مجله بازی, مقالات

همه چیز در مورد assassins creed valhalla

همه چیز در مورد assassins creed valhalla

assassins creed valhalla

از آخرین باری که طبق روال هر ساله اساسین‌کرید والهالا منتشر شد شاهد عرضه بازیassassins creed origins بودیم.
بازی ای که با تمرکز بر نقش آفرینی و ماجراجویی در جهانی باز و به شدت گسترده راه و مسیر بازی را تغییر داد این بازی از نظر وسعت می‌توانست با بازی‌هایی مثلwitcher 3 و red dead redempition 2 و غیره رقابت کند.
شرکت یوبی سافت در طی این ۱۳ سال برای سومین بار برای بازی اساسین کرید والهالا وقفه یک ساله بین انتشار بازی های سری اساسین کرید ایجاد کرد با اینکه این بازی مانند بازی سری پیش assassins creed origins  بسیار متفاوت است اما به طور چشمگیری هیجان انگیز و جاه طلبانه تر است.
شاید بزرگ‌ترین تفاوت سری جدید اساسین کرید والهالا با بازی های سری قبل این باشد که دیگر خبری از ماموریت های فرعی و سنتی نخواهد بود.
همه چیز در مورد assassins creed valhalla
و در طول بازی مجبور به صحبت با افرادی که روی سرشان علامت دارند نخواهید شد همچنین به منطقه ای جدید سفر نخواهید کرد ولی همه این عنوان‌ها به این معنا نیست که از وسعت بازی اساسین کرید والهالا کم شده است بلکه هنوز فعالیت فرعی بسیار زیادی در بازی وجود دارند اما این عملیات‌ها با آن چیزی که بازیکنان و مخاطبان انتظار دارند متفاوت است.
در سری جدید هنگامی که به یک منطقه جدید وارد می شوید با رنگ‌هایی مثل زرد آبی یا سفید مواجه خواهید شد که نشانگر فعالیت ها هستند
نقطه های زرد نشانگر فعالیت‌هایی است که با رد کردن آنها کالای فیزیکی از بازی دریافت می کنید مانند مقداری طلا، کتابی که به شما مهارتی در طول بازی یاد می‌دهد یا قطعه‌ای که به درد کارهای مکانیکی در بازی می خورد.
هرچه این نقطه ها و رنگ ها بزرگتر باشند کار بازیکنان سخت‌تر است و پاداشی در قبالش دریافت می کنند بزرگ تر و کاربردی تر خواهد بود به عنوان مثال اگر نقطه زردی بزرگ باشد ممکن است برای قلعه های محافظت شده باشد و شما را به چندین صندوقچه برساند ولی اگر نقطه زرد کوچک باشد ممکن است شما را به یک صندوقچه راهنمایی کند که پشت در بسته ای قرار دارد و برای به دست آوردنش نیاز باشد معمایی را حل کنید.
 نقطه های سفید به کالاهای سنتی اشاره دارد که با پیدا کردن آن‌ها بازیکنان می‌توانند به دهکده برگردند یا آنها را بفروشند و در بعضی از شرایط به شما خالکوبی پاداش می‌دهد که باعث می‌شود بتوانید کاراکتر خود را شخصی سازی کنید.
نقطه آبی رویدادهای جهانی هستند و بسیار شبیه به ماموریت های فرعی هستند که ممکن است با هر رویداد یا چالشی شما را روبرو کند از بازی هفت سنگی گرفته تا مبارزه با موجودی اسطوره‌ای و عظیم.
همچنین تفاوت دیگر با سری بازی های اساسین کرید رویدادهای جهانی هستند که در آن ممکن است با خوردن قارچ‌های سمی کاراکتر بازی را در زمینی متفاوت بیابید که اطراف آن فک‌های دریای از طریق در هایی جادویی در حال نگاه کردن به شما باشند.
برگرون فیلیپ درباره بازی اساسین کرید والهالا گفته است:
هدف ما از ابتدا این بود که بازی اساسین کرید والهالا با بازی های سری قبل اساسین کرید متفاوت باشد .
به جای اینکه این بار بازیکنان با لیستی از ماموریت های پیش بینی شده بازی روبرو باشند بازی را گسترده تر کردیم و جهانی متفاوت و پر رمز و راز خلق کردیم تا بازیکنان تجربه‌ای متفاوت و هیجان انگیز تر داشته باشند.

همه چیز در مورد assassins creed valhalla

 (مثل یک وایکینگ بجنگید بکشید و غارت کنید)

سود دیگر چنین اتفاقی این است که حالا شرکت یوبی سافت می تواند تمرکز بیشتری روی مأموریت‌های اصلی بازی بگذارد.
همچنین تفاوت دیگر اساسین کرید والهالا با سری بازی های قبلی اساسین کرید این است که در این سری پرنده کاراکترشما دشمنان را به شما نشان می دهد در سری قبلی بازی اساسین کرید پرنده کاراکتر شما در بازی به شما کمک می کرد تا موقعیت و کمپ های دشمنان خود را شناسایی کنید و حتی می‌توانستید به کمک پرنده خود پشت دیوارها را هم مشاهده کنید.
برگرون این ترفند را صرفاً دکمه ای وصف می‌کند که با فشار دادن آن پیروز می شوید، اما در این سری از بازی اساسین کرید والهالا تیم تولید سعی کردند که هماهنگی منسجم تری بین شخصیت بازی و پرنده ایجاد کنند.
در این سری بازی اساسین کرید والهالا کلاغ همراه شما می‌تواند دید کلی از کمپ دشمنان به دست آورد و ورودی‌ها و مناطق مهم را شناسایی کند اما نکته قابل توجه این است که برای شناسایی دقیق کمپ های دشمن باید نزدیک به آن منطقه باشید.
و به محض اینکه احتمال دادید دشمن در آن منطقه حضور دارد می توانید با فعال کردنodin sight _جایگزین Eagle sight از سری بازی‌ها قبلی دشمنانتان را در دایره‌ای اطراف خود مشاهده کنید.
 همچنین یکی از معروف ترین ویژگی های بازی اساسین کرید والهالا بازگشت تیغه مخفی است.
با این تیغه میتوانید دشمنانی که متوجه حضور شما در آن منطقه نشده‌اند را به سرعت به قتل برسانید و همینطور کمان ایور (eivor) که می توان با مهارت های مختلف ارتقا دادن نشان دهنده این است که این سری بازی اساسین کرید والهالا مجموعه بزرگی از سلاح و ابزارهای مخفی است.
نکته دیگر این است که با وجود اینکه هنگام شروع شدن مبارزات با سری بازی های قبلی بسیار شباهت دارد اما تفاوت‌های قابل توجهی دارد که می‌توان به آن اشاره کرد به طور مثال هر دشمن دارای یک نوارstun و یک نوار سلامتی جداگانه است که می توانید با تغییر روش مبارزه خود هر کدام از این نوارها را مورد حمله قرار دهید.
با گرفتن و تمرکز روی ضد حمله ها نوار stun  دشمن را پر خواهید کرد و به همین وسیله می توانید با حمله پایانی صدمه قدرتمندی به دشمن وارد کنید که به سرعت آن را می کشد یا می توانید با استفاده از مهارت های سنتی و استفاده از اسلحه نوار سلامتی دشمن را مورد هدف قرار دهید.
در منطقه مرکزی بازی اساسین کرید والهالا شاهد گروهی وایکینگ هستیم، که در تلاشند در سرزمینی غریب ساکن شوند و در همین حین بازی شاهد دهکده خود خواهید بود.
این دهکده خانه اصلی شماست و برای گرفتن ماموریت صحبت کردن با بزرگان و شخصیت های مهم گرفتن و ارتقای اسلحه و ابزارهای خود باید دائم به دهکده برگردید.
نکته قابل توجه و جالب این است که هر عملی را در دنیای باز بازی انجام دهید در واقع روی بازی تاثیر می گذارد.
به طور مثال هنگامی که دهکده‌ی را غارت می‌کنید و طلا و غنایم آن را می گیرید می توانید از آن برای بهتر کردن دهکده استفاده کنید و آن را مانند خانه شخصی خود کنید.
هر چند در حال حاضر مشکلات کوچکی در هوش مصنوعی دشمنان و باگ هایی در مبارزات بازی وجود دارد.
اما امیدوار هستیم تا زمان انتشار این مشکلات برطرف شود در کل می‌توان در مورد بازی اساسین کرید والهالا گفت که این بازی مسیر خود را به طور کلی از آنچه در گذشته بوده است جدا کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *