مجله بازی, اخبار, مقالات

سیستم عامل پلی استیشن ۵ در آپدیتش چه تغییراتی داشته؟

اولین بروز رسانی سیستم عامل پلی استیشن ۵ 

نخستین به روز رسانی کنسول نسل نهم سونی یعنی پلی استیشن ۵ منتشر شد این بروزرسانی که به نسخه ۲۰.۰۲-۰۲.۲۵۰۰ معروف است
از امروز در دسترس همه دارندگان کنسول نسل نهمی سونی قرار گرفته است.
سونی در یادداشت های مربوط به ویژگی‌های این بروز رسانی صحبت زیادی نکرده است و تنها گفته است این به‌روزرسانی باعث عملکرد بهتر سیستم می‌شود.
همچنین حجم تقریبی اولین بروزرسانی کنسول پلی استیشن ۵ حدود ۹۰۰ گیگابایت است
با شروع عرضه پلی استیشن ۵ کاربران با مشکلات مختلفی روبرو شدند که باعث توقف عملکرد کنسول پلی استیشن ۵ می شد و تنها با ریست کردن آن به صورت کامل درست می‌شود.
به نظر می رسد که در حال حاضر مشکل کاربران استفاده از رست مود است که با پیغام های خطا در مورد وجود مشکل در دیتابیس است.
نکته قابل توجه این است که بر خلاف انتظار کاربران این آپدیت مشکلاتی که از زمان عرضه تا به امروز از سوی کاربران گزارش شده‌اند را برطرف نکرده است.
با آپدیت جدید پلی استیشن ۵ جیمز استیونس پس از رفع مشکلات ناشی از رست مود در Spider Man Miles Morales خبر داده و در توییتر خود در پاسخ به یکی از کاربران برای استفاده یا عدم استفاده از حالت رست مود گفت :
من بدون هیچ مشکلی از این حالت روی پلی استیشن 5 استفاده کرده‌ام اما ما این مشکل که سبب خارج شدن کاربران از بازی‌هایمان در زمان استفاده از حالت Rest Mode می‌شود را برطرف خواهیم کرد و تا آن زمان بهتر است که پیش از استفاده از این حالت، این بازی‌ها را به صورت کامل ببندید و هر زمان که خواستید آن‌ها را مجددا اجرا کنید.
همانطور که از صحبت ها پیداست سونی در آپدیت جدید پلی استیشن ۵ مشکلات مربوط به حالت ریست مودم را برطرف نکرده است و به زمان بیشتری برای برطرف کردن این مشکلات نیاز دارد.
پلی استیشن ۵ امروز به روزرسانی دیگری تحت نسخه۰۲/۲۶.۰۰/۲۰/۰۲ منتشر کرد این به‌روزرسانی حجم ۷۶۸ مگابایت ای دارد و به گفته سونی بروزرسانی باعث بهبود عملکرد سیستم می‌شود.
تعداد زیادی از خریداران کنسول سونی منتظر عرضه به روز رسانی های جدید با محوریت رفع مشکلات این محصول بخش نرم افزاری هستند.
زیرا در زمان عرضه مشکلات زیادی در بخش رابط کاربری و نرم‌افزار این کنسول وجود داشت ناگفته نماند که مطمئنا شرکت سونی با ارائه آپدیت های بعدی تمام این مشکلات را برطرف خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *