بازی های آینده, مجله بازی

ونوم واقعی در بازی اسپایدرمن 2 کیست؟

ونوم در اسپایدرمن 2

ونوم در اسپایدرمن 2

بازی اسپایدرمن 2 که در ماه اکتبر منتشر شد، یکی از مورد انتظارترین بازی‌های سال بوده! این بازی پیتر پارکر و مایلز مورالز را به عنوان قهرمان‌ های اصلی داستان به همراه می‌آورد که با مقابله با گروهی از نقش‌آفرینان شرور، شهرشان را نجات می‌دهند.

در حالی که گیمرها بسیار مشتاق هستند تا شخصیت‌هایی مانند Kraven the Hunter را برای اولین بار در دنیای اینسامنیاک را ببینند، هیجان‌انگیزترین شخصیت در این بازی بدون شک ونوم است که به عنوان یکی از شخصیت‌های منفی مهم در داستان اصلی بازی حضور دارد.

واضح‌ترین حدس ممکن: هری آزبورن همان ونوم است

ونوم در اسپایدرمن 2

در اطلاعات محدودی که اینسامنیاک در مورد داستان اسپایدرمن 2 ارائه داده است، ونوم بالاخره در این دنباله باید با قهرمانان اصلی شهر نیویورک یعنی پیتر پارکر و مایلز مورالز روبرو شود.

در حالی که هم بازی اصلی و هم تریلرهای دنباله اشارات زیادی به این داشتند که یکی از شخصیت‌های کتاب‌های کامیک مارول در پشت ماسک ونوم قرار دارد، اما ممکن است اینسامنیاک یک سورپرایز حتی بزرگتر در اختیار داشته باشد که همه چیز را تغییر می‌دهد. با این حساب، واقعا ونوم در اسپایدرمن 2 کیست؟ اجازه دهید کمی به این سوال بپردازیم.

به‌لطف تریلر جدیدی که در Comic-Con 2023 منتشر شد، به طور کامل مشخص شده است که فرد پشت ماسک ونوم واقعاً هری اسبورن است، که insomniac در پایان بازی اول او را به عنوان ونوم در اسپایدرمن 2 معرفی کرده بود. بعضی از طرفداران نمی‌خواهند این نظریه را قبول کنند، بنابراین خودشان را به فکر این انداختند که این موضوع یک مسیر کاذب است.

یک کاربر Reddit در سال قبل گفت: “هری انتخابی خیلی آسان است، بنابراین امیدوارم این یک اشتباه باشد. اگر هری به عنوان ونوم در اسپایدرمن 2 بمیرد، پس گابلین به عنوان انگیزه‌اش تنها انتقام خواهد داشت، که کمی بی‌نام و بی‌نشان و عمومی است.”

اگر اینسامنیاک شیوه ناتی‌داگ را در گول زدن گیمرها پیش بگیرد، احتمال این که ونوم شخص دیگری باشد بالاست، اما در تریلری که از بازی اسپایدرمن 2 منتشر شد، هری آزبورن به عنوان بهترین دوست پیتر پارکر قول می‌دهد: “من قصد دارم دنیا را درمان کنم”. درست بلافاصله پس از آن، صدای خشن ونوم را می‌شنوید که می‌گوید: “ما قصد داریم دنیا را درمان کنیم”.

اگر به این بخش از تریلر اعتماد کنیم، می‌توان گفت که تقریبا واضح است که هری آزبورن نقش ونوم در اسپایدرمن 2 را خواهد داشت. این موضوع با صحنه‌های پایانی بازی اسپایدرمن 2018 و اسپایدرمن: مایلز مورالز کاملا تطبیق دارد.

اما به هرحال چیزی تایید نشده است، بنابر این نمی‌توان هیچ حرفی را به صورت قطعی زد. برای مثال، اگر دقت کنید روی سینه ونوم، نمادی قرار گرفته است که براساس آنچه در کامیک‌ها خوانده‌ایم، این موضوع به‌خاطر آن است که سیمبیوت ونوم در ابتدا پیتر پارکر را به‌عنوان میزبان انتخاب کرده است، بنابر این قطعا از نظر زمان‌بندی، چیزی در این میان پنهان شده است.

در واقع راستش را بخواهید، ما حتی نمی‌دانیم که قرار گرفتن هری در محفظه‌ای پر از مایع سبز رنگ و سیمبیوت ونوم در کدام نقطه از روایت بازی را نشان می‌دهد. شاید ونوم در اسپایدرمن 2 شخص‌ دیگری باشد و سیمبیوت پس از شکست دادن ونوم به هری می‌رسد.

سابقه پیتر پارکر و ونوم به چه صورت بوده است؟

ونوم در اسپایدرمن 2

پیتر پارکر و ونوم در اسپایدرمن 2 سابقه طولانی در رسانه‌های مختلف دارند. این داستان از کتاب‌های کامیک مارول آغاز شده و در نهایت به فیلم‌های سینمایی هالیوود رسیده است. در کامیک‌بوک Secret Wars crossover که در سال 1984 عرضه شد، پیتر پارکر برای اولین بار به سیمبیوت آلوده شد و باعث خلق این لباس سیاه‌ رنگ شد.

با این حال، پس از آنکه اسپایدرمن متوجه شد که لباس زنده است و باعث می‌شود که رفتار وی به شدت خشونت‌آمیز شود، او از سیمبیوت دست کشید و در نهایت سیمبیوت یک میزبان جدید پیدا کرد تا به یک نقش‌آفرین مخرب به نام ونوم تبدیل شود. ونوم بعداً به یکی از ترسناک‌ترین دشمنان اسپایدرمن تبدیل شد و در تلاش‌های مختلفی برای خراب کردن زندگی پیتر پارکر، از جمله ادی بروک و مک گارگان، از میزبان‌های مختلفی استفاده کرد.

ونوم و اسپایدرمن اصولاً در کتاب‌های کامیک مارول در مقابل یکدیگر قرار گرفته‌اند، اما رقابت آنها گاهی هم به پرده‌های سینما راه یافته است. ونوم برای اولین بار به عنوان دشمن اصلی در فیلم Spider-Man 3 به کارگردانی سام رایمی ظاهر شد، که در آن توفر گریس ایفاگر این نقش شد. در این فیلم هم قبل از ظهور ونوم، نشان داده شده است که سیمبیوت تأثیر منفی‌ای بر پیتر پارکر دارد و وی را به رفتارهای عجیب و شرور می‌کشاند.

در بازی Spider man 2 برای PS5 هم چنین نشانه‌هایی را می‌بینیم، بنابر این با وجود ادعای سازندگان، شاید واقعا جدا از شخصیت هری آزبورن، تفاوت خاص دیگری در داستان ونوم در اسپایدرمن 2 را شاهد نباشیم.

تایید نهایی رسمی احتمالاً فقط زمانی اتفاق می‌افتد که بازی اسپایدرمن 2 در تاریخ 20 اکتبر عرضه شود و تا آن زمان باید منتظر ماند و دید که چه کسی قرار است نقش ونوم در اسپایدرمن 2 ایفا کند.

پیشنهادات نخل مارکت

    محصولات مرتبط

      دیدگاهتان را بنویسید

      نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *