مجله بازی, مقالات

بهترین کاراکتر‌های زن 2021

بهترین کاراکتر‌های زن 2021

بهترین کاراکتر‌های زن 2021

بازی‌ها همیشه معرف شخصیت‌های متنوعی بوده‌اند اما 2021 به نوعی سال معرفی زنان قدرتمند است.

با همه تلخی و شیرینی‌ها، 2021 که سال عجیبی برای صنعت بازی بود، رو به پایان است. با توجه به همه‌گیری کووید 19، بسیاری از بازی‌ها تا سال 2022 تاخیر خوردند، اما همین موضوع باعث شد تا عناوین غیرمنتظره‌ای با ارائه کیفیت باور نکردنی، تجربه‌ای منحصر به فرد را رقم بزنند و در یاد‌ها بمانند. در این مقاله می‌خواهیم بهترین کاراکتر‌های زن 2021 را برای شما نام ببریم.

در حوزه بازی، سال گذشته شاهد زنانی بودیم که در کار‌های خود مصمم بودند، از فرار از یک سیاره خطرناک گرفته تا مقابله با شخصیت منفی و کشف حقیقت که تنها گوشه ای از عملکرد زنان در 2021 است. مانند بقیه این زنان هم نواقصی دارند و این نواقص هم در نهایت به پیشبرد داستان کمک می‌کنند و عاملی تاثیرگذار در این ماجراجویی است.

Selene (Returnal)

Returnal، برنده جایزه بهترین بازی اکشن سال 2021، بازی‌ای روایی در سبک روگ‌لایک درباره ماجراجویی سلنا در سیاره‌ای مرموز است که متوجه می‌شود هر بار که می‌میرد به لحظه سقوط سفینه‌اش برمی‌گردد. کارگردان سلنا را شخصیتی بسیار باهوش توصیف کرده که به دلیل جاه‌طلبی زیاد گاهی به اشتباه می‌افتد. به هر حال این اولین باری نیست که زنان مخصوصا در بازی‌های ویدیویی فضانورد یا مهندس هوا‌فضا هستند.

returnal ps5
Lady Dimitrescu (Resident Evil Village)

لیدی دیمیترسکو یکی از بزرگ‌ترین نماد‌های چند سال اخیر ویدیو‌گیم بوده با اینکه حتی شخصیت منفی اصلی بازی نیست! اولین ملاقات بازیکن‌ها با این شخصیت به تریلر تبلیغاتی Resident Evil Village برمی‌گردد، جایی که طرفداران بلافاصله عاشق او شدند و در سراسر اینترنت میم‌هایی منتشر شد که نشان میداد بسیاری علاقه به کشته شدن و لگد‌مال شدن توسط این خون‌آشام را دارند. قد 9 فوت و 6 اینچی (تقریبا 3 متر!) لیدی دیمیترسکو باعث ایجاد خرافات در مورد قدرت و وحشت او شد و این زن هیولا را به ماندگار‌ترین شخصیت Resident Evil Village تبدیل کرد.

resident evil village dimitrescu
Yuffle (Final Fantasy 7 Remake Intermission)

جدید‌ترین نسخه Final Fantasy یک ریمیک است و Yuffle کاراکتر جدیدی نیست، بلکه یک از اعضای تیم Cloud است. با این حال او در این بازی بسته الحاقی داستانی خودش را دارد و بازیکنان می‌توانند با گذشته Yuffle آشنا شوند. نینجایی که از تیغه‌های بزرگ برای جنگیدن استفاده می‌کند، در این بسته الحاقی از مواجهه با تیم Cloud در ریمیک قسمت 2 پرده برمی‌دارد. علیرغم رفتار‌ها گستاخانه و از خود راضی، او به عنوان دوستی وفادار شناخته می‌شود که تنها یکی از دلایل محبوبیت این کاراکتر از زمان عرضه نسخه اصلی است.

Final Fantasy VII Remake Screenshot 241
Rivet (Ratchet & Clank: Rift Apart)

Rivet که صداپیشگی او توسط Jenifer Hale فوق‌العاده انجام شده، اولین کاراکتر مونث قابل بازی در فرانچایز Ratchet & Clank است. همانند Ratchet او یک لومباکس است و همزاد یکدیگر در دو بعد مجزا هستند. در اولین برخورد، شخصیت Rivet بازخورد‌ کاملا مثبتی از طرفداران دریافت کرد و منتقدان هم از عملکرد جذاب Hale هیجان‌زده بودند. بسیاری معتقدند که شخصیت Rivet با روایت داستان خود و شخصیت‌پردازی دقیق، بسیار فراتر از تغییر جنسیتی ساده است و او را در بین بهترین شخصیت‌های زن سال 2021 قرار می‌دهد.

Rift Apart Rivets Arm 1 copy
Shionne (Tales of Arise)

Shionne Vymer Imeris تنها کاراکتر مونث از بین بین دو کاراکتر قابل بازی Tales Of Arise است. او به نفرینی به نام “Throns” مبتلا شده که باعث می‌شود هر کس را که لمس کند به درد شدیدی مبتلا می‌شود و برخی از آن به عنوان قدرتی بزرگ یاد می‌کنند. رابطه بین Shione و Alphen در سراسر بازی نشان از ذات پاک او دارد. Alphen در برابر تسلم او مصون است و او بالاخره توانسته شخصی قابل اطمینان پیدا کند و علیرغم اینکه منزوی‌تر از Alphen است از جادوی درمانی خود برای غریبه‌ها استفاده می‌کند. این بدان معنا نیست که Shion به تنهایی قدرتمند نیست، بلکه او زنی مصمم در مقابه با قبیله ظالم خودش است.

tales of arise shionne bullets feature copy
Alex Chen (Life Is Strange: True Colors)

مانند دیگر قسمت‌های بازی کلیک_پوینت Square Enix، Life is Strange: True Colors یک دسته کاملا (تقریبا) جدید از کاراکتر‌ها را معرفی می‌کند، به استثنای Steph Gingrich از Before the Storm، اما  Alex Chen قهرمان جدید بازی از شخصیت‌های مورد علاقه طرفداران از این فرانچایز است. Alex شاید مانند دیگر کاراکتر‌های سری کمی دست‌ و پا چلفتی باشد، اما همچنان دوست داشتنی است. همانطور که Alex به آسانی با دیگران همدردی می‌کند، سریعا می‌توانید با او همدردی کنید آن هم در شهری که پوشیده از غریبه‌هاست و برادرش همراه او نیست. او شخصیت دل‌رحم و متفکری دارد و با اینکه با غم و اندوه دست و پنجه نرم می‌کند، به مسائل شخصی دیگران اهمیت خاصی می‌دهد. رابطه عاشقانه او و Steph هم یکی از قوی‌ترین روابط تا به اینجای سری است.

life is strange true colors alex tuning guitar copy
Julina (Deathloop)

نقش Julina در Deathloop با مفهومی جدید و اصیل همراه بود حتی اگر همه دوست نداشته باشند. او شخصیت منفی اصلی بازی است که تلاش می‌کند در همه مراحل مانع پیشروی Colt شود اما رابطه او با قهرمان داستان بسیار عمیق است. محافظ چرخه، Julina،، تمام تمرکز خود را روی اولویت‌هایش قرار داده و دارای عزمی راسخ است، گر چه این صمیمیت در مقابله با Colt به رفتارگستاخانه تبدیل می‌شود. بازیکنان در بخش چند‌نفره می‌توانند با کنترل Julina به دیگران حمله کنند و مانع شوند که Colt به حلقه خاتمه دهد.

deathloop ending julianna pointing gun at colt copy
Kena (Kena: Bridges of Spirits)

بازی Kena: Bridges of Spirits در یک دنیا عجیب و فانتزی رخ می‌دهد که محیط و کاراکتر بازی شبیه محیط و پرنسس‌های انیمیشن‌های دیزنی و پیکسار است. علیرغم اینکه او راهنما روح‌هاست، او Charon این دنیاست که روح‌ها را از دنیای مادی به قلمرو ارواح راهنمایی می‌کند و شخصیتی واقعا بانشاط، مهربان و کنجکاو است. Kena دانش زیادی درباره گذر از دو دنیا دارد اما کمی بی‌تجربه است ولی او یک راهنمای معمولی نیست. سفر او در سراسر Kena: Bridge of Spirits، مانند شخص بازیکن، درباره چگونگی فراموش کردن اتفاقات منفی است.

kena and rots copy
Mantis (Marvel’s Guardians of the Galaxy)

شخصیت مانتیس در بازی Marvels’s Guardians of the Galaxy کمی با نسخه فیلم تفاوت دارد. در بازی Square Enix، با شخصیت قدرتمندتری روبه‌رو می‌شویم در حالی که در MCU او فقط ذهن‌خوانی می‌کند، اما در بازی مانتیس علاوه بر آن توانایی فوق‌العاده‌ای در هنر‌های رزمی و پیش‌بینی آینده دارد که نشان از وفاداری بیشتر بازی به کامیک است. او همانند فیلم شخصیتی قابل ستایش دراد اما در بازی حتی هدف‌های بزرگ‌تری را دنبال می‌کند. نسخه Guardians of the Galaxy علیرغم فاصله گرفتن از سن و خصوصیات ظاهری نسخه اولیه، تبدیل به یکی از برترین مانتیس‌ها شد.

asd copy scaled
The Weapon (Halo Infinite)

The Weapon در بازی Halo Infinite به وجود آمد تا هوش مصنوعی اصلی Cortana را قفل کرده و از بین ببرد. قرار بود که The Weapon همراه با Cortana حذف شود اما بنابر دلایلی او جای Cortana را گرفت و تبدیل به هوش مصنوعی جدید Master Chief شد اگر چه که Chief کاملا به او اعتماد ندارد. The Weapon دانش و قابلیت‌هایی مشابه Cortana دارد البته که جوان‌تر و معصوم‌تر از اوست و سابقه‌ای که به نابودی Cortana ختم شد را ندارد. Master Chief دهه‌هاست که مشغول نجات کهکشان است و The Weapon بازتابی از رابطه  Chief و Cortana آینده است.

Halo Infinite Thats not Cortana 4 copy

توجه داشته باشید که لیست بر اساس ترتیب خاصی نوشته نشده است. این‌ موارد تنها بخشی ازبهترین شخصیت‌های مونث در سال 2021 بودند. در این سال جایزه بهترین نقش‌آفرینی در بازی‌های ویدیویی به بانوان رسید آن هم در شرایطی که شاهد چندین نقش‌آفرینی از بازیگران بزرگ سینما و تلویزیون بودیم. نظر شما درباره این لیست چیست؟

منبع: gamerant

محصولات مرتبط

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *