اخبار, بازی های آینده, مجله بازی

نمرات God of War Ragnarok منتشر شد

گاد اف وار رگناروک

بی‌نظیر!

بالاخره انتظارها به سر رسید و عنوان مورد انتظار استودیو سانتامونیکا، God of War: Ragnarok منتشر شد. این بازی دومین نسخه سری در قلمرو نورث به شمار می‌رود که بنابر تصمیم استودیو آخرین بازی در این فضا نیز هست. بازی پس از چندین تاخیر کوچک و بزرگ حالا تنها چند روز با انتشار جهانی فاصله دارد. نقدهای برخی منتقدان پیرامون این بازی منتشر شده و به نظر می‌رسد که ما باز هم با یک بازی فوق‌العاده از جانب سانتامونیکا مواجه هستیم.

تا به این لحظه 117 نقد برای بازی منتشر شده که همه مثبت بوده و بازی توانسته تا به متوسط امتیاز 94 برسد. باید صبر کرد و دید که آیا آخرین ماجراجویی «کریتوس» در سرزمین‌های سرد شمالی می‌تواند Elden Ring را در مراسم بهترین بازی سال شکست دهد یا خیر. در ادامه اشاره‌ای به برخی از نقدها و نمرات God of War Ragnarok می‌کنیم:

وب سایت Game Rant

نمره: 100

God of War: Ragnarok عنوانی‌ یکتا در کل نسل خواهد بود. این بازی نه تنها به طور کامل انتظارات را برآورده می‌کند، بلکه آن‌ها را ویران کرده و دوباره از نو می‌سازد. هیچ عنوانی مشابه این بازی روی PS4 و PS5 نمی‌توانید پیدا کنید و هر استودیو‌ای نمی‌تواند هم ارتفاع با سانتامونیکا پرواز کند. God of War: Ragnarok شاید آن طور که باید از تمام ویژگی‌های PS5 استفاده نکند، زیرا بازی همچنان بین نسلی‌ست، اما مهر تاییدی‌ست بر برتری بینش، هنر و خلاقیت بر سخت افزار.

وب سایت VideoGamer

نمره: 100

God of War: Ragnarok شاهکاری است که از نظر محتوایی و روایی فشرده و متراکم بوده و در مقیاسی بسیار بزرگ جریان دارد.

وب سایت VG247

نمره: 100

حجم زیادی از اطلاعات در گرو جزئیات و نکات ظریف است، از صدای حمله بی‌اثر به یک دشمن زرهی گرفته تا چشمک کوچک هنگام پر بودن شارژ، که باید خودتان پیش بروید و غریزی مهارت‌ها را بیابید. مبارزه بدون این توقف‌ها و از سرعت انداختن‌ها سخت خواهد بود. هر ضربه شما بر مبارزه تاثیر دارد و شما بعضا مجبور می‌شوید خود را پرتاب کنید. شما بیشترین حس ممکن را از باس‌فایت‌های پر شور و انرژی بازی دریافت می‌کنید. آن‌ها به خوبی از پس ترکیب مکانیک‌های منحصر بفرد بر آمده اند، بدون اینکه خیلی ساده و یا پیش پا افتاده باشند. در واقع این باس‌فایت‌ها همان چیزی هستند که God of War: Ragnarok را عالی می‌کند: ترکیبی بسیار موفق از یک داستان درگیر کننده، خشن و اکشن که نه تنها مناظر چشمگیری دارد بلکه شور و حرارت خاصی نیز با خود به همراه دارد.

god of war ragnarok thor 1

وب سایت GamingBolt

نمره: 100

God of War: Ragnarok از همه جهات و ابعاد به خوبی از عنوان قبلی این مجموعه پیشی می‌گیرد.

وب سایت IGN

نمره: 100

God of War: Ragnarok یک دستاورد بزرگ و ارزشمند است و ارزش‌های جدیدی را خلق کرده که باعث می‌شود بسیاری از عناوین هم رده اش ضعیف و تو خالی جلوه کند.

وب سایت Game Informer

نمره: 95

God of War: Ragnarok از بسیاری از جهات حس و حالی مشابه با God of War (2018) دارد، که البته فوق‌العاده بودن عنوان پیشین بیشتر از آن که این موضوع عیب باشد، یک تمجید محسوب می‌شود. سونی سانتامونیکا حق داشت که چیزهایی را که هنوز شکسته نشده بود را نشکند و حالا ماهرانه داستانی که از بازی قبل مانده بود را ادامه داده است. هر گونه شکایت در مورد تجربه کلی بازی (کامبت آشنا و جمع آوری ناخوشایند سلاح‌ها و تجهیزات) به سرعت در برابر روایت فوق‌العاده، روابط باور پذیر شخصیت‌ها و تصاویر بصری و انیمیشن‌ها به سرعت فراموش می‌شود. سری God of War از روزهای اولیه خود در PS2، همیشه روی یک نوار باکیفیت حرکت کرده و به جز چند استثنا، همیشه عنوان جدید این استانداردها را بالاتر برده است. God of War: Ragnarok نیز از این نظر تفاوتی ندارد.

 

وب سایت GameSpot

نمره: 90

برای هر لحظه خشونت در بازی، یک حس واقعی و قابل درک در بازی وجود دارد. اینکه این احساسات در هر کس چگونه پیاده می‌شود طبیعتا متفاوت است، اما این بازی در چند صحنه باعث شد تا اشک من جاری شود. God of War: Ragnarok مهر تاییدی‌ست بر قدرت تیم روایی سانتامونیکا که حالا جزء بهترین‌ها در صنعت بازی هستند.

 

نظر شما درباره این بازی چیست؟ شما می‌توانید برای تهیه این بازی به فروشگاه و یا وب سایت نخل مارکت مراجعه کنید.

 

نویسنده : علیرضا روستائی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *