مجله بازی

آشنایی با شخصیت های جدید بازی GTA 6

شخصیت های GTA 6

آشنایی با شخصیت های GTA 6

بازی GTA 6 سال‌هاست که بازی دوستان را درگیر خود کرده است. اطلاعات به دست آمده در این روزها حاکی از این است که این بازی ارزش این همه صبر را داشت. تاکنون اطلاعات زیادی در مورد GTA 6 منتشر شده است. داستان این بازی در دو شهر خیالی Vice City و Liberty City و در سال 1980 و زمان حال اتفاق می‌افتد.

مهمترین نکته این که شخصیت های GTA 6 نوید یک بازی با داستانی کاملا متفاوت نسبت به تمام نسخه‌های پیشین را می‌دهند. در ادامه این مطلب شخصیت های GTA 6 جی تی ای 6 بررسی می‌شوند.

شخصیت های جدید بازی GTA 6

قبل از معرفی رسمی بازی GTA 6 شایعاتی منتشر شده بود مبنی بر اینکه در این سری بازی شاهد شخصیت زن قابل بازی خواهیم بود. تصاویر و ویدیوهای منتشر شده نیز این شایعات را تایید کردند.

در تریلرهای منتشر شده شاهد دو شخصیت مرد و زن به نام‌های جیسون و لوسیا هستیم که هردو قابلیت بازی دارند. سیستم تغییر شخصیت بازی به صورت دلخواه است. گویا داستان بازی از زوج خلافکار معروف، بانی و کلاید تاثیر گرفته است. با تمام این تفاسیر هنوز ماهیت رابطه دو شخصیت اصلی بازی جی‌ تی‌ ای 6 مشخص نشده است.

طبق اطلاعات انتشار یافته گفته می‌شود که دو شخصیت زن و مرد بازی با هم ارتباط عاطفی داشته و در عین حال شریک جرم هستند. لازم به ذکر است که هنوز اطلاعات رسمی مبنی بر قابل بازی بودن شخصیت های GTA 6 مرد بازی که با نام جیسون شناخته می‌شود در دست نیست، با این حال طبق اطلاعات رسمی انتشار یافته در تریلر بازی، لوسیا شخصیتی قابل بازی است.

مخاطبین باور دارند که تمام اطلاعات تماشا شده در مدارک لو رفته این بازی به نسخه نهایی بازی راه می‌یابند. در اولین تریلر رسمی انتشار یافته از بازی GTA 6، تمرکز بسیار زیادی بر شخصیت های GTA 6 لوسیا وجود دارد. از سوی دیگر جیسون هم در تریلر حضور داشت، اما نه تنها تمرکز زیادی بر او نبود بلکه حتی نامی هم از او برده نشد.

تفاوت شخصیت های GTA 6 و GTA 5

یکی از نکاتی که بازی GTA 5 را از نسخه‌های پیشین و همینطور از تمام بازی‌های ویدیویی جدا کرد و انقلاب به پا کرد، استفاده از سه شخصیت اصلی به جای یک شخصیت های GTA 6 اصلی بود. طی این بازی معمولا هر مرحله با استفاده از شخصیتی خاص قابل انجام بود. به این ترتیب شما تا زمانی که در حال گردش آزاد هستید می‌توانید از شخصیت‌ها به شکل جداگانه و آزادانه استفاده کنید.

به طور کلی این سه شخصیت های GTA 6 هر کدام دنیایی جداگانه داشتند که تنها بخشی از دنیای آن‌ها مسیری یکسان داشت. ترور، فرانکلین و مایکل سه شخصیت کامل بودند که با جنایات خود خاطرات زیادی را برای بازیکنان در لس سانتوس به جا گذاشتند.

این در حالی است که شرایط شخصیت های GTA 6 تفاوت زیادی با بازی GTA 5 دارد. طبق اطلاعات غیر رسمی و تریلر رسمی منتشر شده، بازی GTA 6 قرار است نگاهی عمیق به جنبه شخصی زندگی و روابط شخصی شخصیت‌های اصلی خود داشته باشد. همانطور که پیش از این هم گفته شد رابطه میان لوسیا و جیسون برگرفته از زندگی شخصی دو مجرم معروف یعنی بانی و کلاید خواهد بود.

در تریلری که به نمایش درآمده، ما بارها لوسیا و همراه بدون نام او را در کنار یکدیگر می‌بینیم. تصاویر در همین صحنه‌های کوتاه نشان دهنده این است که این دو شخصیت، افرادی پایبند به رابطه عاطفی هستند و با همراهی یکدیگر به جرم و جنایت می‌پردازند. این دقیقا روش زندگی بانی و کلاید بود.

جمع بندی شخصیت های GTA 6

طبق تجربیات و شناختی که نسبت به Rockstar وجود دارد ثانیه به ثانیه تریلری که از بازی GTA 6 منتشر شده معنا دار بوده و راکستار عامدانه قصد دارد به مخاطب بفهماند که روابط عاطفی در این بازی از اهمیت بالایی برخوردار است و شاید حتی بتوان گفت اصلی‌ترین ویژگی داستان این بازی همین رابطه عاطفی بین این دو شخصیت باشد که می‌تواند باعث ایجاد لحظاتی دراماتیک شود.

درواقع می‌توان گفت همه نسخه‌های سری GTA تمرکز زیادی بر داستان دراماتیک داشته‌اند، اما بازی GTA 6 تاکید بیشتری بر این موضوع دارد و همین باعث می‌شود که شخصیت‌ها و روابط بین آن‌ها کمی پررنگ‌تر به نظر برسند.

سوالات متداول
  1. چه شخصیت هایی در جی تی ای 6 حضور دارند؟

تاکنون هیچ اطلاعاتی در مورد شخصیت های GTA 6 منتشر نشده است. با این حال، انتظار می‌رود که شخصیت های جدیدی در این بازی معرفی شوند. همچنین ممکن است برخی از شخصیت های محبوب سری‌های قبلی GTA نیز در این بازی حضور داشته باشند.

  1. جی تی ای 6 چه زمانی منتشر می شود؟

به نظر می‌رسد که این بازی در سال 2024 یا 2025 منتشر شود.

مشاهده و خرید بازی PS5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *