بازی های آینده, مجله بازی, مقالات

شگفتی سازی های راکستار

راکستار قرار است مجددا همه را شگفت زده کند

راکستار قرار است مجددا همه را شگفت زده کند

Rockstar قرار است در تاریخ 15 مارچ نسخه جدیدی از GTA V و GTA online را برای  PS5 منتشر کند. طرفداران GTA بی صبرانه منتظر اعلام جزییات بازی بودند. بلاخره راکستار جزییات عملکردی (Performance) و تغییرات فیزیکی و چکونگی کارکرد سیستم ذخیره بازی و تاریخ پیش سفارش GTA را اعلام کرد. آیا راکستار قرار است مجددا همه را شگفت زده کند؟

راکستار قرار است مجددا همه را شگفت زده کند

گرافیک و نرخ فریم

راکستار قرار است در تاریخ 15 مارچ نسخه جدیدی از GTA V و GTA online را برای  PS5 منتشر کند. طرفداران GTA بی صبرانه منتظر اعلام جزییات بازی بودند. بلاخره راکستار جزییات عملکردی (Performance) و تغییرات فیزیکی و چکونگی کارکرد سیستم ذخیره بازی و تاریخ پیش سفارش GTA را اعلام کرد.

3948721-grandtheftautov-342022-image3

علاوه بر آن Load بازی بسیار کوتاه شده و در کنار صدابرداری سه بعدی میتوانند از حالات مختلف کنترلر PS5 لذت ببرند. در حالت Fidelity بالاترین گرافیک را تجربه خواهید کرد. در این حالت فریم ریت 30 فریم بر ثانیه و تصویر 4k را خواهید داشت. در حالت Performance فریم ریت 60 فریم بر ثانیه و با تصویر ارتقا یافته 4K بر روی PS5 و Xbox  سری X می توانید شروع کنید.

یک حالت بهینه وجود دارد که Performance RT نام دارد و تصویری بین دو حالت نامبرده به پلیر ها می­دهد. به گفته راکستار Loading بازی کوتاه­تر شده و این می تواند نقطه قوتی برای نسخه آنلاین باشد. به گفته این کمپانی بازی سازی، NPC ( اشخاص و مردم عادی شهر) و انواع ترافیک افزایش پیدا یافته است. راکستار اضافه کرد: گیمر ها منتظر بهبود کیفیت سایه ها و نور پردازی و سبزینگی شهر باشند.

نسخه آنلاین و محتوای آن

علاوه بر بهینه‌سازی‌های گرافیکی و فنی، کارگاه ماشین Hao بسیار بزرگتر وچالش‌های جدیدی به آن اضافه شده است. به گفته راکستار تغییرات کارگاه شامل امکانات و آپشن‌های بیشتر برای ارتقا ماشین‌های کمیاب و لوکس، چالش های هفتگی Hao و تست درایو‌های جدید که شما قبل از خرید می­توانید رانندگی با آنها را تجربه کنید.

3948726-gtaonline-342022-image6

به گفته راکستار نیازی به دانلود GTA V برای دسترسی به نسخه آنلاین نخواهد بود. دارندگان PS5 می‌­توانند تا 3 ماه مجانی بازی کنند و هیچ نیازی به PS Plus نخواهند داشت. راکستار قیمت‌ها را اعلام کرد، نسخه PS5 با قیمت 10 دلاری و نسخه XBOX با قیمت 20 دلاری در دسترس قرار می گیرد. راکستار برای کسانی که اولین بار است که GTA Online را تجربه می‌کنند و یا به دنبال تجربه جدید هستند، این امکان را می‌دهد که شخصیت جدیدی را همان ابتدای بازی بسازند و با اختیار داشتن 4 میلیون دلار، خانه، املاک یا ماشین دلخواهشان را خریداری کنند.

انتقال فایل های ذخیره سازی (Savings)

گیمر‌ها می‌توانند به راحتی پیشرفت بازی را از PS4  به نسخه GTA Online و GTA V کنسول‌های PS5 و XBOX S/X منتقل کنند. راکستار به گیمر‌ها این کمک را می کند که با استفاده از Rockstar Games Social club پیشرفت بازی‌شان را به کنسول‌های جدید انتقال دهند. برای انجام این پروسه برای GTA V ابتدا  به صفحه Game Tab رفته و آن را از منوی اصلی انتخاب کرده.

3948723-grandtheftautov-342022-image2

 از آنجا گزینه Upload Save Game option را نتخاب کنید. به یاد داشته باشید که این save ها فقط 90 روز باقی خواهند ماند. این پروسه برای GTA Online ساده‌تر بوده است. در همان دفعه اول از شما سوال می‌­شود که شخصیت، پول، وسایل نقلیه، لباس و وضعیت اشتغال کارکتر اصلی را در صورت تمایل به کنسول جدید انتقال دهید.

تاریخ عرضه

به اعلام رسمی راکستار، GTA V و GTA Online در تاریخ 15 مارچ عرضه خواهد شد و دریافت پیش سفارشات از تاریخ 8 مارچ شروع شد. انتشار این دو بازی تا ماه اوریل فقط دیجیتالی خواهد بود و بعد از آن تاریخ انتشار نسخه فیزیکی مشخص خواهد شد.

منبع: gamespot

محصولات مرتبط

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *