مجله بازی

بهترین بازی های استیم دک اولد که باید آنها را تجربه کنید.

بهترین بازی های استیم دک اولد

بهترین بازی های استیم دک اولد

شرکت Steam به تازگی از کنسول دستی خود به نام استیم دک اولد رونمایی کرده است. این کنسول که در راستای تکمیل و بهبود نسخه‌های پیشین ارائه شده، به لحاظ سخت افزاری بسیار بهتر از نمونه‌های قبلی عمل می‌کند. در این مقاله قصد داریم چند نمونه از بهترین بازی های استیم دک اولد که میشود به اجرا درآورد به شما علاقمندان به بازی‌های ویدیویی معرفی کنیم.

با بهترین بازی های استیم دک اولد آشنا شوید

به طور کلی بازی‌ های بسیار زیادی را می‌توان روی استیم دک اولد اجرا کرد. بهترین بازی های استیم دک اولد عبارتند از:

APERTURE DESK JOB

APERTURE DESK JOB steam deck

سازنده: valve corporation

تاریخ عرضه: 2022  march 1

سبک: شوتر ماجراجویی

رده سنی: +۱۶

این بازی از بهترین بازی های استیم دک اولد است که بیشتر نقش یک معرف را برای کنسول استیم دک ایفا می‌کند. بازی پرطرفدار Aperture desk job به شکل قابل توجهی سرگرم کننده و هیجان‌انگیز است.

STRAY

STRAY steam deck

سازنده: BLUE TWElLVE STUDIO

تاریخ عرضه: ۲۰۲۲  july  19

سبک: ماجراجویی

رده سنی: +۱۲

این بازی از دسته بازی‌ های شبیه‌سازی شده به گربه است و جزو بهترین بازی های استیم دک اولد که سبک خاص و طراحی فوق العاده‌ای دارد. این بازی به خوبی با کنترلرهای استیم دک هماهنگ می‌شود و هیچ اشکال گرافیکی یا باگ ندارد. برای پیش بردن این بازی ماجراجویانه، باید نسبت به گربه‌ها شناخت بهتری داشته باشید. در این بازی پیشبرد مراحل به دست شما است و همین موضوع موجب شده تا جذابیت بازی برای گیمرها چندین برابر شود.

HADES

HADES steam deck

سازنده: Supergiant Games, Supergiant Games, LLC

تاریخ عرضه: December 2018  6

سبک: شوتر، اکشن رول پلی

رده سنی: +۱۲

این بازی بسیار هیجان انگیز، پرتنش و جذاب است. با سرعت ۶۰ فریم بر ثانیه به اجرا در می‌آید و گیم پلی راحت و ساده‌ای دارد. مبارزه‌هایی که در این بازی انجام می‌دهید آن قدر جذاب هستند که احساس شادابی و هیجان را در شما ایجاد می‌کنند و به همین علت از بهترین بازی های استیم دک اولد شناخته می‌شوند.

شما در این بازی به عنوان شاهزاده دنیای زیرین، به سلاح‌ها و قدرت‌های خارق العاده الیمپوس دسترسی خواهید داشت و با فرار از دستان خدای مرگ، گوشه گوشه‌ای از دنیای جذاب Hades را کشف خواهید کرد.

VAMPIRE SURVIVORS

VAMPIRE SURVIVORS steam deck

سازنده: poncle

تاریخ عرضه:December 2021  17

سبک استراتژی: روگ لایک

رده سنی: +۱۲

بازی VAMPIRE SURVIVORS به پیشنهاد گیمرها و دارندگان این کنسول از بهترین بازی های استیم دک اولد است که در ابتدای کار کمی کسل کننده به نظر می‌رسد. اما زمانی که به تعداد کافی XP جمع آوری کنید، می‌توانید سلاح‌های خود را ارتقا بدهید و بازی را هیجان انگیزتر کنید.

LEGACY OF THIEVES COLLECTION

LEGACY OF THIEVES COLLECTION steam deck

سازنده: Naughty Dog, Iron Galaxy

تاریخ عرضه: ۲۰۲۲

سبک؛ اکشن، ماجراجویی

رده سنی: +۱۲

این بازی جزو بهترین بازی های استیم دک اولد است و برای کنسول‌های استیم به خصوص در بخش انیمیشن به اندکی تغییر نیاز دارد. اما یکی از بهترین و زیباترین بازی‌های استیم دک اولد به شمار می‌رود. بازی LEGACY OF THIEVES COLLECTION در واقع برای کنسول پلی استیشن طراحی شده است، اما اجرای آن روی کنسول استیم هم بدون کوچک‌ترین مشکلی صورت می‌گیرد و با کنترلر‌های پد Deck به خوبی هماهنگ می‌شود. این بازی روی کنسول دستی استیم دک، تجربه‌ای فوق العاده برایتان خواهد بود.

ELDEN RING

ELDEN RING steam deck

سازنده: FROM SOFTWARE lNC

تاریخ عرضه: 2022 25 february

سبک: اکشن رول پلی و ماجراجویی

رده سنی: +۱۸

این بازی در ویندوز مشکلات عملکردی متعددی دارد، اما برای استیم دک اولد یک گزینه عالی محسوب می‌شود و جزو بهترین بازی های استیم دک اولد می باشد. این بازی در Valve وضعیت Verifind را دریافت کرده است. پیمایش این بازی و گیم پلی آن با انگشت شست بوده و در مقایسه با کیبورد و موس بسیار آسان عمل می‌کند. فریم ریت این بازی بسیار خوب و راضی کننده بوده و تجربه خوبی از بازی‌های ویدیویی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

Death’s Door

Deaths Door steam deck

سازنده: Asid Nerve

تاریخ عرضه: 2021 20 july

سبک: اکشن ماجراجویی

رده سنی: +۱۲

اگر از آن دسته افرادی هستید که به بازی‌های Soulslikes علاقه ندارید، Death’s Door می‌تواند انتخاب بسیار مناسبی برای شما باشد. این بازی برای اجرا روی استیم دک فوق العاده عمل می‌کند. گیم پلی جذاب Death, s Door و دریافت ۶۰ فریم در ثانیه به صورت ثابت، از ویژگی‌های منحصر به فرد این کنسول است که آن را به گزینه‌ای مناسب برای وقت گذرانی و تفریح تبدیل کرده است.

در این بازی، کلاغ سیاه قصه در دنیایی پر از هیولا محبوس می‌شود و برای رهایی باید به دنبال حل معماها و قرار دادن تکه‌های پازل کنار یکدیگر باشد. دث دور یکی از بهترین بازی های استیم دک اولد می باشد.

Forza Horizon

Forza Horizon steam deck

سازنده: Playground Games

تاریخ عرضه:20211 November  1

سبک: ریسینگ مسابقه‌ای

رده سنی: +۵

این بازی از بهترین بازی های استیم دک اولد سبک مسابقه‌ای که دارد باعث هیجان در روند بازی و شور و شوق در گیمرها می‌شود. باتوجه با اینکه رده سنی آن +۵ است کودکان نیز می‌توانند به راحتی از آن استفاده کرده و لحظات مفرحی را تجربه کنند. برای عملکرد روان‌تر و بهتر بازی توصیه می‌کنیم تنظیمات گرافیکی کنسول را به medium کاهش دهید. این بازی روی سایر پلتفرم‌ها نیز قابل اجرا بوده و تنها محدود به استیم دک اولد نمی‌شود.

این بازی در اصل برای کنسول‌ای مایکروسافت ایکس باکس طراحی شده که به گفته گیمرها، بهترین بازی از سری بازی‌های ریسینگ است. اگر برای یکبار هم که شده آن را بازی کرده باشید به عظمت و جذابیت آن پی می‌برید.

PORTAL 2

PORTAL 2 steam deck

سازنده: Valve Corporation

تاریخ عرضه: 2011April  18

سبک: شوتر، اکشن، ماجراجویی

رده سنی: +۱۰

پورتال از ابتدایی‌ترین بازی‌های عرضه شده برای استیم دک است که توسط Valve عرضه شده است. این باری بدون کمترین مشکلی اجرا می‌شود، به صفحه کلید و موس نیازی ندارد و از نظر مصرف باتری بسیار بهینه عمل می‌کند. اکثر بازی‌ها شارژ کنسول را در مدت ۲ تا ۴ ساعت تمام می‌کنند، اما اجرای این بازی روی کنسول دستی استیم دک اولد از این قاعده مستثنی می‌شود.

سبک این بازی به نوعی عملی و فکری است و به گونه‌ای ذهنتان را به خود درگیر می‌کند که ساعت‌ها پای آن می‌نشینید و گذر زمان را حس نمی‌کنید. شخصیت‌های این بازی با سبک و متن داستان هماهنگ هستند و گیم پلی بازی در عین سادگی بسیار ساده و جذاب است. همه این موارد دست به دست هم داده تا پورتال 2 بهترین بازی های استیم دک اولد معرفی شود.

Neon White

Neon White steam deck

سازنده: Annapurna Interactive

تاریخ عرضه؛ 2022 june  16

سبک: اکشن ماجراجویی

رده سنی: +۱۲

این بازی یکی از رقابتی‌ترین بازی‌های استیم دک اولد است که طبق نظر گیمرها، ممکن است حتی روی دوستی‌های شما تاثیر بگذارد و باعث خرابی دوستی‌ها شود. گیم پلی منعطف این بازی، امکان استفاده از آن را در شرایط نشسته، خوابیده و… برای گیم‌ها فراهم کرده است و به طور کلی در هر مکانی قابلیت اجرا دارد.

سرعت فوق العاده ۶۰ فریم بر ثانیه‌ای این کنسول حس خوشایندی را هنگام بازی به شما القا می‌کند، به طوری که از بازی با آن خسته نمی‌شوید. منو سریع این بازی، امکان توقف بازی و تعویض آن را حتی در حساس‌ترین بخش‌ها فراهم می‌کند و تجربه‌ای عالی و تکرار نشدنی برای کاربران است. این بازی از بهترین بازی های استیم دک اولد به شمار می‌رود.

Apex Legends

Apex Legends steam deck

تاریخ عرضه: 2019 february 4

سبک: شوتر، اکشن ماجراجویی

رده سنی: +۱۲

این بازی نمونه‌ای دیگر از بهترین بازی های استیم دک اولد است که به صورت چند نفره اجرا می‌شود. این بازی از بهترین و مشهورترین سری بازی‌های سبک بتل رویال و شوتر اول شخص است. در جریان این بازی ۶۰ نفر که در تیم‌های سه نفره به جزیره‌ای دورافتاده می‌روند تا با دیگر تیم‌ها به مبارزه بپردازند. تیمی که در این دور باقی می‌ماند، برنده بازی محسوب می‌شود. سبک ماجراجویی این بازی هیجان و احساسات شما را هنگام بازی برمی‌انگیزد و یکی از بهترین گزینه‌ها برای نوجوانان محسوب می‌شود.

Unpacking

Unpacking steam deck

سازنده: Witch Beam

تاریخ عرضه؛ 2021 Nowember  2

سبک: شبیه ساز

رده سنی: +۵

شاید در نگاه اول این بازی یک بازی عجیب به نظر برسد، اما این بازی در رابطه با باز کردن بسته‌بندی‌ها در خانه طراحی شده و تاثیر چشمگیری بر آرامش روح و روان دارد. آن پکینگ یک بازی سرگرم کننده و بدون چالش و هیجان است. از این رو برای کودکان نیز انتخاب بسیار مناسبی محسوب می‌شود و البته از بهترین بازی های استیم دک اولد معرفی شده است.

Deathloop

Deathloop steam deck

تاریخ عرضه: 2021 september  14

سبک: اکشن ماجراجویی

رده سنی: +۱۸

بازی دث لوپ در steam deck تنظیمات گرافیکی مناسبی دارد و با کنترلرهای استیم دک به شدت سازگار است. محیط مناسب این بازی و سبک اکشن و ماجراجویی آن ساعت‌ها سرگرمی را برای شما ایجاد می‌کند. علاوه بر آن، پشتیبانی از حالت چند نفره و سرعت مناسب این بازی، دث لوپ را در دسته بهترین بازی های استیم دک اولد قرار داده است.

سخن پایانی

کنسول دستی استیم دک اولد را می‌توان یکی از جدیدترین کنسول‌های بازی شرکت اولد معرفی کرد. این محصول چند سالی است وارد بازار شده و به دلیل ویژگی‌ها و قابلیت‌های ارزشمندی که دارد، به یکی از محبوب‌ترین گزینه‌ها برای گیمرها و کاربران تبدیل شده است. در این مقاله سعی کردیم با بهترین بازی های استیم دک اولد شما را آشنا کنیم. این بازی‌ها هر کدام سبک‌ها و رده‌های سنی خاصی دارند و باید در انتخاب و نصب آن‌ها روی کنسول بازی، به این موضوع توجه کرد. انتخاب بازی حتماً باید بر اساس سن و روحیات افراد انجام شود تا تاثیر مخربی روی روح و روان آن‌ها نداشته باشد. موضوعی که شاید هیچ گاه به آن اهمیت داده نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *