مجله بازی

بازسازی بازی Metal Gear Solid 3

New Project 2023 06 26T123347.436

بازسازی بازی Metal Gear Solid 3

اگرچه بسیاری از هواداران پلی‌استیشن از نمایش PlayStation Showcase ناراضی بودند، نمی‌توان از برخی عناوین مهمی که در این رویداد رونمایی شد چشم‌پوشی کرد.

یکی از مواردی که از ماه‌ها پیش درباره‌اش شایعات ضد و نقیضی شنیده‌ایم، بازسازی بازی Metal Gear Solid 3 بود؛ عنوانی که سال‌ها پیش برای کنسول بازی پلی استیشن ۲ عرضه شد، و حال شاهد رونمایی کونامی از بازسازی کامل این بازی به نام Metal Gear Solid Delta: Snake Eater هستیم. در ادامه می‌خواهیم کمی بیشتر درباره این عنوان صحبت کنیم. مانند همیشه، با ما همراه شوید.

اگر از هواداران سری بازی‌های متال گیر باشید، حتما با ما هم نظر هستید که متال گیر ۳ یا همان Snake Eater احتمالا بهترین نسخه عرضه شده از این فرنچایز باشد و به همین خاطر، konami تصمیم گرفته است که این تجربه خاص را برای کاربران کنسول‌های بازی نسل نهم همچون پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس فراهم کند.

درست همانند نسخه اصلی، عناصر بقا در جنگل درکنار داستانی با ابعاد سیاسی و خیانت‌کاری‌های سنگین‌، همگی در بازی  Metal Gear Solid Delta: Snake Eater وجود دارد؛ بازی‌ای که داستان اصلی Big Boss را که با اسم مستعار Naked Snake فعالیت دارد، روایت می‌کند.

متاسفانه درحال حاضر جزئیات بیشتری از بازی جدید Metal Gear Solid Delta: Snake Eater موجود نیست، اما در همین میان اطلاعاتی منتشر شده که می‌تواند برای عشاق این عنوان جالب توجه باشد.

بازسازی بازی Metal Gear Solid 3

تاریخ عرضه و کنسول‌های مقصد بازی

متاسفانه درحال حاضر، هیچ تاریخی (حتی یک بازه زمانی) برای انتشار این بازی مشخص نشده است، که البته شاید اتفاق بدی نباشد، چرا که عجله در عرضه این بازی می‌تواند به کاهش بهینگی و تکمیل شدن بازی دامن بزند، اما چیزی که می‌دانیم، این است که برخلاف شایعات این بازی در انحصار سونی نخواهد بود.

پیش از رونمایی این عنوان، بسیاری تقریبا مطمئن بودند که Metal Gear Solid Delta: Snake Eater قرار است یک انحصاری کامل برای PS5 باشد، خصوصا به خاطر اینکه کونامی و سونی از همان اوایل عرضه پلی استیشن روابط خوبی بایکدیگر دارند، اما خبر خوشحال‌کننده آن است که گیمرهای ایکس باکس سری ایکس و سری اس و البته کامپیوترهای شخصی نیز می‌توانند این اثر فوق‌العاده را روی پلتفرم مورد‌علاقه‌شان بازی و تجربه کنند.

علاوه بر این بازی، کونامی قصد دارد که سه‌ بازی اول سری Metal Gear Solid را با همان فضای کلاسیک نیز عرضه کند که در ادامه به آن نیز اشاره خواهیم داشت.

دقیقا چه کسی درحال بازسازی بازی Metal Gear Solid 3 است؟ و اینکه چرا دلتا؟

اینطور که به نظر می‌رسد، کونامی نیروی کافی برای توسعه این بازی را ندارد، بنابر این استودیوی بازی‌سازی Virtuos هم قرار است نقش پررنگی در توسعه این بازی داشته باشد.

کونامی بازسازی بازی Metal Gear Solid 3 را به این صورت توصیف می‌کند: “تیم توسعه دهنده با این پروژه، گرافیک و جلوه‌های بصری بی‌نظیر، گیم‌پلی مخفی‌کاری هیجان انگیز و البته داستان جذاب سری عناوین متال گیر را به بازیکنان هدیه می‌دهد و آن‌ها می‌توانند باری دیگر به دنیای متال گیر برگشته و آن را تجربه کنند”.

دلیل اینکه در وهله اول چنین سوالی را مطرح کردیم، این است که برخلاف انتظار بسیاری، کونامی تیم توسعه کوچکی دارد و توسعه یک محصول AAA از این تیم سوالات زیادی را در ذهن ما ایجاد می‌کند.

در هر صورت، امیدواریم که شاهد یک تجربه کم‌نقص از این بازی تحسین شده باشیم.

احتمالا زمانی که تریلر Metal Gear Solid Delta را برای اولین بار دیدید،‌ از خود پرسیدید که این نماد کنار نام بازی چیست؟ یک مثلث؟ درواقع این عبارت به معنای دلتا است، و طبق صحبتی که تیم توسعه دهنده در توییتر داشته، دلتا به منظور تغییر و بازسازی بازی Metal Gear Solid 3 چیزی بدون تغییر ساختار و چهارچوب اصلی آن است که به شکل بسیار دقیقی با هدف اصلی کونامی در یک راستا است؛ این بازی قرار است کاملا به ریشه‌های عنوان اصلی پایبند باشد.

بازسازی بازی Metal Gear Solid 3

آیا هیدئو کوجیما در توسعه و ساخت این بازی نقشی دارد؟

احتمالا همه این را می‌دانید که هیدئو کوجیما، ذهن خلاق پشت عناوین متال گیر است و شاید این انتظار وجود داشته باشد که او در این بازسازی بازی Metal Gear Solid 3 نیز نقشی دارد، اما مسئله کمی پیچیده‌تر از این حرف‌هاست و ظاهرا خبری از همکاری این دو نیست.

درطول فرآیند توسعه Metal Gear Solid 5، کوجیما پس از مدت‌ها کشمکش از پروژه و البته شرکت کونامی خارج می‌شود، و این موضوع تا حدی واضح بود که کونامی به کوجیما اجازه دریافت جایزه Game Awards سال ۲۰۱۵ برای این بازی را به وی نداد! طبیعتا عدم دخالت کوجیما در توسعه Metal Gear Solid Delta باعث نگرانی بسیاری از طرفداران شده است،‌ اما با توجه به چیزی که از تریلر هرچند کوتاه این بازی دیدیم، می‌توان متوجه شد که رفرنس‌های هرچند کوچک ولی زیادی به نسخه اصلی این بازی وجود دارد و این موضوع، دیدن یک بازی با نزدیکی به ریشه‌ها و چهارچوب اصلی خود را در دلمان قوت می‌دهد.

تاکید کونامی به نزدیکی به ریشه‌های اصلی بازی

پس از آنکه بازی Metal Gear Solid Delta: Snake Eater درطی مراسم PlayStation Showcase رونمایی شد، کونامی تأیید کرد که این بازسازی بازی Metal Gear Solid 3، علیرغم تغییراتی که در تجربه بازی ایجاد می‌شود، به ویژه در گیم‌پلی، همچنان به نسخه اصلی وفادار خواهد ماند.

درحال حاضر اعلام نشده است که کدام بخش‌ها دستخوش تغییر خواهند شد، اما احتمالا کات‌سین‌ها و صداگذاری‌های بازی تقریبا بدون تغییر باقی بمانند و صرفا شاهد بهبود گرافیک و جلوه‌های بصری‌ آن خواهیم بود تا درخور قدرت کنسول‌های بازی نسل نهمی باشد.

یک نکته بسیار مهم در تجربه بازی اصلی Metal Gear Solid 3، صداگذاری و ایفای نقش‌های بسیار عالی این عنوان بود، و خوشبختانه،‌ به نظر می‌رسد که Metal Gear Solid Delta از بازیگران و صداپیشه‌های اصلی این عنوان استفاده کرده است و قرار است بازی را با صدای همان شخصیت‌های اصلی تجربه کنیم، البته باید تاکید داشت که این احتمال هم وجود دارد که دیالوگ‌های ضبط شده توسط تیم توسعه‌دهنده ریمستر شده باشند.

بازسازی بازی Metal Gear Solid 3

اخیرا در برخی بازی‌هایی که به صورت کامل بازسازی می‌شوند، شاهد تغییرات مختلفی در بخش‌های داستان، روایت و گیم‌پلی هستیم، موضوعی که در برخی بازسازی‌های شرکت کپکام مشهود است، اما کونامی تصمیم دارد که مسیر خود را با حفظ چهارچوب‌های اصلی پیش‌ ببرد.

درنهایت، تایید این خبر مبنی بر انتشار Metal Gear Solid Delta: Snake Eater در آینده برای طرفداران یک خبر فوق‌العاده هیجان انگیز است و امیدواریم با یک بازی وفادار به ریشه‌های خود و البته با تمام ویژگی‌های مثبت قبل و البته جدید باشیم.

کونامی در انتهای پخش تریلر، اعلام کرد که قصد دارد سه نسخه کلاسیک این سری یعنی Metal Gear Solid، Metal Gear Solid 2: Sons Of Liberty و البته Metal Gear Solid 3: Snake Eater را نیز در قالب عنوان Metal Gear Solid: Collection Vol.1 تا پایان سال عرضه کند. این یعنی اگر می‌خواهید زودتر و برای باری دیگر این عناوین را تجربه کنید.

کونامی این فرصت را در اختیار شما گذاشته است، هرچند نمی‌توانیم این فکر را از ذهن خود بیرون کنیم که این حرکت درواقع نوعی خریدن زمان برای توسعه عنوان Metal Gear Solid Delta: SnakeEater است، اما درهرصورت شاید بهتر باشد که زمان بیشتری را برای عنوان باکیفیت‌تری صرف کرد. Metal Gear Solid Delta: Snake Eater در تاریخی نامشخص برای کنسول بازی پلی استیشن ۵، ایکس باکس سری ایکس و سری اس در کنار کامپیوترهای شخصی عرضه خواهد شد.

نظر شما چیست؟ آیا شما نسخه اصلی Metal Gear Solid 3 را پیش از این تجربه کرده‌اید؟ و آیا هیجان دارید که باری دیگر داستان هیجان‌انگیز و البته بسیار پر فراز و نشیب Big Boss را این بار با گرافیک امروزی و جلوه‌های بصری ویژه تجربه کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *