مجله بازی, اخبار

فوری: مایکروسافت کمپانی اکتیویژن بلیزارد را خریداری کرد

کمپانی اکتیویژن بلیزارد

تصاحب کمپانی اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت

امروز شرکت مایکروسافت رسما اعلام کرد که کمپانی اکتیویژن بلیزارد را به طور کامل و با قیمت ۷۰ میلیارد دلار خریداری کرده است! از هم‌اکنون، تمامی دارایی‌ها، IPها و استودیوهای کمپانی اکتیویژن بلیزارد به مایکروسافت تعلق خواهد داشت. به طور دقیق‌تر، استودیوهای Infinity Ward، Blizzard، Sledgehammer Games، Treyarch، Beenox، Demonware، Digital Legends، High Moon Studios، King، Major League Gaming، Radical Entertainment، Raven Software، Toys for Bob و چند استودیو کوچک دیگر همگی زیرمجموعه‌ی شرکت مایکروسافت خواهند شد.

بنابراین فرنچایزها و بازی‌های کمپانی اکتیویژن بلیزارد همگی به تصاحب شرکت مایکروسافت و پلتفرم Xbox درخواهند آمد؛ فرنچایزهایی مثل Warcraft، Call of Duty، StarCraft، Overwatch، Diablo، Crash Bandicoot، Spyro the Dragon، Hearthstone، Guitar Hero و … به احتمال بسیار زیاد، تمامی این فرنچایزها به عناوینی انحصاری برای کنسول‌های Xbox تبدیل خواهند شد و شاهد انتشار آن‌‌ها روی پلتفرم‌های PlayStation و Nintendo نخواهیم بود.

این خبر همانند بمبی در فضای اینترنت منفجر شده و تقریبا همه‌ را متعجب کرده است. چرا که سال گذشته، مایکروسافت با خرید Bethesda با هزینه‌ی ۷.۵ میلیارد دلار، همه را شگفت‌زده کرده بود. حال اینکه این شرکت تصمیم گرفته است ۷۰ میلیارد دلار برای خرید یکی از بزرگترین غول‌های صنعت گیم هزینه کند، به این معناست که مایکروسافت برنامه‌هایی اساسی برای نسل نهم خواهد داشت و قطعا برای تبدیل شدن به سودآورترین کمپانی صنعت گیم هدف‌گذاری کرده است. در مقابل، باید ببینیم شرکت‌های سونی و نینتندو چه واکنشی به این رویدادها نشان خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *