آموزش, مجله بازی, مقالات

راهنمای بازی Halo Infinite

راهنمای بازی halo infinite

بخش چندنفره بازی Halo Infinite، هفته پیش به طور رایگان برای دارندگان کنسول‌های Xbox و کامپیوترهای شخصی عرضه شد. اگر از طرفداران قدیمی سری بازی‌های Halo هستید، احتمالا بازی Halo Infinite برایتان حس آشنایی خواهد داشت، چرا که ویژگی های مثل تجهیزات، آپشن‌های تمرینی، نقشه‌ها و سلاح‌های جدیدی در بازی Halo Infinite اضافه شده است.

در این مقاله، با ارائه‌‌ی راهنمای بخش چندنفره بازی Halo Infinite و بیان نکاتی پیرامون اصول بازی و تاکتیک‌های مفید، سعی خواهیم کرد که به شما کمک کنیم تا تجربه بهتری از این شوتر اول شخص محبوب داشته باشید. پس با ما همراه باشید!

راهنمای بازی Halo Infinite 

بیایید ابتدا نگاهی به ویژگی‌های جدید بخش چندنفره بازی Halo Infinite بیندازیم. چه از بازیکنان تازه‌وارد یا از بازیکنان قدیمی این فرنچایز باشید، المان‌های جدید بازی برایتان حسی تازه ای خواهد داشت.

قابلیت‌های جدید

halo-infinite-squad

۱- استفاده از تجهیزات: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های جدید بخش چندنفره بازی Halo Infinite، شیوه استفاده از تجهیزات یا همان Equipment است که به شما اجازه می‌دهد تا بر اساس تاکتیک خود، از هر چیزی به راحتی استفاده کنید؛ ‌مثل سپر دفاعی یا قلاب. تجهیزاتی که با هر بار مردن از دست می‌روند. همچنین حالت Activatable Pickup به بازی اضافه و با یک برنامه‌ریزی مناسب و استراتژی خوب از آن‌ها استفاده کنید. این تجهیزات در هر نقشه متفاوت هستند و با رفتن به محل Pickup Point در هر نقشه می‌توانید تجهیزات خود را تغییر دهید.

۲- استفاده از علامت‌گذاری: در عنوان Halo Infinite می‌توانید نقاطی از نقشه بازی را علامت‌گذاری (Mark) کنید. به این شکل که مکان‌نما (Cursor) را به جایی که می‌خواهید علامت‌گذاری کنید برده، و روی دکمه Mark بزنید. این قابلیت فقط به چیزهای خاصی اعمال می‌شود؛ به این معنا که فقط می‌توانید دشمنان و یا مکان‌های بخصوصی را علامت‌گذاری کنید. مکان‌های علامت‌گذاری شده به رنگ سفید، و دشمنان پینگ شده به رنگ قرمز نشان داده می‌شوند. این قابلیت در برخی از موارد می‌تواند واقعا کاربردی واقع شود و برای یادگیری نقشه‌های بازی بسیار مفید است.

۳- انداختن اسلحه‌ها: در بازی Halo Infinite بالاخره شاهد اضافه شدن قابلیت انداختن اسلحه‌ها هستیم. به این معنا که می‌توانید اسلحه‌ای را که به آن نیازی ندارید روی زمین بیندازید (بدون برداشتن اسلحه‌ای جدید). این قابلیت به شما اجازه می‌دهد که سلاح‌هایتان را با هم‌تیمی‌های خود معاوضه کنید.

۴- قابلیت اسکن محیط: قابلیت اسکن محیط یکی از ویژگی‌های جدیدی است که به بازی Halo Infnite اضافه شده است و بوسیله آن می‌توانید سلاح‌ها یا تجهیزات بهتری را پیدا کنید. با استفاده از این قابلیت، نزدیک‌ترین Weapon Station محیط نشان داده می‌شود، حتی اگر پشت دیوار باشید!

راهنمای بازی halo infinite

۵- قابلیت تغییر انواع نارنجک: این مورد برای بازی Halo چیز جدیدی به حساب نمی‌آید، اما یادآوری آن خالی از لطف نیست. هر چقدر که نقشه بازی را بیشتر کشف می‌کنید، نارنجک‌های جایگزین بیشتری را پیدا می‌کنید و می‌توانید قبل از اینکه آن‌ها را یکی یکی پرتاب کنید، نوع آن‌ها را هم تغییر دهید.

۶- از اسلاید کردن غافل نشوید (G-Slide): حرکت جدیدی به بازی Halo Infinite اضافه شده است که البته در بسیاری از بازی‌های شوتر اول شخص نمونه آن را دیده‌ایم. به این شکل که در هنگام دویدن، دو بار دکمه نشستن را پشت سر هم فشار دهید تا کاراکتر شما حرکت اسلاید را انجام دهد. با این کار می‌توانید در مدت زمان کوتاهی، حرکتی سریع‌تر از دویدن داشته باشید و در شرایط بحرانی خود را از مخمصه نجات دهید یا حریف خود را غافلگیر کنید.

 بازی halo infinite

۷- به رادار دقت کنید: رادار یکی از مهم‌ترین عناصر بازی‌ Halo Infinite است. در گوشه سمت چپ پایین صفحه می‌توانید این رادار را مشاهده کنید و با استفاده از آن، تحرکات دشمن را که با نقاط قرمز رنگی نشان داده می‌شود شناسایی کنید. علامت‌های قرمزرنگی که اندازه بزرگ‌تری دارند نشان‌دهنده وسایل نقلیه دشمنان هستند. دقت کنید که دشمنانی که در حالت نشسته حرکت می‌کنند، روی رادار نشان داده نمی‌شود. پس اگر می‌خواهید مثل یک نینجای مخفی به دشمنان خود حمله کنید، در حالت نشسته حرکت کنید.

۸- در زمان مناسب پرش کنید: برای اینکه یک دوئل رو در رو را برنده شوید، پریدن در زمان مناسب می‌تواند بسیار مهم باشد. دقت کنید که با پریدن ممکن است توجه دشمنان و به خصوص تک تیرانداز ها را نیز به خود جلب کنید. سعی کنید که برای بر هم زدن تمرکز دشمنان، پرش در زمان مناسب را به خوبی یاد بگیرید. همچنین توجه کنید که با این کار خود را به سیبل زنده‌ای برای اسنایپرها تبدیل نکنید. مثل هنگامی که در مد Capture the Flag در حال حمل پرچم هستید.

۹- از هوش مصنوعی (AI) خود کمک بگیرید: جدای از اینکه هوش مصنوعی کاراکتر شما قابل شخصی‌سازی است، قادر است که اعلان‌ها و هشدارهای درون بازی را نیز بروزرسانی کند. به عنوان مثال اگر در مد Big Team Battle در حال دویدن هستید و پرچم تیم خود را حمل می‌کنید، هوش مصنوعی به شما هشدار می‌دهد که ممکن است موقعیتتان در نقشه لو برود.

۱۰- دشمنانی که شیلد آن‌ها شکسته می‌شود ظاهری روشن‌تر پیدا می‌کنند: این موضوع باعث می‌شود که بازیکنان مطلع شوند کدام یک از دشمنان با یک تیر از اسلحه‌های کینتیک کشته می‌شوند. اگر دیدید که یکی از دشمنان در پوششی از الکتریسیته ساکن و پرنور قرار گرفته، به این معناست که شیلد او شکسته شده و باید کشتن او را اولویت اول خود قرار دهید.

halo-infinite-active-camo

راهنمای بازی Halo Infinite نکات مربوط به تجهیزات

۱- می‌توانید با قابلیت Grappleshot اسلحه‌های ویژه را به سمت خود بکشانید و یا آن‌ها را با نارنجک به هوا پرتاب کنید. همانطور که می‌دانید اسلحه‌های ویژه در طبقه‌بندی اسلحه‌های معمولی قرار نمی‌گیرند و اگر شاهد این هستید که یکی از دشمنانتان به طور مستمر شما را با سلاح ویژه خود شکست می‌دهد، می‌توانید آن اسلحه را به شکل هوشمندانه‌ای از دسترس او خارج کنید.

۲- در هنگامی که می‌خواهید از قلاب خود استفاده کنید، اگر محدوده و فاصله چیزی که می‌خواهید قلاب را به سوی آن پرتاب کنید مناسب باشد، یک علامت زردرنگ کوچک در وسط نشانگر خواهید دید. در صورتی که علامت زردرنگ را مشاهده نکردید، به این معناست که آبجکت موردنظر از محدوده برد قلاب خارج است.

۳- می‌توانید دشمنان یا وسایل نقلیه را نیز با قلاب خود هدف‌گیری کنید. این قابلیت وقتی مفید واقع می‌شود که بخواهید دشمنان خود را از فاصله نزدیک نابود کنید یا وسایل نقلیه دشمن را تصاحب یا Hijack کنید.

۴- می‌توانید از تجهیزات جدید Repulsor برای پرش‌های بلند استفاده کنید. تجهیزات جدید Repulsor برای مواقعی مفید است که می‌خواهید یک ضربه Blast قوی‌ را دیفلکت کنید یا وسایل نقلیه دشمنان را منحرف کنید. همچنین می‌توانید از این تجهیزات برای رسیدن به مکان‌های خیلی مرتفع و سردرگم کردن دشمنان استفاده کنید. به این شکل که باید به سمت زمین نشانه‌گیری کرده و سپس از Repulser استفاده کنید.

راهنمای بازی halo infinite

۵- سپر دفاعی آیتم جدیدی است که گرچه از بازیکنان در برابر شلیک‌های معمولی دشمنان محافظت می‌کند، اما به سادگی نابود می‌شود. برای نابود کردن سپر دفاعی که روبروی بازیکنان قرار می‌گیرد، می‌توانید به هسته فلزی آن که روی زمین قرار دارد شلیک کنید. پس وقتی می‌بینید که یکی از دشمنان از این ابزار استفاده می‌کند، زیاد غافلگیر نشوید و با نشانه‌گیری دقیق، بخش فلزی کوچک که روی زمین قرار دارد را نابود کنید.

۶- می‌توانید هرگاه که مایل بودید از Overshield خود استفاده کنید و اینطور نیست که فقط هنگام برداشتن قابل استفاده باشد. بلکه هنگام به دست آوردن Overshield، این گجت وارد بخش تجهیزات شما می‌شود و می‌توانید هر زمانی که مایل بودید آن را فعال کنید. دقت کنید که فقط در شرایط بحرانی از آن استفاده کنید و حتی اگر آسیب زیادی در جریان نبرد دیده‌اید، می‌توانید سریعا به پشت یک کاور رفته و Overshield را فعال کنید تا یک پوشش زرهی به کاراکترتان اعمال شود. اگر در هنگام فعال کردن Overshield آسیب ببینید، از قابلیت زرهی آن کاسته نمی‌شود.

۷- سنسور Threat این قابلیت را دارد که بر علیه بازیکنان تیم دشمن نیز استفاده شود. اگر قصد داشته باشید که بازیکن مشخصی را تحت نظر بگیرید، می‌توانید سنسور Threat‌ را به سوی او شلیک کنید تا مثل نارنجک پلاسما به کاراکتر او بچسبد.

راهنمای بازی Halo Infinite نکات مربوط به اسلحه‌ها

۱- بخش Weapon Racks به شما اطلاع می‌دهد که برای ریسپان شدن هر اسلحه چقدر زمان باقی مانده است. با نگاه به نوار آبی رنگ بالای Spawn Station که کم‌کم پر می‌شود، می‌توانید متوجه شوید که اسلحه مورد نظرتان در مدت زمان کوتاهی ریسپان می‌شود یا باید زمانی طولانی را منتظر بمانید. اگر اسلحه با علامت قرمز رنگ نشان داده شود، به این معناست که این اسلحه فعلا در حال استفاده است و تا زمانی که مهمات تمام نشود و یا خود سلاح به دلایلی از بین نرود (مثلا افتادن از لبه پرتگاه)، ریسپان نمی‌شود.

۲- بخش Weapon Racks همیشه سلاح‌های مشابهی را ارائه نخواهد داد، اما به نظر می‌رسد که دسته‌بندی کلی سلاح‌ها در طول بازی یکسان است. برای مثال، یک دسته از سلاح‌ها ممکن است شامل سلاح‌های کینتیک برد متوسط مثل VK78 Commondo یا BR75 Battle Rifle شود و دسته دیگر شامل سلاح‌های برد نزدیک قوی‌تری مثل CQS48 Bulldog یا Heatwave شود.

۳- سلاح‌های یکسان، حالت‌ها مختلفی از تیراندازی دارند. با فشار دادن دکمه زوم (LT در کنسول‌ها و راست کلیک در کامپیوتر) می‌توانید بین حالت‌های مختلف سوییچ کنید. به عنوان مثال اسلحه Heatwave دارای حالت‌های شلیک عمودی و افقی است. با انجام بازی‌هایی در مقابل هوش مصنوعی یا تمرین در بخش Academy، می‌توانید حالت‌های مختلف سلاح‌ها را یاد بگیرید.

-all-weapons-list-

راهنمای بازی Halo Infinite انواع اسلحه

۱- اسلحه‌های کینتیک متداول‌ترین نوع اسلحه‌ها هستند و مقداری طول می‌کشد که بتوانند شیلدها را از بین ببرند، اما دمیج زیادی به نوار سلامتی دشمنان وارد مي‌کنند. اسلحه‌های کینتیک شامل مواردی مثل MA40 Assault Rifle، BR75 Battle Rifle و VK78 Commondo می‌شوند.

۲- اسلحه‌های پلاسما در نسخه‌های قدیمی سری Halo نیز وجود داشته‌اند اما در بازی Halo Infinite عملکرد نسبتا متفاوتی دارند. این اسلحه‌ها دمیج زیادی به شیلد دشمنان وارد می‌کنند ولی آسیب زیادی به سلامتی دشمنان نمی‌زنند و وسایل نقلیه را متوقف نمی‌کنند. اسلحه‌های پلاسمای بازی شامل مورادی مثل Plasma Pistol و Pulse Carbine می‌شوند.

۳- اسلحه‌های Hard Light برای کسانی مناسب است که جلوتر از بقیه نفرات جوخه حرکت می‌کنند. این اسلحه‌ها دمیج یکسانی را به شیلد و نوار سلامتی دشمنان وارد می‌کنند و این قابلیت را دارند که تیرهای شلیک شده به دیوار، کمانه پیدا کنند و منحرف شوند. یک مثال مهم از اسلحه‌های Hard Light، اسلحه Heatwave Shotgun است.

۴- بازی Halo Infinite دارای اسلحه‌های جدیدی مثل اسلحه‌های شوکی نیز می‌باشد و به نظر می‌رسد که نسبت به بقیه اسلحه‌ها، دمیج کمتری به شیلد و نوار سلامتی دشمنان وارد می‌کنند. اما این قابلیت را دارند که بتوانند وسایل نقلیه دشمنان را برای چند ثانیه به طور موثر متوقف کنند. Disruptor و Shock Rifle دو نمونه مهم از اسلحه‌های شوکی هستند.

halo_infinite.0

  نکات مربوط به Big Team Battle

۱- اگر در مد Capture the Flag در حین حمل پرچم سریع بدوید، دشمنان موقعیت شما را شناسایی خواهند کرد.

۲- حمل کنندگان پرچم نسبت به بازی‌های قبلی سری Halo بسیار ضعیف‌تر شده‌اند. در بازی‌های قبلی می‌دیدیم که حمل‌کنندگان پرچم می‌توانستند با یک اسلحه کمری دشمنان خود را بکشند و یا با یک ضربه Melee دشمنان را از پای دربیاورند، اما در بازی Halo Infinite حمل‌کنندگان پرچم قادر به استفاده از اسلحه کمری نیستند و نمی‌توانند دشمنان را با یک ضربه Melee‌ بکشند. به این معنا که باید از دو ضربه Melee برای زمین‌گیر کردن دشمنان استفاده کنید، ولی این ضربات نسبت به ضربات نفرات معمولی جوخه سریع‌تر است.

۳- برای جنیگدن با دشمنان می‌توانید پرچم را رها کنید. از آنجایی که در هنگام حمل پرچم نسبت به بقیه افراد آسیب‌پذیرتر هستید، می‌توانید موقتا پرچم را زمین بگذارید، دشمنان را بکشید و سپس دوباره آن را بردارید.

۴- می‌توانید از قلاب Grappleshot استفاده کنید و پرچم را از فاصله دور به سمت خود بکشانید.

۵- در نقشه Fragmentation می‌توانید درهای اسلحه‌خانه را هک کنید تا به مجموعه‌ای از تجهیزات و سلاح‌های مختلف دسترسی پیدا کنید.

۶- برای این کار، یکی از درهای قرمزرنگ که در منتهی الیه راست یا چپ نقشه و نزدیک به ساختمان بزرگ واقع قرار دارد را پیدا کنید. از کنسولی که در آن نزدیکی قرار دارد استفاده کنید تا بتوانید بوسیله هوش مصنوعی خود کار هک کردن را انجام دهید. تا وقتی که فرایند هک کردن کامل بشود، به دفاع از آن منطقه ادامه دهید. پس از تکمیل فرایند هک، درها باز می‌شود و می‌توانید لوت خود را تصاحب کنید.

۷- می‌توانید آیتم‌های خود را در خودروی جنگی Razorback ذخیره کنید. آیتم‌هایی که قابلیت ذخیره شدن دارند شامل اسلحه‌ها و Power Seeds برای مد Stockpile می‌شوند. با این کار می‌توانید برخی از منابع و تجهیزات پشتیبانی را به راحتی با خود حمل کنید.

۸- برای موفقیت در Big Team Battle، بهتر است استفاده از تمامی وسایل نقلیه بازی را به خوبی یاد بگیرید و البته این را هم یاد بگیرید که چطور آن‌ها را نابود کنید.

بازی Halo Infinite در تاریخ ۱۷ آذر ۱۴۰۰ برای کنسول‌های Xbox One، Xbox Series X، Xbox Series S و کامپیوترهای شخصی عرضه خواهد شد اما هم‌اکنون می‌توانید بخش چندنفره را به طور رایگان تجربه کنید. امیدواریم که مقاله «راهنمای بخش چندنفره بازی Halo Infinite» برایتان مفید واقع شده باشد. در پایان اگر سوال یا دیدگاهی داشته باشید، خوشحال می‌شویم با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *