادی از بازی را هنوز نمی‌دانیم، اما Wild West را با جادو، قصه و خیال ترکیب کردن جالب خواهد بود.

evil-west

داستان

متوجه شدیم که فضای بازی Evil West متفاوت از بسیاری از بازی‌های اکشن است. حال نوبت آدم بدها می‌رسد. در این مورد اما موجودات بد صادق‌تر است. موجوداتی به نام Sanguisuge وجود دارند که مدت‌ها در سایه‌ها بودند، و ناگهان شروع به خرابکاری می‌کنند. حال سربازان شجاع آمریکایی دست بکار می‌شوند. از قرن هجدهم است که مؤسسه‌ی Rentier این هیولاهای قدرتمند را پیدا می‌کند، و از بین می‌برند. شما نقش جسی رنتیر که از آخرین افسران این مؤسسه و پسر بیانگذار مؤسسه، ویلیام رنتیر است را بر عهده می‌گیرید. حال که این موجودات قدرت گرفته‌اند باید ابر قهرمان داستان شوید، و آمریکا را نجات دهید.

 

اماکن

بازی Evil West خطی است. در چنین بازی‌ای خبری از جهان‌باز بودن نیست، اما باز هم چیزهای جالبی ارائه می‌‌دهد. معادن متروکه، روستاهای ویران‌شده، نجاری‌ها، پل‌ها، ریل‌های قطار و بسیاری از چیزهای دیگر وجود دارند که تنوع را بسیار بالا می‌برند. به نظر می‌رسد که بازی Evil West سعی کرده که با ترکیب غرب وحشی با جادو رایحه‌ای جدید ارائه کند. باید دید که نظرات کاربران در مورد مکان های بازی Evil West چه خواهد بود.

evil-west-image-3

مبارزات

مبارزات بازی Evil West چیزهایی را از بازی‌هایی مانند اولین نسخه‌های گاد آف وار به امانت گرفته است. ضربات با سلاح‌های سرد، و سوم شخص شالوده‌ی مبارزات بازی را تشکیل داده‌اند. تلفیقی از این دو، استفاده از سلاح‌های مختلف با یکدیگرو پیدا کردن راه‌هایی برای قلع و قمع کردن دشمنان هم جزء مبارزات هستند.

 

سلاح‌ها

بازی Evil West تنوع زیادی از سلاح‌ها و ابزار شکار ارائه می‌دهد. در لحظاتی که سلاح گرم بکار نمی‌آید دستکش فلزی قدرتمند وارد می شود. این دستکش سلاح الکتریکی و حرارتی در دل خود دارد. علاوه بر این‌ها تفنگ برد کوتاه، برد بلند و آتش افکن نیز دارید. هنگامی که دشمنان نیمه‌جان شده‌اند، فینیشنگ موو های جذابی می‌توانید اجرا کنید، که به مورتال کمبت شباهت دارد.

evil-west-image

عناصر محیطی

ممکن است در بسیاری از موارد سلاح‌هایتان بهترین گزینه برای از پا درآوردن دشمنانتان باشند، اما بازی Evil West انتخاب‌های دیگری را نیز در اختیارتان می‌گذارد. استفاده از آن‌ها خالی از لطف نیست. انفجار بشکه‌ها و پرت کردن دشمنانتان بر روی تله‌های اطراف از راه ‌های جالب و هیجان انگیز کشتن دشمنان به شمار می‌روند.

 

دشمنان

تنوع دشمنان عنصری مهم در بازی‌های اکشن است. خون‌آشام‌ها شما را به مبارزه می‌طلبند، البته هیولاهای قدرتمندتری نیز وجود دارند. Boo_Hagها که دشمنانی کم‌هوشند (اما پنچه‌های قدرتمندی دارند) نیز برایتان مشکل‌سازند، خصوصا هنگامی که بصورت دسته‌ای به شما حمله‌ور می‌شوند. موجوداتی گرگ‌مانند به نام Nagal نیز که سرعت بالایی دارند هم جزء دشمنانتان هستند، که بعد از زوزه کشیدن قوی‌تر هم می‌شوند. Leecher ها هم دشمنانی با زره‌های خاردار هستند. موجوداتی خفاش‌گونه هم هستند که قدرتمندترین دشمنتان بعد از باس‌ها به حساب می‌آیند، می‌توانند خود را مداوا کنند، و با بال‌های مرگبارشان بشدت آزارتان دهند.البته در باس‌فایت‌ها هم استودیو Flying Wild Hog کم نگذاشته است.

پیشرفت

مکانیک‌های پیشرفت نیز در بازی Evil West وجود دارند. بالا رفتن لولتان توانایی‌های جدیدی را قفل‌گشایی می‌کند، البته پرک‌هایی که دریافت می‌کنید به شما توانایی آن‌را می‌دهد که مواردی که با سبک بازیتان سنخیت بیشتری دارند را آپگرید کنید. برای سلاح‌ها نیز آپگریدهایی وجود دارند که باید برای متوجه شدن تعداد و تأثیرشان تا انتهای بازی پیش رفت.

کو آپ

Flying Wild Hog و Focus Entertainment بشدت تأکید کرده‌اند (البته به دفعات زیاد) که بازی Evil West بر داستانسرایی تمرکز دارد. این یعنی آنکه برای تمام کردن بازی، بخش چند نفر اصلا نیازی نیست. اگر هم دوست دارید که دیگران را با خود شریک کنید می‌توانید این کار را در تمام طول بازی انجام دهید.

evil-west-image-4

قیمت

بازی Evil West یک عنوان دابل A به حساب می‌آید، قیمتش هم منعکس کننده‌ی همین امر است. این بازی برای پلی‌استیشن‌ها و ‌اکس‌باکس‌های نسل فعلی و نسل قبل و رایانه‌های شخصی عرضه شد. قیمتش نیز در آمریکا 50 دلار است. امروزه که تعداد زیادی از بازی‌ها با برچسب 70 دلاری عرضه می‌شوند، بازی‌ای داستانی که بصورت خطی جلو می‌رود و یادآور بازی‌های قدیمی نیز هست شاید ارزشش را داشته باشد. شما می توانید با بهترین قیمت این بازی را از فروشگاه نخل مارکت خرید کنید امیدوارم که بازی انتظارات را برآورده سازد.

منبع : gamingbolt

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *