مجله بازی, اخبار

سونی رسما از سرویس جدید PlayStation Plus رونمایی کرد

سرویس جدید PlayStation Plus

سرویس جدید PlayStation Plus

شرکت سونی امروز به طور رسمی از سرویس جدید PlayStation Plus رونمایی و اعلام کرد که این سرویس در سه سطح ارائه خواهد شد و سرویس‌های پیشین این پلتفرم را با همدیگر ادغام خواهد کرد. از اوایل ماه دسامبر جزئیاتی از سرویس جدید PlayStation Plus که با نام رمزی «اسپارتاکوس» شناخته می‌شود فاش شده بود و گزارش‌های بعدی که در وبسایت بلومبرگ منتشر شد مهر تاییدی بر این اطلاعات بود نیز و هم‌اکنون مشخص شده است که اغلب این اطلاعات صحیح بوده است.

قبل از هر چیز باید بدانیم که سرویس جدید PlayStation Plus در واقع دو سرویس قبلی PlayStation Plus و PlayStation Now را با همدیگر ادغام می‌کند و مزایای بیشتری را به ارمغان می‌آورد. سطح پایه‌ی این سرویس که هزینه‌ی آن ۱۰ دلار در ماه است (۶۰ دلار در سال)، PlayStation Plus Essential نام دارد و همانند اشتراک فعلی PlayStation Plus شامل بازی‌های رایگان ماهیانه، تخفیف‌های اختصاصی و امکان ذخیره‌ی فایل‌های سیو در فضای ابری می‌شود.

سرویس جدید PlayStation Plus

سطح دوم این سرویس که ۱۵ دلار قیمت دارد (۱۰۰ دلار در سال)، PlayStation Plus Extra نامیده می‌شود و علاوه بر مزیت‌های PlayStation Plus Essential، به مشترکین این امکان را می‌دهد که به بیش از ۴۰۰ بازی مختلف (بازی‌ های PS5 و PS4 – انحصاری و غیرانحصاری) دسترسی داشته باشند.

و نهایتا بالاترین سطح سرویس جدید PlayStation Plus که هزینه‌ی ماهیانه‌ی آن ۱۸ دلار و هزینه‌ی سالانه‌ی آن ۱۲۰ دلار است، PlayStation Plus Premium نام داشته و علاوه بر تمامی مزیت‌های PlayStation Plus Extra این امکان را فراهم می‌کند تا مشترکین به ۳۴۰ بازی کنسول‌های PS3، PS2، PS1 و PSP دسترسی پیدا کنند. بازی‌های PS1 و PS2 و PSP از طریق استریم و یا دانلود مستقیم قابل بازی خواهند بود. اما بازی‌های PS3 را صرفا می‌توان با استریم و پردازش ابری تجربه کرد (که نکته‌ای ناامید کننده است).

پلی استیشن Plus Premium از تمامی مزیت‌های استریمینگ سرویس فعلی PS Now نیز برخوردار است و علاوه بر مواردی که ذکر شد، به مشترکین اجازه می‌دهد تا دموی رایگان برخی از بازی‌ها را قبل از خرید تجربه کنند. با این حال بر خلاف گیم‌پس، امکان تجربه‌ی بازی‌های فرست پارتی در روز عرضه وجود نخواهد داشت، چراکه به گفته‌ی «جیم رایان» عرضه‌ی بازی‌های بزرگ در سرویس‌های اشتراکی ممکن است به کیفیت این بازی‌ها لطمه وارد کند.

سرویس جدید PlayStation Plus در ماه ژوئن عرضه خواهد شد و گفته شده است که سونی قصد دارد این طرح را در چند فاز مختلف اجرایی کند. این سرویس ابتدا در قاره‌ی آسیا، سپس آمریکای شمالی، اروپا و نهایتا به شکل بین‌المللی عرضه می‌شود. کاربران ایرانی نیز احتمالا از همان ماه ژوئن به این سرویس دسترسی پیدا خواهند کرد.

منبع: Gaming Bolt

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *