مجله بازی, مقالات

باس هایی که نمی توانید در بازی ها شکست دهید

obi wan kenobi recreat

باس هایی که نمی توانید در بازی ها شکست دهید

علیرغم همه نفرتی که از این شخصیت‌ها داریم، اما قادر نیستیم که با آن‌ها پنجه در پنجه شویم.

بازی‌های ویدیویی همیشه باس‌فایت‌های مختلفی را برای مقابله با شما میفرستند، اما همیشه مواردی یافت می‌شوند که با شما نمی‌جنگند. برخی از آن‌ها قدرت‌هایی ماورایی دارند و برخی صرفا دشمنانی برای سرگرم کردن شما هستند. در این مقاله به 10 مورد از باس هایی که نمی توانید در بازی ها شکست دهید اشاره می کنیم.

rsz_metaldevil
Metal Devil – Horizons

این تایتان ارابه‌ای که به نام Metal Devil هم در New World شناخته می‌شود، در تخریب و ویرانگری همتایی ندارد. آن‌ها گروهی بودند که باعث طاعون فارو شدند و به نسل بشریت خاتمه دادند. در Horizon Zero Dawn و Forbidden West آن‌ها غیرفعال هستند، اما این بدان معنا نیست که آن‌ها نقشی در محیط پیرامون ندارند. فعال کردن یکی از آن‌ها مساوی خواهد بود با یک آخرالزمان دیگر که قطعا مبارزه جذابی خواهد بود و اگر این مبارزه در VR انجام شود، لذتی دوچندان خواهد داشت.

gman
The G-Man – Half-Life

بله G-Man بیشتر از آن که یک شرور باشد، تسهیل‌کننده کارهای شما در بازی است. با این وجود، او به شما این حق انتخاب را می‌دهد که انتخاب کنید برای او و کارفرمایانش کار کنید یا اینکه با مرگ حتمی در Half-Life 1 روبه‌رو شوید که در این صورت باید بازی دوم را با کلی رمز و راز و پرسش پیش ببرید. در بازی VR، او ابتدا به «الیکس» کمک می‌کند اما در ادامه او را محدود و سپس از هدفش منحرف می‌کند. هر انگیزه‌ای که او دارد، دوست داریم که یک پای این مبارزات جذاب باشد.

rsz_maxresdefault
Atriox – Halo Infinite

از میان همه پیچش‌های داستانی هیلو اینفیمیت، «آتریوکس» یکی از عجیب‌ترین‌ها بود. به عنوان ویران‌کننده دنیا، او «مستر چیف» و شورای سازمان امنیت ملل را شکست داده، زتا هیلو را تصرف کرده و البته ظاهرا که در بازی مرده است. البته که این شایعه مرگ، باعث نمی‌شود تا هیچ برخوردی با او نداشته باشیم. در انتهای بازی مشخص می‌شود که «آتریوکس» زنده است ( اینطور گمان می‌کنیم) و این یکی از احتمالات در پایان‌بندی بازی است. امیدواریم تا هر چه زودتر با انتشار نسخه جدید، پاسخ سوالات خود را بیابیم. (شایعه شده که در رویداد مایکروسافت شاهد رونمایی از نسخه جدید Halo خواهیم بود)

rsz_ek3rqlyuuaa4bmw
Achilles – Hades

افراد زیادی تلاش می‌کنند تا زاگروس به سطح زمین برسد و یکی از آن‌ها «آشیل» است. این جنگجوی تروی، زبانی نرم دارد و بسیار باهوش است و تلاش می‌کند که به متحد قدیمی خود ملحق شود. با همه چالش‌های سخت این بازی، جنگیدن با «آشیل» بدون شک یکی از بهترین و به یادماندنی‌ترین نبردها خواهد بود. اگر دما در محل نبرد به قدر کافی بالا برود شاید حتی سریوس هم به شما ملحق شود، پس چرا که نه!

rsz_deathwader
Darth Vader – Star Wars Jedi: Fallen Order

از میان تمام لحظات پرافت و خیز و باشکوه Star Wars Jedi: Fallen Order، بدون شک بهترین آن‌ها ورود «دث ودر» است که با اختلاف از همه بهتر است. او ظاهر می‌شود، بدون درنگ «تریلا» را می‌کشد، «سر» را از بین می‌برد و «کال کستیس» را شکست می‌دهد. در ابتدا به نظر می‌رسد که با یک باس‌فایت مواجه هستید، اما این مبارزه سریعا به یک صحنه تعقیب و گریز بدل می‌شود. امیدواریم که بتوانیم یک دوئل حسابی با «دث ودر» در بازی‌های پیش‌رو داشته باشیم.

rsz_umd7o828as661
Xivu Arath – Destiny 2

از زمان ورود «اوریکس» به «تیکن کینگ»، سال‌ها درباره دو خواهر و برادر ساواتان و شیوو شنیده‌ایم. شیوو نهایتا در بسته الحاقی Whitch Queen توانست به درخشش مورد نظرش برسد. «شیوو آرات» از زمان Forsaken درگیر بوده است، در دام نفرین The Dreaming City’s گرفتار شده است، دلیل اصلی ورود Caiatl به Season of the Chosen و همچنین ایجاد Wrathborn است. هنوز فرصت نشده که با او سر و کله بزنیم، اما احتمالا آن روز خیلی دور نخواهد بود.

rsz_folxuwrxmaaoyx_
Elder Dragon Greyoll – Elden Ring

در الدن رینگ با اژدهایان زیادی روبه‌رو می‌شوید و «گری‌رول» یکی از کم‌خطر‌ترین آن‌هاست. او به اسکارلت رول مبتلا شده و قادر به پرواز نیست و فرزندانش باید از او مراقبت کنند. البته که این مورد نقطه ضعف او نیز هست و با از بین بردن فرزندانش او آسیب‌پذیر خواهد شد. همچنین برخی بازیکنان کشف کرده اند که با رد شدن از دیگر اژدهایان، می‌توانید او را با سلاح‌های بلید بکشید. این کار به راحتی 87000 رون (واحد پول بازی) به شما می‌دهد. شرم‌آور است که به چنین موجودی که حتی باس‌فایت هم نیست حمله کنید اما چه کسی از آن همه رون می‌گذرد؟

rsz_bl9etkdh2jz5febjwz8esn-1200-80
Skull Face – Metal Gear Solid 5

نمی‌دانم چرا با آن حضور کوتاه در بازی، «اسکال فیس» به یکی از منفورترین باس‌فایت‌ها در سری متال گیر بدل شد. نقص «پاز»، حمله به پایگاه مادر، توسعه انگلی که می‌تواند تمام انگلیسی‌زبان‌ها را بکشد و … از جمله دستاوردهای اوست. با این حال اما نیازی به انتقام نیست، زیرا فرزند سوم او با Sahelanthropus زخم‌های شدیدی به او وارد می‌کند. او را له کردند و رها شد تا بمیرد و در نهایت هم با شلیک گلوله «هوی» به سرش شکسته شد. دیگر خبری از نبردی حماسی نبود.

Tumblr_nvdq5vAuch1qjzk4ko6_1280
Hræsvelgr – God of War (2018)

Hræsvelgr از خاص‌ترین موجودات God of War بود که با خونسردی همیشه مشغول تماشای ساکنان «هلهایم» است. البته واقعا هیچ دلیلی ندارد که بخواهیم با او مبارزه کنیم و نباید فراموش کنیم که او تا چه اندازه قدرتمند است ولی به هر حال این بازی یک God of War است. در این بازی همیشه وقتی با ماجودی روبه‌رو می‌شویم از خود می‌پرسیم که آیا کشته می‌شود یا خیر. Hræsvelgr از نژاد جوتنار است که «ثور» آن‌ها را تا حد انقراض شکار کرده و ممکن است او در بازی بعدی بخواهد انتقام بگیرد.

rsz_dutch-van-der-linde-dutchs-gang-red-dead-redemption-2-v7031
Dutch van der Linde – Red Dead Redemption 2

بله، درنهایت در بازی فاش شد که «مایکا» خائن بوده و در نهایت هم به سزای اعمالش رسید. اما در طول Red Dead Redemption 2 این «داچ» بود که گنگ را به جایی رساند که دیگر راه برگشتی باقی نماند و همیشه می‌گفت که “من یک نقشه دارم”. با اینکه «داچ» سال‌ها بعد به سزای اعمالش می‌رسد، اما خیلی دوست داشتیم که شاهد رویارویی او و «آرتور»، دو دوست و یار قدیمی، باشیم.

چقدر خوب می‌شد که با همه افراد این لیست پنجه در پنجه می‌شدیم و با آن‌ها می‌جنگیدیم! نظر شما چیست؟ به نظر شما چه کاراکتر دیگری می‌توانست در این لیست قرار بگرد.

منبع: gamingbolt

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *