پیشنهاد سردبیر, مجله بازی, مقالات

بهترین بازی‌های 2022 تا به اینجا

بهترین بازی‌ های 2022

بهترین بازی‌ های 2022 کدامند؟

نیمی از سال گذشت، بیایید تا نگاهی به عقب داشته باشیم.

2022 را می‌توان شروع تاثیر کووید 19 بر صنعت بازی دانست و امسال بود که این تاثیرات خود را نشان دادند. پیش از این هم ما شاهد تاخیرهای مختلف بودیم، اما امسال واقعا تعداد این تاخیرها زیاد شد و در شش ماه اخیر تعداد زیادی از بازی‌های کوچک و بزرگ تاریخ انتشار خود را به تاخیر انداختند. حال ما در میانه سال 2022 هستیم و هنوز مدت زیادی تا انتهای سال مانده و بازی‌های بزرگی قرار است تا در این فاصله منتشر شوند. در ادامه بهترین بازی‌ های 2022 را هم بررسی می‌کنیم.

توجه کنید که بازی‌ها ترتیب خاصی ندارند و بدون رتبه‌بندی نوشته شده اند.

[lwptoc numeration=”none”]

pokemon
Pokemon Legends: Arceus

در اوایل سال 2022 ما شاهد تغییر Pokemon که یکی از بزرگ‌ترین فرانچایزهای تاریخ است بودیم و Pokemon Legends: Arceus توانست تا به یکی از مهم‌ترین بازی‌‌های این فرانچایز و بهترین بازی‌ های 2022 تبدیل شود.

یک جهان‌باز زیبا، با نقشه‌های متنوع و گیم‌پلی کاملا جدید که با همه این تغییرات توانسته تا به فرمول همیشگی سری هم وفادار بماند و همه طرفداران را از خود راضی نگه دارد. امیدواریم که بازهم شاهد چنین نوآوری‌هایی در این سری باشیم و گیم فیریک بتواند همچنان این فرانچایز را پیش ببرد.

sifu
Sifu

بازی جدید استودیو سوکلپ که Sifu نام داشت حسابی توانست توجه‌ها را به خود جلب کند و توانست تا مورد توجه همه واقع شود. مبارزات در این بازی کاملا بر پایه هنرهای رزمی بود و تجربه آن نیاز به مهارت و توجه خاصی دارد.

علاوه بر همه این‌ها بازی طراحی بصری خاصی دارد و طراحی هنری جذاب آن توانست تا از همان ابتدا نگاه‌ها را جذب خود کند. Sifu یکی از شگفتی‌های سال 2022 بود و بازی توانست تا حسابی مورد توجه علاقمندان هنرهای رزمی قرار بگیرد. سیفو یکی از بهترین بازی‌ های 2022 شناخته شد.

wired wst
Weird West

Weird West که ساخته همان سازندگان Pery و Dishonored است، دقیقا همان عنوانی بود که ما منتظرش بودیم و حتی در برخی موارد توانست از انتظارات ما نیز فراتر برود. چه بخواهیم در مورد جنبه‌های مختلف بازی و چه در مورد گیم‌پلی نقش‌آفرینی و انتخاب محور بودن آن صحبت کنیم، Weird West در همه جهات می‌درخشد. به طرفداران بازی‌های نقش‌آفرینی پیشنهاد می‌کنیم که به هیچ وجه Weird West را از دست ندهند.

elden_rinf
Elden Ring

وقتی به دستاوردهای چندسال اخیر استودیو فرام سافتور مانند سه گانه Dark Souls، Bloodborne و بهترین بازی سال شدن Sekiro می‌نگریم، با توجه به سبک خاص «هیدتاکا میازاکی» به نظر نمی‌رسید که این استودیو بتواند از Sekiro فراتر برود، اما Elden Ring ثابت کرد که سماجت «میازاکی» بر روی سبک خاص سولزبورن حالا آن را به بلوغی رسانده که در میان بهترین بازی‌های جهان‌باز تاریخ قرار می‌دهد.

جدیدترین ساخته این توسعه دهنده ژاپنی حالا بیشتر از همیشه حماسی شده و فرمول همیشگی سولزبورن به دنیایی بزرگ و وسیع آمده که می‌توانید ساعت‌ها در آن جستجو کنید. Elden Ring یکی از بهترین بازی‌های سال 2022 است و علاوه بر اینکه در میان بهترین بازی‌های تاریخ قرار می‌گیرد، از اصلی‌ترین نامزدهای بهترین بازی سال است.

Horizon
Horizon Forbidden West

Horizon Forbidden West از بهترین بازی‌ های 2022 می باشد زیرا بسیاری جهات یک دنباله فوق‌العاده است و تمام ویژگی‌های یک دنباله خوب را دارد و ویژگی‌های بازی قبلی را به خوبی ارتقا می‌دهد. Horizon Forbidden West در زمینه‌هایی مانند کامبت، داستان پردازی و مکانیزم‌های مختلف گیم‌پلی به نسبت بازی اول پیشرفت داشته و به خوبی توانسته تا دنیایی بهتر داشته باشد، انتخاب‌های معنادارتری در خود جای دهد و بازیکنان را بیشتر از Zero Dawn وادار به جستجو در محیط کند. با اینکه در نهایت خروجی بازی چیز خیلی جدیدی ندارد، اما به خوبی توانسته تا فرمول موفق قبلی را پیشرفت دهد.

triangle_strategy
Triangle Strategy

طرفداران بازی‌های نقش‌آفرینی نوبتی حسابی از تجربه Triangle Strategy لذت خواهند برد. از همان لحظه‌ای که معرفی شد مشخص بود که بازی قرار است مخصوص قشر خاصی از مخاطبان باشد، اما خروجی نهایی توانست به طرز شگفت‌انگیزی موفق ظاهر شود و حتی در زمینه‌هایی که انتظاری از بازی نداشتیم توانست بدرخشد.

علاوه بر مکانیزم‌های جذاب گیم‌پلی، Triangle Strategy داستانی جذاب و دنیایی غنی دارد که به خوبی حس انتخاب کردن در بازی را به شما می‌دهد. شاید بازی خیلی هنری نباشد، اما از بسیاری جهات این عنوان فراتر از انتظارات ما ظاهر می‌شود و د لیست بهترین بازی‌ های 2022 قرار گرفته است.

kirby
Kirby and the Forgotten Land

هیچکس حتی فکرش را هم نمی‌کرد که روزی سری Kirby بتواند پا به دنیای سه‌بعدی بگذارد، اما خب این فرانچایز به ما ثابت کرد که بر خلاف Sonic این بازی می‌تواند در دنیای سه‌بعدی نیز می‌تواند موفق شود.

Kirby and the Forgotten Land که جزو بهترین بازی‌ های 2022 است از همه جهات عنوانی فوق‌العاده است و از همه جهات به نسبت پلتفرمرهای سه بعدی نینتندو برتری دارد. طراحی مرحل این بازی بی‌نظیر است و تنوع‌ خوبی دارد و می‌تواند شما را ساعت‌ها در این دنیای لذت بخش و جذاب غرق کند. کسانی که Switch دارند به هیچ وجه نباید این بازی را از دست بدهند.

tinytina
Tiny Tina’s Wonderland

اگر از لوتر شوترهای امروزی خسته شده اید، Tiny Tina’s Wonderland شاید بهترین گزینه برای شما نباشد، اما اگر به دنبال عنوانی در سبک و سیاق Borderlands هستید این بازی بهترین بازی‌ های 2022 شده!

جذاب‌ترین نکته درباره این بازی تنها شباهت به Borderlands نیست و Tiny Tina توانسته تا فرمول موفق و جذاب « بازی را به بلوغ برساند و در قالبی جدید عرضه کند. در Tiny Tina به عنوان استاد اژدها شما می‌توانید ایده‌هایی جدید و نو ببینید که می‌تواند برای ساعت‌ها شما را سرگرم کند.

tokyo
Ghostwire: Tokyo

تانگو گیمزورک سال‌هاست که با عرضه بازی‌های ترسناک مختلف توانسته تا خود را در ساخت چنین عناوینی به همه ثابت کند، اما جدیدترین بازی آن‌ها که Ghostwire: Tokyo نام دارد کاملا از قضیه مستثناست.

البته که این تجربه جدید استودیو به یک بازی خوب و جذاب تبدیل شده و قطعا ارزش تجربه کردن را دارد. جسجو کردن در محیط خالی و ترسناک توکیو حسابی سرگرم کننده است و با کامبت جذاب بازی به راحتی می‌توانید دشمنان وحشتناک خود را از بین ببرید.

با اینکه شاید نتوان این بازی را در کنار برخی از جهان‌بازهای امروزی قرار داد، اما Ghostwire: Tokyo از جمله بازی‌های خوب تانگو گیمز و از بهترین بازی‌ های 2022 است.

quarry
The Quarry

در سال 2014 استودیو سوپرمسیو توانست تا به موفقیتی خیره‌کننده با Until Dawn برسد، اما به مانند بازی‌های دارک پیکچر موفقیت‌های این عناوین تعاملی خیلی دوام نداشت. جدیدترین بازی این استودیو که The Quarry نام دارد که از مستقل از Until Dawn بوده، اما تا حد زیادی تحت تاثیر بازی قبلی استودیو است و توانسته تا فرمول موفق بازی قبلی را تکرار کند و آن را گسترش دهد. ظاهر این بازی فوق‌العاده به نظر می‌رسد و مانند یک فیلم ترسناک تعاملی جذاب است و مولتی پلیر فوق‌العاده‌ای دارد. البته که این بازی نتوانست به موفقیت‌های Until Dawn برسد، اما The Quarry را می‌توان نزدیک‌ترین تجربه به شاهکار 2014 سوپرمسیو و از بهترین بازی‌ های 2022 دانست.

tuniv
Tunic

نینتندو با چندین نسخه اخیر The Legend of Zelda تا حد زیادی از فرمول همیشگی جستجوی غارها و دخمه‌ها دور شده، اما علاقمندان به این سبک در حال حاضر می‌توانند به سراغ موارد جایگزین بروند. سال گذشته Death’s Door عرضه شد و امسال هم Tunic منتشر شد.

این بازی که تقریبا توسط یک نفر توسعه یافته، از همه نظر فوق‌العاده است بهترین بازی‌ های 2022 و کامبتی جذاب، محیطی فوق‌العاده برای جستجو، پازل‌های درگیرکننده و جزئیاتی فوق‌العاده دارد که همه در پکیجی جذاب و رنگارنگ عرضه می‌شود. کسانی که به Zeldaهای کلاسیک علاقه دارند، حتما باید Tunic را تجربه کنند.

rouge
Rogue Legacy 2

Rogue Legacy یکی از بهترین بازی‌های روگ لایک تاریخ است، بنابراین تعجبی ندارد که مردم برای نسخه بعدی آن هیجان زده باشند. خوشبختانه این صبر و شکیبایی مردم ختم به خیر شد و بازی ارزش این همه صبر را داشت.

این بازی طراحی فوق‌العاده Castlevania را با مکانیزم‌های روگ لایک ترکیب می‌کند و به خوبی خود را از نسخه اول جدا می‌کند و فرمول قدیمی را گسترش می‌دهد. بازی علاوه بر آنکه به نسبت نسخه قبلی دارای عمق بیشتری است، ارزش تکرار بالایی دارد. بدون شک این بازی معیار جدیدی برای تازه واردان این ژانر است و از بهترین بازی‌ های 2022 محسوب می شود.

dying_light
Dying Light 2 Stay Human

تک لند مدت‌هاست که مشغول کار بر روی Dying Light 2 Stay Human و در اوایل سال و بعد از تاخیرهای متعدد و مشکلات متعدد در توسعه این نقش‌آفرینی جهان باز عرضه شد. اگر چه که بازی با عنوانی کامل هنوز فاصله دارد، اما هنوز هم می‌تواند برای علاقمندان به نسخه اول جذاب باشد.

علاوه بر حرکات پارکور جذاب، Dying Light 2 دنیایی بزرگ و وسیع به همراه جزئیاتی فوق‌العاده دارد و در نتیجه دنیایی خاص و منحصر بفرد در مقابل شما قرار دارد. حجم زیادی از محتوا در این بازی قرار داده شده، کامبت زیبا، پارکور و مکانیزم‌های نقش‌آفرینی Dying Light 2 Stay Human را به عنوانی بزرگ و جذاب بدل کرده و می‌تواند برای ساعت‌ها شما را سرگرم کند. داینگ لایت 2 از بهترین بازی‌ های 2022 محسوب می شود.

GT7
Gran Turismo

Gran Turismo مدت‌هاست که منتظر پیروزی در نبرد بازی‌های ریسینگ است و در چند سال اخیر عملا Gran Turismo بازنده همیشگی رقابت شبیه‌سازهای رانندگی بوده است. البته که Gran Turismo 7 تا حدی توانسته بر روند ناموفق سری پایان دهد.

کمپین سینگل پلیر غنی، رالی‌ها و مسابقات مختلف و ظاهر جذاب که همه آن چیزی است که از یک GT می‌خواهید در Gran Turismo 7 یافت می‌شود. متاسفانه از زمان عرضه بازی تصمیمات غلطی درباره نحوه درآمد زایی بازی گرفته شده و امیدواریم که پلیفونی دیجیتال بتواند خود را هر چه زودتر از این مشکلات خلاص کند. با این حال اما هسته اصلی خود بازی یکی از بهترین نسخه‌های سری در چند سال اخیر است. گرن توریسمو 7 از بهترین بازی‌ های 2022 است.

lego
Lego Star Wars: The Skywalker Saga

بازی‌های Lego هیچوقت از حد مشخصی فراتر نمی‌روند، اما Lego Star Wars: The Skywalker Saga در بسیاری جهات فراتر از انتظارات ما ظاهر می‌شود. ترکیب کردن 9 فیلم مجموعه Star Wars و تبدیل آن به یک بازی تک نفره، آخرین بازی TT گیمز را به یکی از پرمحتواترین بازی‌ها بدل کرده است. در این بازی لیست طویلی از کاراکترها با قابلیت‌ها مختلف حضور دارند که بازی در نقش هرکدام هیجان خاصی دارد.

نقشه‌ها عظیم بزرگی در بازی یافت می‌شود که ممکن است در هرکدام از آن‌ها گم شوید که هر کدام سرشار از پازل‌های مختلف و جذاب است. سیستم کامبت ساده و اعتیادآور بازی به همراه هسته اصلی گیم‌پلی هر کدام به قدر کافی خوب هستند که بتوانند ساعت‌ها شما را سرگرم کنند. جذابیت کلاسیک و همیشگی Lego به همراه طراحی بصری رنگارنگ و جذاب بازی را به اوج می‌رساند.

wwe
WWE 2K22

چند سال اخیر برای بازی‌های ویدیویی WWE فاجعه بار سپری شد ولی سورپرایز بزرگ در این جا رخ می‌دهد که بازی جدید این مجموعه در میان بهترین بازی‌های سال قرار می‌گیرد. به لطف یک سال زمان بیشتر برای کار بر روی بازی، WWE 2K22 به یکی از بهترین بازی‌های تاریخ این فرانچایز بدل شده است. گیم پلی ساده به همراه Showcase mode جذاب و بخش MyRise عمیق و فوق‌العاده با هم ترکیب شده اند و WWE 2K22 به یکی از بهترین خروجی‌های این فرانچایز در چند سال اخیر بدل شده است.

موارد گفته شده برخی از بهترین بازی‌های منتشر شده در نیمه اول سال 2022 هستند. در ادامه سال هم ما شاهد عناوین بزرگی نظیر The Last of Us Part I، Call of Duty: Modern Warfare II و God of War: Ragnarok عرضه خواهند شد و باید دید که آیا می‌توانند از پس Elden Ring قدرتمند بر بیایند یا خیر. نظر شما در این باره چیست؟ به نظرتان عنوان بهترین بازی سال به کدام عنوان می‌رسد؟

منبع: gamingbolt

خرید بازی PS5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *