مجله بازی, اخبار

تعدادی از بازی‌‌های PS3 در فروشگاه PS5 لیست شدند

بازی‌‌های PS3 در فروشگاه PS5

بازی‌‌های PS3 در فروشگاه PS5

حدودا ماه گذشته بود که شایعاتی منتشر شد مبنی بر اینکه شرکت سونی قصد دارد در بهار سال ۲۰۲۲، سرویسی را به عنوان رقیب Xbox Game Pass معرفی کند. این سرویس که دارای نام رمزی «اسپارتاکوس» است، امکان تجربه‌ی بازی‌های PS3 را از طریق قابلیت Backward Compatibility فراهم می‌کند. گزارشات جدید نیز حاکی از آن است که این سرویس زودتر از آنچه که فکرش را می‌کنیم عرضه خواهد شد.

 دیروز، تعدادی از کاربران در توییتر اعلام کردند که تعدادی از بازی‌‌های PS3 در فروشگاه PS5 لیست شده‌اند و امکان خریداری آن‌ها نیز وجود دارد. تا قبل از این، شاهد نبوده‌ایم که بازی‌های PS3 یا بازی‌هایی که در سرویس استریمینگ PS Now موجود هستند، مستقیما در فروشگاه PS5 لیست شوند. زیرا امکان نصب و اجرای بازی‌های کنسول PS3 بر روی سایر پلتفرم‌ها به صورت Native  ممکن نیست.

از جمله بازی‌های PS3 که در فروشگاه PS5 لیست شده‌اند و امکان خریداری آن‌ها وجود دارد، می‌توان به Dead or Alive 5، Prince of Persia: The Two Thrones HD، Prince of Persia: The Forgotten Sands، Bejeweled و Jak 3 اشاره کرد. گرچه برخی معتقد هستند که حضور این بازی‌ها در فروشگاه PS5 می‌تواند به سرویس استریمینگ PS Now مرتبط باشد، اما نکته اینجاست که تعدادی از این بازی‌ها جزو سرویس PS Now نیستند. در زیر می‌توانید تصاویری که کاربران در توییتر منتشر کرده‌اند را مشاهده بفرمایید.

بازی‌‌های PS3 در فروشگاه PS5

همچنین شایان ذکر است که هفته‌ی گذشته، «مارک سرنی» (معمار کنسول PS5) پتنت جدیدی را در  رابطه با «قابلیت پشتیبانی از نسل قبل» به ثبت رساند. وقتی تمامی این گزارشات و قطعات پازل را کنار هم قرار می‌دهیم، می‌توانیم این حدس را بزنیم که احتمالا شرکت سونی به راه‌حلی برای اجرای بازی‌های PS3 روی کنسول PS5 دست پیدا کرده است. با این حال، تمامی این اطلاعات غیررسمی هستند و باید منتظر بمانیم و ببینیم شرکت سونی در طول یک یا دو ماه آینده چه واکنشی به این اخبار نشان خواهد داد.

منبع: Gaming Bolt

محصولات مرتبط

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *