مجله بازی

8 ترفند بدرد بخور از بازی Prince of Persia: The lost crown

ترفندهای بازی Prince of persia The lost crown

ترفندهای بازی Prince of persia The lost crown

اگر اهل بازی باشید حتما اسم بازی Prince of persia به گوشتان خورده است. اگر گیمر حرفه‌ای باشید که حتما بارها این بازی را انجام داده‌اید. احتمالا می‌دانید که اگر از یک سری ترفندها اطلاع داشته باشید می‌توانید بیشتر از این بازی لذت ببرید و هیجان بیشتری را تجربه کنید. در این مطلب به برخی از ترفندهای بازی Prince of persia The lost crown اشاره می‌شود که لذت این بازی اکشن و هیجان انگیز را برای شما دو چندان می‌کنند.

  1. روی حالت Guided Mode بازی کنید

Guided Mode lost crown

هنگام شروع بازی دو گزینه به ‌شما ارائه داده می‌شود: Exploration Mode و Guided Mode.

اگر از آن دسته بازیکنانی هستید که بازی‌های دشوار و پیچیده را ترجیح می‌دهید و هدف و نقشه راه آنقدرها برایتان اهمیتی ندارد، حالت Exploration Mode می‌تواند برای شما مناسب باشد. اگر به دنبال تجربه‌ای ساده‌تر هستید، توصیه می‌شود حالت Guided Mode را امتحان کنید. در این حالت مسیرهای غیرقابل دسترس به شما نشان داده می‌شود تا وقت و تلاشتان را برای یافتن راه‌حل‌های بیهوده تلف نکنید. نکته مثبت بازی این است که در هر زمان از بازی می‌توانید بین این دو گزینه جابه‌جا شوید.

  1. از فریبا کمک بگیرید!

fariba lost crown

اگر در بازی گم شدید، به Haven بروید و از فریبا کمک بگیرید! در این بخش می‌توانید 30 کریستال زمان (Time Crystals) به فریبا بدهید و در ازای کریستال‌ها سرنخ مبهمی در مورد مقصد بعدی دریافت کنید. البته این را هم بدانید که نکاتی که فریبا به ‌شما می‌گوید به اندازه‌ای صریح نیستند که مقصد و راه دقیق را به شما نشان دهد، اما در هر حال مشاوره گرفتن از او خصوصا هنگامی که روی حالت Exploration Mode بازی می‌کنید راهگشای خوبی برای شما خواهد بود. البته حضور فریبا فقط محدود به هاب مرکزی بازی نیست. بلکه شما می‌توانید در طول کاوش‌هایی که در بازی انجام می‌دهید در ازای 50 کریستال زمان، نقشه بازی خود را به روز رسانی کنید.

  1. لازم نیست از همه چیز دفاع کنید!

lost cronw gameplay

بهتر است روی دفاع‌تان کار کنید؛ چراکه دفاع‌های به ‌موقع یا Parry، مهم‌ترین و قوی‌ترین حرکات‌ شما خواهند بود. برای اینکه دفاع خوبی داشته باشید، حمله‌های دشمنان را به‌خوبی زیر نظر بگیرید و توجه داشته باشید که آیا درخشش رنگ خاصی دارند یا خیر. باید بدانید حملاتی که رنگ سفید و زرد از خود ساطع می‌کنند را می‌توانید به‌راحتی Parry کرد. اگر بتوانید این حملات را به ‌موقع Parry کنید، می‌توانید یک ضربه کشنده به دشمنان معمولی وارد کنید یا صدمات قابل توجهی به باس‌ها وارد کنید. با این حال حملات قرمز رنگ را نمی‌توان مهار کرد. در مقابله با این نوع حملات بهتر است جاخالی دهید.

  1. برگ‌های طلایی را دنبال کنید.

wakwak lost crown

یکی از ترفندهای بازی Prince of Persia: The Lost Crown این است که درختان Wak-Wak به‌عنوان نقاط Checkpoint عمل می‌کنند. این درختان تعداد جان‌ها و تیرهای کمان شما را پر می‌کند و همچنین با این برگ‌ها می‌توانید Perkها و حرکات ویژه‌تان را اصلاح کنید.

اگر در حین بازی بمیرید، در کنار آخرین درخت Wak-Wak که بازدید کردید زنده خواهید شد. اگر به دنبال نزدیک‌ترین درخت Wak-Wak می‌گردید، برگ‌های طلایی که در باد می چرخند را دنبال کنید. البته باید بدانید که تعامل با این درختان همه دشمنان را زنده می‌کند.

  1. دیوارهای پنهان را نادیده نگیرید!

hiden wall lost crown

اکثر دیوارهایی که در در بازی Prince of Persia: The Lost Crown می‌بینید موانعی هستند که برخی از آن‌ها به‌عنوان دیوارهای پنهان عمل می‌کنند. این درهای مخفی به شکل دیوارهای معمولی هستند و روی نقشه هیچ نشانی از آن‌ها نیست، اما ضربه زدن به این دیوارها باعث روشن شدن آن‌ها می‌شود. علاوه بر این با ضربه‌های متوالی می‌توانید این دیوارها را بشکنید. در مجموع اگر با بن‌بست مواجه شدید به عنوان یکی از ترفندهای بازی Prince of Persia: The Lost Crown به تمام دیوارهای مجاور ضربه بزنید تا مطمئن شوید که هیچ  یک از در پنهانی را از دست نمی‌دهید.

  1. از مرگ نترسید!

prince of persia the lost crown

مرگ در این بازی مثل دیگر بازی‌های این سبک جنبه منفی ندارد، بلکه حتی یک نکته مثبت محسوب می‌شود. هر مرگ چند کریستال زمان از شما می‌گیرد، اما برای بازیابی آن‌ها لازم نیست به‌ همان محل برگردید. درواقع می‌توان گفت این یک بازی سولز-لایک نیست! شما بعد از مردن حتی می‌توانید می‌توانید مبارزه را از اول دوباره شروع کنید. اگر می‌خواهید طلسم‌ها و حرکات ویژه‌تان را تغییر دهید، بهتر است به نزدیک‌ترین درخت Wak-Wak برگردید.

  1. آسیب سقوط وجود ندارد!

fall lost crown

روی کوه قاف در بازی Prince of Persia: The Lost Crown دسته‌ها و سکوهایی قرار دارند که به صعود راحت‌تر شما به ارتفاعات مختلف کمک می‌کنند. مهم‌ترین نکته این است که اگر بخواهید از جایی پایین بیایید، لازم نیست همه جوانب را بررسی کنید. تنها می‌توانید با یک پرش ساده از هرجایی پایین بیایید. هیچ آسیب سقوطی در بازی وجود ندارد، اما حواستان باشد روی نیزه‌ها نیفتید.

  1. ظرفیت معجون خود را ارتقا دهید

elixir lost crown

در قسمت Haven، بازرگانان برای شمشیرها و کمان‌های شما به‌روزرسانی‌هایی ارائه می‌کنند. علاوه بر این موارد بد نیست به بهبودهایی که به قدرت معجون‌های شما مربوط می‌شوند هم توجه کنید. درواقع بهتر است قبل از اینکه روی شمشیر و کمان سرمایه گذاری‌های کنید، خرید یک معجون اضافی را در اولویت قرار دهید. اینکه بتوانید در مراحل اولیه بازی، زمانی که جان شما کم است، بیشتر از یکبار جان خود را پر کنید بسیار مهم است، خصوصا زمانی که فاصله بین Checkpointها زیاد است. این را به یاد داشته باشید که هر بار که به درخت Wak-Wak می‌رسید، منبع معجون شما دوباره پر می‌شود.

جمع‌ بندی ترفندهای بازی Prince of persia The lost crown

در این مطلب به برخی از ترفندهای بازی Prince of persia The lost crown برای PS5 اشاره شد که می‌توانند لذت و هیجان بازی را برای شما دو چندان کنند. علاوه بر این با دانستن این ترفندها شما می‌توانید حرفه‌ای‌تر بازی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *