مجله بازی, مقالات

نگاهی به کنسول های نسل نهم مایکروسافت

نگاهی به کنسول های نسل نهم مایکروسافت

مدتی از عرضه رسمی کنسول های نسل نهمی مایکروسافت می گذرد و طرفداران موفق به خرید این کنسول های جذاب و موفق نسل نهمی شدند.
هر چند در نسل هشتم شرکت مایکروسافت نتوانست عملکرد خوبی در مقابل رقیب سنتی خود یعنی سونی داشته باشد زیرا از لحاظ فروش نرم افزاری و سخت افزاری و عناوین انحصاری ضعیف‌تر عمل کرده.
اما در این دو سال با محبوبیت بزرگ سرویس گیم پس به نوعی توانست جبران کند و جان تازه ای بگیرد.

رکورد فروش ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس

مایکروسافت و شخص فیل اسپنسر اعلام کردند لانچ کنسول های نسل نهم عملکرد بسیار خوبی در زمینه فروش به هنگام عرضه داشتند و رکورد لانچ کنسول های مایکروسافت نیز شکسته شد.
همچنین طبق آمار منتشر شده حدود ۱.۲ تا ۱.۴ میلیون نسخه از کنسول بازی های نسل نهم مایکروسافت در روزهای اول عرضه به فروش رفته است.
هر چند اگر بخواهیم این میزان فروش را با رقیب سنتی شرکت مایکروسافت یعنی سونی مقایسه کنیم می‌توان گفت شرکت سونی بازهم برنده این رقابت است.
البته نکته قابل توجه اینجاست که هنوز در آغاز نسل نهم هستیم و شرکت مایکروسافت انحصاری های بزرگ خود مانند halo، forza ، horizon 5 hellblade 2 را عرضه نکرده است.
در کل باید عملکرد شرکت مایکروسافت را برای آغاز نسل نهم قابل قبول و خوب دانست چرا که با وجود نداشتن بازی های انحصاری بزرگ مانند spider man :miles morales شاهد فروش قابل قبولی بوده ایم.

نگاهی به کنسول های نسل نهم مایکروسافت

سیاست های مایکروسافت

برخلاف شرکت سونی شرکت مایکروسافت توانسته است با ارائه دادن سرویس گیم پس حتی سخت‌ گیرترین مخاطبان و بازیکنان را به خود جذب کند.
چرا که با مبلغی مشخص و مناسب تر به طیف گسترده‌ای از عناوین انحصاری و غیر انحصاری دسترسی خواهند داشت.
و از طرفی دیگر مایکروسافت ده‌ها میلیارد هزینه استودیو های مختلف و معروفی مثل ninja theory و از همه مهمتر شرکت مادر bethesda را نیز خریداری کرده است.
با این وجود واضح است که سیاست‌های بزرگ شرکت سونی و شرکت مایکروسافت متفاوت است و نمی‌توان انتظار عملکرد و رفتاری مشابه از سوی دو کمپانی داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *