آموزش, سخت افزار, مجله بازی, مقالات

راهنمای انتقال فایل‌های سیو بین کنسول‌های نینتندو سوییچ

انتقال فایل‌های سیو بین کنسول‌های نینتندو سوییچ

راهنمای انتقال فایل‌های سیو بین کنسول‌های نینتندو سوییچ

از زمان انتشار آپدیت 4.0.0 سیستم نینتندو سوییچ، این قابلیت برای کاربران فراهم شده است تا بتوانند حساب کاربری و داده‌های خود را، از یک کنسول نینتندو سوییچ به کنسول دیگری از جمله نینتندو سوییچ لایت و یا OLED انتقال دهند. علاوه بر این، شرکت نینتندو نسخه جدیدی از کنسول‌های استاندارد نینتندو سوییچ را عرضه کرده است که طول عمر بیشتری دارد؛ بنابراین منطقی است که می‌بینیم تعداد زیادی از کاربران نینتندو، در حال ارتقای سیستم خود هستند و می‌خواهند که فایل‌های سیو خود را به کنسول جدید انتقال دهند.

توجه: اگر می‌خواهید کنسول نینتندو سوییچ دیگری را به عنوان دستگاه اصلی خود انتخاب کنید و کل اکانت و فایل‌های سیوتان را به آن انتقال دهید، از این قابلیت استفاده کنید. برای مثال، اگر می‌خواهید کنسول فعلی خود را بفروشید یا به شخص دیگری بدهید، بهتر است ابتدا داده‌های خود را به نینتندو سوییچ جدید منتقل کنید.

همچنین، می‌توانید اکانت نینتندو خود را به کنسول جدید اضافه کنید و به سادگی بازی‌هایی را که قبلا مالک آن‌ها بوده‌اید، دانلود کنید و از طریق Cloud Data به فایل‌های سیو خود دسترسی داشته باشید. دقت کنید که برای استفاده از این قابلیت، باید در سرویس Nintendo Online مشترک شده باشید و اطمینان حاصل کنید که قبل از قرار دادن فایل‌های ذخیره روی کنسول جدید، آن‌ها را همگام‌سازی کرده‌اید.

هر بار که بخواهید از این قابلیت استفاده کنید، فایل‌های سیو فقط برای یک اکانت انتقال داده می‌شوند. بنابراین ابتدا اکانتی را که می‌خواهید از کنسول اولی خود حذف کنید، مشخص کرده و سپس محتوا را به کنسول جدیدی که فاقد آن اکانت است انتقال دهید.

روش انتقال فایل‌های سیو و اکانت نینتندو سوییچ

قبل از اینکه فرایند انتقال فایل‌ها را آغاز کنید، به اقدامات احتیاطی زیر توجه داشته باشید:

 • باید روی هر دو کنسول نینتندو سوییچ (کنسول اصلی که اکانت و فایل‌های سیوتان روی آن قرار دارد و کنسول جدید که می‌خواهید اکانت و فایل‌های سیو را به آن انتقال دهید) آپدیت 0.0‌ به بعد نصب شده باشد.
 • هر دو کنسول باید به اینترنت و کابل برق متصل باشند.
 • باید یک اکانت نینتندو را به اکانت کاربری که می‌خواهید آن را از کنسول اصلی انتقال دهید، لینک کنید. کنسول جدید نمی‌تواند همان اکانت نینتندو را به طور فعال داشته باشد.
 • در زمان انتقال داده‌ها، کنسول جدید نمی‌تواند بیش از ۷ کاربر داشته باشد. یعنی باید ۶ کاربر (یا کمتر) داشته باشد.
 • برای دریافت داد‌ها و فایل‌های سیو، کنسول جدید نیاز به فضای خالی کافی دارد. اگر اکانتتان داده‌های زیادی دارد، استفاده از یک مموری کارت SD را در نظر بگیرید.
 • آیا در بین داده‌هایتان، فایل‌های سیو بازی Animal Crossing نیز وجود دارد؟ اگر جوابتان مثبت است، باید این نکته را بدانید که پروسه انتقال فایل‌های سیو بازی Animal Crossing (که شامل داده‌های جزیره‌ها و کاراکترها نیز می‌شود) با پروسه‌ی انتقال عادی فایل‌ها به کنسول نینتندو سوییچ جدید، تفاوت دارد. در واقع قبل از شروع فرایند انتقال اکانت، ابتدا باید ابزار انتقال جزیره را از فروشگاه الکترونیکی دانلود کنید!
کنسول اصلی (مبدا):
 • بر روی کنسولی که می‌خواهید اکانتتان را از آن انتقال دهید، گزینه‌ی System Settings‌ را انتخاب کنید و از قسمت Users وارد بخش Transfer Your User and Save Data‌ شوید.
 •  گزینه‌‌ی Next و سپس گزینه‌ی Source Console را انتخاب کنید.
 •  مطمئن شوید که کنسول مبدا به اینترنت فعال و کابل برق متصل است. پس از این گام‌ها، به سراغ کنسول جدید (مقصد) بروید.
کنسول جدید (مقصد):
 •  گزینه‌ی System Settings را روی کنسول مقصد انتخاب کنید و از قسمت Users وارد بخش Transfer Your User and Save Data‌ شوید.
 • گزینه‌‌ی Next و سپس گزینه‌ی Target Console را انتخاب کنید.
 • مطمئن شوید که کنسول مقصد به اینترنت فعال و کابل برق متصل است. سپس گزینه‌ی Sign In را انتخاب کرده و از طریق ایمیل اکانت نینتندو یا ID خود وارد شوید.
 • رمز عبور و اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید و روی گزینه Sign In بزنید. سپس گزینه‌ی Next را انتخاب کنید و مجددا به سراغ کنسول مبدا بروید.
کنسول اصلی (مبدا):
 • پس از اینکه با اکانت خود وارد کنسول مقصد شدید، جستجو برای کنسول مبدا آغاز می‌شود. پس از اینکه کنسول مبدا شناسایی شد، گزینه‌ی Transfer را انتخاب کنید.
 • منتظر بمانید تا فرایند Transfer کاملا انجام شود. سپس گزینه‌ی End را انتخاب کنید تا پروسه انتقال تکمیل شود.
 • به یاد داشته باشید که با این کار، اکانت و فایل‌های سیوتان از کنسول مبدا پاک خواهد شد. اگر پس از پروسه‌ی انتقال، اکانت دیگری روی کنسول مبدا وجود نداشته باشد، یک اکانت Placeholder ایجاد خواهد شد.
 • این پروسه بارها قابل تکرار است و می‌توانید اکانت‌ها را به هر تعداد دفعاتی که مایل هستید، بین کنسول‌ها انتقال دهید. یعنی می‌توانید اکانت‌ها و داده‌ها را مجددا به همان کنسول اولیه بازگردانید.
 • اگر قصد دارید کنسول قبلی خود را نگه دارید و آن را نفروشید، نیازی به نگرانی نیست. چراکه می‌توانید اکانت نینتندو خودتان را مجددا به همان کنسول اضافه کنید. اکانت‌های نینتندو سوییچ این قابلیت را دارند که به طور همزمان در چند دستگاه مورد استفاده قرار بگیرند. البته این موضوع با کمی محدودیت مواجه است؛ مثلا نمی‌توانید بازی‌های دیجیتالی دانلود شده را به طور همزمان روی دو کنسول تجربه کنید.

امیدواریم که مقاله‌ی «راهنمای انتقال فایل‌های سیو بین کنسول‌های نینتندو سوییچ» برایتان مفید واقع شده باشد. در صورت رضایت از مقاله، خوشحال می‌شویم آن را با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید.

خرید نینتندو سوییچ

منبع: IGN

محصولات مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *