اخبار, تازه ها

آیا هک پلی استیشن 5 صحت دارد؟ با ما همراه باشید.

هک PS5

هک PS5 فقط با یک دیسک پلی استیشن 4!

چندی پیش کاربری در توییتر با نام کاربری flat_z ادعا کرد به همان روشی که سال ها پیش گروه های هکری توانستند به کدهای امنیتی پلی استیشن 3 دسترسی پیدا کنند، او هم توانسته به کدهای امنیتی پلی استیشن 5 دسترسی پیدا کند و هک PS5 را عملی کند! الکسی کولاو که به کد مخربی تحت نام Hypervisor exploit دسترسی دارد تاکید می‌کند که کل این فرایند را از طریق نرم‌افزار و با استفاده از یک دیسک بازی PS4 انجام داده است. Flat_z به خاطر کارهای گذشته‌اش در مورد PS4 و مشارکت اخیرش در امنیت PS5 شناخته می‌شود.

هک PS5 – آیا PS5 جیل بریک (کپی خور) شده است؟

همانطور که ذکر گردید؛ الکسی کولاو، کارمند ارشد سابق شرکت Kaspersky قدمی بزرگ در زمینه‌ی جیل‌ بریک و کپی خور کردن پلی استیشن 5 برداشت. او به شکل نرم‌افزاری از پردازنده امنیت پلتفرم یا به عبارتی دیگر PSP کنسول PS5 گذشت یا به عبارت ساده‌تر، بالاترین لایه‌ی امنیتی دستگاه را شکست داد.

نرم افزار Homebrew برای اولین بار توسط گروهی از هکرها به نام “Team Ice” با استفاده از آسیب پذیری در بازی Resistance: Fall of Man بر روی پلی استیشن 3 اجرا شد. پس از هک های مختلف دیگر که با استفاده از لینوکس اجرا شدند، سونی قابلیت نصب سیستم عامل دیگر را در به روز رسانی سیستم عامل 3.21 حذف کرد. این موضوع باعث واکنش شدید جوامع هکر شد و در نهایت گروه Fail0verflow نقصی در تولید کلیدهای رمزگذاری را کشف کرد که برای بازیابی توانایی نصب لینوکس استفاده شد.

هک PS5

جورج هاتز (Geohot)، که اغلب به اشتباه به عنوان سازنده homebrew در PS3 نسبت داده می‌شود، بعداً اولین هوم‌برو را ایجاد کرد که با استفاده از کلید رمزگذاری خصوصی “metldr” امضا شد و در اینترنت منتشر شد. افشای کلید منجر به شکایت سونی از Hotz شد. پرونده دادگاه خارج از دادگاه حل و فصل شد و در نتیجه جورج هاتز قادر به مهندسی معکوس بیشتر PS3 نبود.

با توجه به سابقه کاری flat_z در شرکت کاسپراسکای و سابقه این فرد در رفع ایرادهای امنیتی پلی استیشن 4 گمان نمیرود که این کدها به صورت عمومی منتشر شوند ولی با انتشار توییتی به جهانیان گفت که هک PS5 غیر ممکن نیست!

قیمت PS5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *