بازی های آینده, مجله بازی, مقالات

15 تغییر در بازی Ranibow Six Extraction

15 تغییر در بازی Ranibow Six Extraction

15 تغییر در بازی Ranibow Six Extraction

در دهه گذشته فرانچایز Rainbow Six دچار تغییراتی اساسی شده و با پشتیبانی عالی و مداوم یوبیسافت تبدیل به ماشین پول‌سازی شده است. در بازی بعدی فرانچایز، Rainbow Six Extraction، شاهد تغییراتی کلیدی خواهیم بود که در این مقاله (پیش از انتشار بازی) به 15 تغییر در بازی Ranibow Six Extraction اشاره می‌کنیم.

 • هدف بازی
 • اپراتور
 • جزئیات اپراتور‌ها
 • نقشه‌ها
 • نقشه‌های بیشتر
 • سلاح و ابزار‌ها
 • Archaeans
 • هدف
 • چالش‌های دشوار
 • نجات اپراتور
 • پایان بازی
 • پشتیبانی
 • Cross_Play
 • Boddy Pass
 • قیمت
هدف بازی

Rainbow Six Siege همچنان به حالت PVP (بازیکن در برابر بازیکن)  خود ادامه می‌دهد در حالی که Extraction در مسیری متفاوت قدم می‌گذارد. بیگانگان انگلی که به دنیای انسان‌ها حمله کرده اند و هدف اصلی بازی مقابله با این تهدید است. هر بازی (یا هر تهاجم در بازی) گروه‌های 3 نفره (اگرچه که به تنهایی هم قابل انجام است) دارد و در محیط‌های مختلف بازیکنان باید برای بدست آوردن تراشه‌ها، تکمیل ماموریت‌ها و البته نابودی لانه Archaean تلاش کنند.

rainbow six extraction image 768x432 copy
اپراتور

Rainbow Six Extraction با اینکه تغیراتی اساسی با Siege دارد اما دو بازی در مواردی به یکدیگر شباهت دارند، مانند اپراتورها که برای دومین بار به عنوان کاراکتر قابل بازی به این سری شوتر برمی‌گردد. Rainbow Six Extraction دارای 18 اپراتور قابل بازی در زمان عرضه خواهد بود خواهد بود تا کاربران Seige بیشتر با بازی ارتباط برقرار کنند اگر چه که برای تطبیق بهتر با سبک PVE (جایی که بازیکن در مقابل محیط و هوش مصنوعی بازی قرار می‌گیرد) باید تغیر کنند.

جزئیات اپراتور‌ها

کدام اپراتورها در زمان عرضه در Rainbow Six Extraction خواهند بود؟ با اینکه همه 18 اپراتور در بازی نیستند اما Extraction شامل چندین تن از آنان می‌شود. Gridlock که متخصص تله‌گذاری است، Finka که وظیفه احیا کردن هم‌تیمی‌ها را دارد، Smoke که با توجه به نامش نارنجک‌های دودزا می‌اندازد، Hibana که مواد منفجره چسبنده پرتاب می‌کند و Lion که می‌تواند در محدوده خاصی دشمنان را شناسایی کند.

نقشه‌ها

نقشه‌ها بخشی حیاتی از یک بازی چند نفره هستند، پس چه انتظاراتی باید از محیط‌های Rainbow Six Extraction داشته باشیم؟ این بازی شوتر چند نفره به بازیکنان اجازه می‌دهد که در 4 محیط بازی قدم بگذارند که هر کدام 3 زیر مجموعه دیگر دارند، بنابراین در کل 12 نقشه در زمان عرضه در دسترس خواهد بود. در شهر نیویورک بخش مسکونی عظیمی وجود دارد که شامل باغ‌های Monlith، ایستگاه پلیس مملو از Archaeam و جزیره آزادی می‌شود. در همین حال می‌توانید به آلاسکا که سرشار از Nome است، دره Eurydice و مرکز تحقیقات Orpheus بروید.

rainbow six extraction image 4 768x432 copy
نقشه‌های بیشتر

پس 6 نقشه باقی‌مانده بازی چطور؟ در سان فرانسیسکو بنیاد فضایی قرار دارد که مقر اصلی این کمپانی است از این موجودات بیگانه پر شده، Apollo Resort هم مشابه مورد قبلی است از انگل‌ها پوشیده و Tenderlion که تنها یکی از محله‌‌های آلوده شهر است. نهایتا سه نقشه باقی‌مانده شامل بخش مرکز شهر که با بلوک‌های ساختمانی بلند، بیمارستان  آلوده Sierra Country و سد بزرگ شهر که با Archaeanها دست‌وپنجه نرم می‌کند.

سلاح و ابزار‌ها

برای مبارزه با این تهدید خطرناک، نیاز به سلاح‌های قدرتمندی دارید و Rainbow Six Extraction موارد مختلفی در اختیار بازیکنان قرار می‌دهد. در زمان عرضه بازی 69 سلاح منحصر به فرد را درس سترس می‌گذارد از قبیل تفنگ‌های جنگی، تیربار، شات‌گان و موارد دیگر که همگی قابلیت ارتقا و شخصی سازی دارند. هم‌زمان 25 ابزار مختلف مانند نارنجک‌های مانع حرکت، مانع برای سنگرگیری، Archaean-Spotting، React Light و مواردی دیگر خواهد بود.

rainbow six extraction image 6 768x432 copy
Archaeans

چه انتظاراتی می‌توان از این موجودات انگلی بیگانه در Rainbow Six Extraction داشت؟ در زمان عرضه به نظر می‌رسد 13 نمونه از Archaeanها در دسترس است. Gruntsها که خنجر در دست دارند، Spikers که موشک‌های ضدزره پرتاب می‌کند، تانک‌های Smasher که موشک شلیک می‌کند، The Lurkers با قابلیت نامرئی کردن بیگانگان، The Breachers که با کیسه‌های منفجره حمله می‌کند و بسیاری از موارد دیگر.

اهداف

با توجه به ماهیت بازی، Rainbow Six Extraction به شدت تکرار‌پذیر خواهد بود، اما چگونه جلوی خستگی بازیکنان را می‌گیرد؟ نقشه‌های بازی به دقت ساخته شده و شما در هر نقشه باید به طور تصادفی با هر حمله مقابل کنید که در هر نقشه 3 ماموریت دارید که اتفاقی از 13 مورد انتخاب می‌شود. برای مثال یکی از وظایف شما این است که با Protean مقابله کنید که یک Archaean مرده است که می‌تواند شبیه اپراتور‌ها شود و از توانایی‌های آنها استفاده می‌کند.

rainbow six extraction image 9 768x432 copy
چالش‌های دشوار

رویکرد Rainbow Six Extraction در خلق چالش‌های دشوار در نوع خود جالب است. در پایان هر نبرد بازی به شما این امکان را می‌دهد آیتم‌های به دست آمده را استخراج کنید یا برای جایزه بیشتر ریسک کرده و به سمت اهداف دشوارتر بروید. این یعنی که در هر لحظه بازی مکانیزم “جایزه یا ریسک” وجود دارد. اما دقیقا منظورمان از خطر کردن و پذیرش ریسک چیست؟ در مورد بعدی به آن اشاره می‌کنیم.

نجات اپراتور

اگر یکی از اپراتور‌های هم‌تیمی در استخراج از یک ناحیه شکست بخورد با عواقبی مواجه می‌شود که برگرفته مکانیزم‌های واقعی هستند. به زبان ساده‌تر، برای اینکه آن اپراتور‌ها به تیم شما برگردند باید به قلب آن محدوده برگردید و نجاتش دهید. این ماموریت‌های نجات شما را با انبوهی از دشمنان مواجه می‌کند. تا زمانی که آنها را نجات ندهید، نمی‌توانید ماموریت بعدی را شروع کنید.

3842363 extraction v8 copy
پایان بازی

با توجه به ماهیت آنلاین Rainbow Six Extraction، بازی به محتواهای اضافه بر بازی اصلی نیاز دارد (البته که یوبیسافت برنامه‌های جالبی برای پایان‌بندی بازی دارد). از آن جهت Maelstrom Protocol اهمیت دارد زیرا عنوان مود چالشی نهایی، برای بازیکنانی که ماموریت‌‌های فرعی را به اتمام رسانده اند در دسترس است. این مود شامل اهداف زمان‌دار، چالش‌های منحصر به فرد، جوایز ظاهری مخصوص و موارد دیگر است.

پشتیبانی

یوبیسافت پشتیبانی از Rainbow Six Extraction را از زمان عرضه آغاز خواهد کرد. اپراتور، اسلحه، ابزار، نقشه و مد‌های جدید از زمان عرضه به بازی اضافه خواهند شد حتی یوبیسافت در تدارک برگزاری رویداد‌های مختلف برای این بازی در آینده ای نه چندان دور است. یوبیسافت متعهد شده است که مواردی از قبیل “اتفاقات بحرانی” با زمانی محدود، ماموریت‌های هفتگی و موارد متنوع دیگری را برگزار کند.

rainbow six extraction image 12 768x432 copy
Cross_Play

Rainbow Six Extraction به عنوان یک بازی آنلاین، سوال‌هایی را درباره قابلیت Cross_Play ایجاد کرده است. خوشبختانه یوبیسافت تاید کرد که بازی از Cross_Play و Cross_Progression در تمام پلتفرم‌ها پشتیبانی می‌کند. با توجه به اینکه بازی چندنفره و PVE است امیدواریم که مانند شوتر‌های رقیب، با مشکل چیتر‌ها مواجه نشود.

Boddy Pass

یوبیسافت قدم‌هایی در راستای رضایت مخاطبان برداشته تا مطمئن باشد که از همان روزهای اول، بازی مخاطب‌های زیادی جذب می‌کند. برای مثال هر نسخه از بازی با دو توکن همراه است که به شما این امکان را می‌دهد تا دو بازیکن دیگر را دعوت کنید و آنها رایگان بازی را با شما تجربه کنند. بنابر اعلام یوبیسافت: ا”گر چه بازی‌های دیگری مانند It takes two شامل Body Pass بوده اند اما Body Pass در بازیRainbow Six Extraction نهایتا 14 روزه است و پس از آن بازیکنانی که با توکن وارد شده اند باید بازی را خریداری کنند.” که می‌تواند یک مهلت مناسب برای تست بازی باشد.

rainbow six extraction image 2 768x4322 copy
قیمت

این مورد هم درباره یکی دیگر از تلاش‌های یوبیسافت برای جذب حداکثری مخاطبان به Rainbow Six Extraction است. بسیاری از ناشران بازی‌های AAA تلاش می‌کنند تا بازی‌های خود را به قیمت 70 دلار بفروشند یا دیگر ناشران همچنان به روند قیمت گزاری قدیمی یعنی 60 دلار پایبند هستند ولیRainbow Six Extraction تنها 40 در همه پلتفرم‌ها قیمت دارد.

موارد ذکر شده تنها بخشی از تغییرات مثبت Rainbow Six Extraction است. نظر شما درباره این بازی چیست؟ به نظر شما می‌تواند موفقیت نسخه Siege را تکرار کند؟

منبع: gamingbolt

محصولات مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *