اخبار, مجله بازی

نمرات بازی Halo Infinite منتشر شد

نمرات بازی Halo Infinite

امروز بالاخره نقدها و نمرات بازی Halo Infinite در وبسایت متاکریتیک منتشر شد و با توجه به نمراتی که منتقدین به این بازی اختصاص داده‌اند، به نظر می‌رسد با بازی فوق‌العاده‌ای طرف هستیم و استودیو 343i توانسته است پس از ۶ سال توسعه مداوم این بازی بزرگ، چشم‌انداز روشنی را برای آینده‌ی فرنچایز Halo ترسیم کند.

شاید بتوان گفت سری Halo مهم‌ترین و محبوب‌ترین فرنچایز شرکت مایکروسافت است که در طول ۲۰ سال اخیر، با فراز و نشیب‌های مختلفی مواجه بوده است. پس از عرضه بازی Halo 5 و انتقاداتی که برخی از هواداران نسبت به آن داشتند، استودیو 343i این قول را داد که با درس گرفتن از نواقص Halo 5، بهترین تجربه از یک بازی Halo را در نسخه بعدی، یعنی Halo Infinite، به ارمغان خواهد آورد.

پروسه ساخت بازی Halo Infinite از اواخر سال ۲۰۱۵ آغاز شد و شرکت مایکروسافت با سرمایه‌گذاری هنگفت ۵۰۰ میلیون دلاری روی این بازی قصد دارد گسترده‌ترین بازی Halo را منتشر کند و از بخش چندنفره‌ی آن، تا چندین سال به صورت Live Serivce پشتیبانی کند. بخش بازی Halo Infinite دارای دنیایی سندباکس است و تلاش کرده است که رویکردی متفاوت را نسبت به نسخه‌های چهارم و پنجم در پیش بگیرد و این فرنچایز را به ریشه‌هایش بازگرداند. حال باید دید که شرکت مایکروسافت در طول سال‌های آینده، بازی Halo Infinite را تا چه حد گسترش خواهد داد.

تا به الان، میانگین نمرات بازی Halo Infinite با ۶۷ نقد، روی عدد ۸۷ قرار دارد. در ادامه نگاهی می‌اندازیم بر خلاصه‌ای از نقدها و نمرات بازی Halo Infinite، با ما همراه باشید!

نمرات بازی Halo Infinite

وبسایت VG 247 (نمره ۱۰۰) : بازی Halo Infinite بی‌نقص نیست و ممکن است مشکلاتی داشته باشد. اما عرضه این بازی بسیار موفقیت‌آمیز بوده است و دقیقا همان چیزی است که یک بازی Halo‌ باید باشد. گرچه فرنچایز Halo در سال‌های اخیر کمی افت کرده بود، اما Halo Infinite نشان داده است که این پایان کار برای سری Halo نیست. هیجان زیادی دارم که ببینم این بازی در آینده به چه شکل رشد خواهد کرد، اما هم‌اکنون نیز Halo Infinite در ابتدای کار خود عملکردی عالی داشته است.

وبسایت Stevivor (نمره ۹۵) : عنوان Halo Infinite نمونه درخشانی از یک بازی Halo می‌باشد که ضمن پایبند بودن به DNA این فرنچایز، یک بازی مدرن و کاملا امروزی به حساب می‌آید.

وبسایت Game Informer (نمره ۹۳) : همانند بقیه، من هم از اینکه بازی Halo Infinite فاقد بخش CO-OP است ناراحت شده‌ام، زیرا CO-OP بخشی از هویت این فرنچایز بوده است. حذف این بخش ناامیدکننده بوده است، اما من باید بتوانم خود این بازی را به طور مستقل قضاوت کنم و کاری به ویژگی‌هایی که برای آن‌ها مشتاق بوده‌ام نداشته باشم. با این معیار، Halo Infinite یک موفقیت خیره کننده است. چه بخواهید یک ماجراجویی علمی – تخیلی بزرگ و مرموز داشته باشید و چه فرصتی برای درگیر شدن با بازیکنان دیگر در بخش PVP. بازی Halo Infinite عصر جدیدی را برای یکی از شناخته‌شده‌ترین فرنچایزهای صنعت گیم رقم زده است.

وبسایت GameSpot (نمره ۹۰) : بازی Halo Infinite تلاش می‌کند تا معنای جدیدی به این سری ببخشد و مسترچیف را همراه با یک هوش‌مصنوعی تازه‌کار و ساده، در دنیایی گسترده و آزاد قرار دهد. به نظر می‌رسد که این ریسک ارزشش را داشت، زیرا Halo Infinite یک بازی فوق‌العاده است. گرچه برخی از عناصر داستانی در سطح نسبتا ضعیف‌تری قرار دارند و ابزار Grappleshot باعث می‌شود که بقیه تجهیزات کمی نادیده گرفته شوند، اما این‌ها نواقص کوچکی هستند و با صرف نظر از آن‌ها، می‌توانیم بگوییم که Halo Infinite بهترین بخش داستانی این سری در چند سال اخیر است و فرنچایز Halo را تکامل داده است.

وبسایت IGN (نمره ۹۰) : بخش داستانی عنوان Halo Infinite دقیقا همان چیزی است که این فرنچایز نیاز داشت. این بازی منحصربفردترین و رضایت‌بخش‌ترین مکانیک‌های مبارزاتی را ارائه داده است و در عین حال از برخی المان‌های کلاسیک نیز بهره می‌برد. گرچه ممکن است داستان Halo Infinite برای بازیکنان تازه وارد و طرفداران قدیمی در سطح چندان بالایی قرار نگیرد، اما ارزش ۶ سال انتظار را داشته است.

نمرات بازی Halo Infinite

وبسایت TrueGaming (نمره ۸۵) : بازی Halo Infinite توانسته است خونی تازه به رگ‌های این فرنچایز تزریق کند و مدهای جدیدی را برای بخش چندنفره به ارمغان بیاورد. به طوری که هم طرفداران قدیمی و هم بازیکنان تازه‌وارد، از این بازی رضایت خواهند داشت.

وبسایت Gameblog.fr (نمره ۸۰) : بازی Halo Infinite به وضوح نشان می‌دهد که به فرم اصیل فرنچایز Halo بازگشته است و ستینگ و حس و حال آشنای این فرنچایز را زنده می‌کند. استودیو 343i نیز ضمن ارائه حس و حال کلاسیک، المان‌ها و ویژگی‌های جدیدی را به Halo Infinite افزوده است. بخش داستانی آن نیز به نظر می‌رسد که جزو بهترین‌های سری باشد، اما این خیلی ناامیدکننده است که طرفداران برای تجربه بخش CO-OP باید چندین ماه منتظر بمانند.

وبسایت New Game Network (نمره ۷۴) : عنوان Halo Infinite از یک بخش داستانی مختصر با نویسندگی نه چندان منسجم برخوردار است و به شکلی کاربردی اما کم‌ریسک، بازیکن را وارد جهانی آزاد می‌کند. Halo Infinite هنوز هم یک بازی شوتر عالی با مکانیک‌های قدرتمند به حساب می‌آید، اما از آنجایی که بخش چندنفره‌ی آن مستقل و رایگان است، شاید خرید بازی برای تجربه بخش داستانی چندان مقرون به صرفه نباشد.

وبسایت PlaySense (نمره ۷۰) : مسترچیف مجددا به میادین بازگشته است، اما ماجراجویی با او در Zeta Halo آنچنان هم حس خوبی نداشته است. گیمپلی بازی فوق‌العاده است و گجت قلاب از ویژگی‌های منحصربفرد آن است. اما پس از ۶ سال توسعه مداوم، به نظر می‌رسد که بازی هنوز نواقصی دارد. بخش داستانی بازی چندان خاطره‌انگیز نیست، محیط‌های آن کم‌تنوع است و به نظر می‌رسد که بازی از لحاظ فنی پالیش نشده است. گرچه Halo Infinite با بخش چندنفره خود تجربه فان و سرگرم‌کننده‌ای را به ارمغان می‌آورد، اما استودیو 343i نتوانسته است در سطح استانداردهای این فرنچایز عمل کند.

همانطور که ملاحظه فرمودید، نقدها و نمرات بازی Halo Infinite اکثرا مثبت هستند و بسیاری از منتقدین، گیمپلی و بخش چندنفره بازی را ستایش کرده‌اند. بازی Halo Infinite فردا به طور رسمی برای کنسول‌های Xbox Series S، Xbox Series X، Xbox One و کامپیوترهای شخصی عرضه خواهد شد. در پایان خوشحال می‌شویم نظرات خود را در رابطه با نقدها و نمرات بازی Halo Infinite با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *